Školáčka - prváčka v teplákoch

hujska
20. júl 2014

ahojte...možno pre niekoho hlúpa téma 😒 ,ale pre mňa nie. Ja už teraz premýšľam, v čom bude moja dcéra chodiť do školy. Bude prváčka 🙂 (ZŠ) a do teraz chodila permanentne len v teplákoch,max.v leginach,alebo bavlnených kraťasoch. Žiadne rifle,slim nohavice,menčestráky,ľanové či plátené nohavice. 🙄 Málokedy sukienka a šaty. Nechce nosiť také veci .Necíti sa v tom pohodlne. 😖 Čo by ste mi ,prosím navrhli? 🙂 Ďakujem.

babulina
20. júl 2014

No ja by som ju v teplakoch nepustila do skoly, jedna z veci ktore sa musia detuse naucit co je spolocensky unosne, znie to sice hlupe ale hold je to tak. Zacnite s leginami a predlzenym trickom ako tunika, mozno takto pride na chut aj satamm, a postupne volnejsie nohavice a tak dalej nech si zvykne, rano predloz dve varianty jednu suknovu jenu nohavicovu nechce si vyberie ale nepopusti ziadnu inu

hujska
autor
20. júl 2014

@babulina dobrý nápad.Dúfam,že to potom ale nedopadne tak,že bude počas hodiny vyrušovať tým,že si bude naprávať nohavice medzi nôžkami.Leginy v pohode zvláda,keď ich nemá každý deń.Asi to ani nie je zdravé.Práve som listovala v bazári a hľadala niečo vhodné.

el6
20. júl 2014

a ved existuju aj pekne teplacky pre dievcatka...ja by som ju nezatazovala s takouto somarinou, ak s tym ma vyslovene problem...alebo nie hned na zaciatku...ak nebude mat problem adaptovat sa v novom prostredi a vsetko pojde ako ma, mozno potom by som to skusila...ved bude cista, pekna, slusna mudra....a ci ma leginy alebo pekne teplacky, na tom prd zalezi podla mna...

pribinak
20. júl 2014

Myslim si, ze casom ako bude rast si aj ona zavne pestovat vkus a nejaky vlastny styl, ja by som urcite neponukala ziadne sukne a saty, ked je to taky chalansky typ
Podla mna chodte vybrat spolu nieco do obchodu, aby si to tam to aj skusila a vybrala co chce nosit do skoly

evelynm
21. júl 2014

@babulina , suhlas, a myslim, ze to nie je hluoe, ale normalne, ze deti ucime sa aj vhodne obliekat.

libka1
21. júl 2014

Mne je kolkokrat smiesne ked vidim nastajlovane male deti ktore matky pomaly drzia priviazane o lavicku len aby sa neuspinili 😅
Teplaky by som jej do skoly nedavala ale urcite by som nesla z extremu do extremu. Pribinak dobre radi, zober ju do obchodu nech si sama vyberie. Predtym jej vysvetli ze teplaky bude doma a von nosit nadalej, ale v skole len na telocvik. Leginy su schodna cesta a existuju aj ine pohodlne nohavice, urcite nieco najdete.

evelynm
21. júl 2014

@hujska , urcite by som dceru uz ucila, co sa do skoly hodi nosit a co nie. Leginy a dlhsie tricko sa mi tiez vidi ako dobra volba. A rifle su vselijake, aj pohodlne, makke, ktore by sa jej urcite pacili. satocky, capri nohavice, pekne tricko... Tepláky rozhodne nie.

dasamo
21. júl 2014

Moja dcery chodili do skoly v teplacikoch ako aj ostatne deti, je fakt, ze chodili do waldorfskej skoly, ale predsa sa jedna o 6,7rocne dieta, ktore je aj zvyknute chodit iba v teplakoch. Takze ja by som sa netrapila a kupila pekne teplaciky a hotovo. Podotykam, ze moja prostredna bola ako chalan, vecne rozgajdana, strapata a sukna, saty, copiky, mami zabudni;-D Teraz ma 13 a uz to nie je ten maly, strapaty chuligan, ale slecna, co nosi šaty, sukne a dba o "spolocensky unosne";-D oblecenie. Takze ziadne strachy. Inak moje kamaratky co maly decka nie na waldorfe, tiez obliekali do teplakov.

kamajka
21. júl 2014

@hujska Ahoj ja mam takmer 11 rocnu dceru a ta este teraz nechce rifle ani ine nepohodlne nohavice. Strasne na mna zazera ked ju donutim dat si do skoly rifle:D. V teplakoch ju nepustam,resp.pustam ale len v peknych mame jedne od adidas cierne,ktore nenosi na dvor. My sme to doteraz nevyriesili jednoducho dcera rifle neznasa. Ale mala take obdobie,ze sa chcela obliekat ako dievcata v skole- suknicky a leginky a saticky...no ale rychlo ju to preslo:D

lubiduch
21. júl 2014

Ja skor rozmyslam nad tym, ze deti nie su dva krat mile aby ju nezacali hned nejak odstrkovat... (Taky extrem, sestra je ucitelka a riesila ze jedna siestacka nemala ziadne kamosky v triede...preco? Lebo nenosila tangace ale "bombardaky" ako to nazyvali mile spoluziacky).
Ak je tvoja dcera silna osobnost ktora ma na salame nech chodi aj v monterkach, inac by som ju nejak citlivo presvedcila na slusnejsie oblecko, min pre to lebo sikana naozaj existuje nech si pred nou akokolvek zakryvame oci....

brady1
21. júl 2014

@hujska No ja by som ju v tplakoch do školy nepustila, ja davam teplaky len na doma, ked ideme na ihrisko dam max leginky. Dieta nerado nosi to alebo to podla toho ako bolo zvyknute. Moja mala od narodenia nosi sukienky, slimky, mančestraky, dziny podla mna su pohodlne tiež, určite nie ako teplaky ale su.Myslim že každe dievčatko je rado obdivovane, moja mala ked ma sukienku či šatky, a dieta treba od malička učit k nejakemu vkusu najma dievčatko.

bonaqa2013
21. júl 2014

@lubiduch že 6-tačka tangáče. To už ide takto doba? No nič moc keď si predstavím že ja mám 3 dievčatá...

bonaqa2013
21. júl 2014

Moja tiež ide do prvej a v teplákoch chodila len do školky. Aj to len sem tam. Akonáhle prišlo teplo už bola navlečená v legínach, sukni, šatočkách, kraťasoch. Má staršiu sestru, ktorá chodí do 2 a tak podľa nej. Keď jedna sukňu, tak aj druhá. Ale mne sa tepláky moc do školy nehodia.

atinkaa
21. júl 2014

@hujska skusila by som sklbit to co lubi s tym co je vhodne do skoly 😉
to co spaja teplaky - leginy - kratke nohavice z bavlny je obvykle prijemna latka, pas do gumky, okrem legin asi i volnejsi styl....dcerku by som asi na situaciu, ktora je nova navnadila a sla spolu s nou zapatrat do obchodov - nohavice volne, na gumu z prijemnej latky nemusia byt hned teplaky......isto najdete - dnes je velky vyber a existuju leginky ako riflaky, bistos najdete i nejake kvalitne nohavice z bavlny...pozrela by som nejake special a cele to postavila na tom, ze je to specialna situacia, ktora chce speci oblecok, aby bola krasna ale zaroven sa mala v skole fajne 😉

yanni
21. júl 2014

ja umriem. To mala 6 rokov len teplaky a leginy? Tak nasi traja chalani teplaky ani nenosia. Len na sport. Ono to je aj o tom, ze si ju na ine nenaucila. Nasi su nauceni od mala, ze sa treba pekne a slusne obliekat. Nie nastylovani ale ziadne teplaky do spolocnosti. A spolocnost je u nas aj skola a skolka.
Mala by si jej to teraz jednoducho vysvetlit, ze uz je velka slecna, skolacka a ziadna skolkarka. A mozno ze si v skole aj nieco odkuka, ked uvidi ine dievcata v sukniach alebo aj peknych nohaviciach. No mne aj keby sa mal niektory z nasich hodit o zem, teplaky v ziadnom pripade. 😕 😨

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkalaborcova
21. júl 2014

skús legíny

yanni
21. júl 2014

@prasiatko30 presne. U nas sice uniforma nie je ale nasi ani na ihrisko nechodia v teplakoch. Mozno, ze by som sa mala hanbit ale ja som na to hrda, nasi maju teplaky po jednom!!!!! kuse. A tiez po ranu ziadne diskusie. Co im vyberiem, to si oblecu. Popripade si vyberu sami. Velkaci (6 a 8) si uz vedia celkom dobre skombinovat (a to su chlapci) , krpcekovi (4 roky) vyberam este ja a neprotestuje.

majkalaborcova
21. júl 2014

existujú aj také "legíno-rifle" my ich máme doma skús tie

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
21. júl 2014

U nas tie teplaky povinne nosia cely rok len 3r najmensie deti co zacinaju skolu lebo vacsinou su este v procese odplienkovania aby nemali problemy ist na zachod - od 4r uz musia chodit regulerne v uniform😋

yanni
21. júl 2014

@prasiatko30 vy ste niekde v anglicku, ci preco mate uniformy? No tu nie su ziadne uniformy ale prijala by som to. Zatial nediskutuju ale najneskor v puberte s tym ratam. Maju aj rifle aj latkove gate, oblecu si vsetko, co kupim. Na chlanov sa radi paradia. Zial pre chalanov je tazke nieco pekne kupit. Hlavne pre toho velkeho. To uuz aby bolo nieco pekne, slusne, elegantne, musim preskocit z Next, Mothercare, Okaidi, C&A na Lacoste, Gant, Hugo Boss atd. Inak je uz vsetko take, ja to nazyvam, "blaznive". Same potlace atd. To nemaju ani decka velmi radi. Minuly tyzden mi najstarsi povedal, ze to trisko s tymi priserami nechce. To mame ca. dva roky. Nejak rastie s nim. Povedal, ze to je pre babätka 😀 😀 😀 😀 😀

lubiduch
21. júl 2014

@bonaqa2013 ano je to tak...dievcata poslednou dobou nenormalne rychlo dospievaju...vidim to aj v rodine kde mame 12 rocnu slecnu ktoru mam pridanu na FB...no nenormalne veci tam rozoberau verejne! ako dohovarat mozes aj milionkrat, ak je slabsia povaha ta vlna ju proste vezme....

asi jedine treba fakt uplne od ranneho detstva dievcatka viest k tomu aby si vazili same seba a mali o sebe dostatocne vysoku mienku aby nerobili to, co robi stado....

onlika
21. júl 2014

Tiez si myslim, ze teplaky do skoly nepatria, teda maximalne na telocvik.

Ale co mna zaraza, ako tu niektore utocite, ze za 6 rokov nemala nic ine oblecene, len teplaky? Tak mala a co? Moje deti tiez chodia do skolky v teplakoch, prip. kratasoch, jedny maju do triedy, jedny na von. Dcerka teda rada nosi aj saty, ale vzdy ma k tomu leginy. Ked sa na ihrisku nahanaju, lietaju, co jej ma kto okukovat nohavicky?

A na margo zahranicia, ja mam svagrinu vo Viedni, synovec ma 13 rokov a ta si pochvaluje, aka uzasna moda teraz je, deti chodia v teplakoch do skoly, nemusi ho trapit v rifliach 😕 . Tak asi tak, nemyslime si, ze my na SK alebo v CR sme sedlaci a vsetci v zapadnej Europe su super modni a moderni 😉

lenadka
21. júl 2014

@hujska moja staršia dcéra je tiež taká a ja ju chápem, mne tiež vadia tesné rifle a mávam potom ke´d nosím tesné oblečenie problémy s moč. cestami, takže to nie je ani zdravé, moje deti majú viac teplákov ako rifli a sú pohodlné rifličky z makučkej rifloviny v páse na pohodlnú gumu, zohnala som ich na 4 ročnú aj na 9 ročnú slečnu, dokonca veľmi lacno s tesca a staršej v kik a sportdirecte aj v h&m som kúpila ten typ rifličiek, ručne som ich domaľovala k nim namaľovala aj tričká podľa toho čo na ne chceli a ked v nich niekam idú sú v pohodlí a každý sa pýta kde som ich zohnala 😉

lenadka
21. júl 2014

@hujska hore na foto sú tie riflíky a sú makučké ozaj ako tepláčiky 😉

stanislavao
21. júl 2014

@hujska v teplakoch by som do skoly dieta nepustila ani ja. aj ked su deti, co tak chodia, ale to sa podla mna nehodi. riflicke su take makucke, ako teplacky pohodlne, tak jej kupte take riflicky, menzestracky do patentu, do gumy a aj dole. ona bude mat pocit, ze ma teplacky a pritom v teplakoch nepojde. a ked uvidi, ze deti chodia ako pekne oblecene, ze aj suknicky dievcatka nosia, tak aj ona bude chciet.

@lenadka nadherne to mate.

lenadka
21. júl 2014

@hujska staršia dcéra má teraz tento typ rifličiek zo sportdirectu, len guma dolu a si aj hore je ružová, tiež sú z pohodlného makkého materiálu - rifloviny a tieto v linku sú v dobrej cene, ja som kupovala za 14,90 v akcii http://sk.sportsdirect.com/glitzy-cuffed-jean-g...

amanda0405
21. júl 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@hujska
u nás do školy v prvom stupni chodia dievčatká aj v teplákoch aj v rifliach...nevidím na tom nič zlé, alebo čudné...kto sa v čom cíti pohodlne, nech v tom ide...a dnes sa dajú kúpiť už ozaj krásne tepláky...ale nezabúdaj, že detí sú dosť všímavé a radi sa posmievajú...uvidíš ako chodia oblečené deti z jej triedy a podľa toho sa zariadiš aj ty, aby nebola jediná v teplákoch...toť môj názor...

majkapatko
21. júl 2014

@hujska Ahoj, neboj, slecna velmi skoro zisti, ze ak chce zapadnut do kolektivu, musi nosit to, co nosia ostatne dievcata. Kup jej na zaciatok nejake volnejsie nohavice bez gombikov a zipsu, nech sa "podobaju" na tepláky. V skole sa predsa len nosia trosku ine veci ako v skolke.
Ale, na druhej strane, mozno aj v skole budu deti, co nosia tepláky a tak medzi nich zapadne. Ved uvidis, ked nastúpite. Ved moda sa stale meni a niektore tepláky vyzeraju lepsie nez nohavice 🙂 Len jej tie tepláky nedaj v prvy den 😀
Zbytocne sa tou temou nestresuj a nenakupuj vela nového oblecenia, cas ukaze, ci teplacky zostanu na telesnu alebo budu denne oblecenie 😉