Skúsenosť s dudlom. Aký kúpiť?

lubec
3. nov 2008

maminky,chcem poradit ohladom dudlika,kupili sme malej 2mes,od narodenia latexovy okruhly dudlik,od babynova taky zlto modro cerveny.lenze ten meni postupom casu tvar,zrazu ostane velky.Tak by som jej chcela kupit silikon,lenze ten je tvrdsi a sa bojim,ze si nan zvykne a potom bude mat krive zubky-mam sa toho obavat?Ortodonticky moc nechce

mkr
3. nov 2008

tak mně přijde lepší silikon, protože malý v puse při spání překážel tak ho vyflusla, ale latex pěkně zkousla a spala s ním celou noc

fifinna
3. nov 2008

lubec ja ti neporadim, lebo dudel nemame, ale uz tu bola taka tema, skus pohladat. A nemyslim, ze z dudla su krive zubky. A silikonove dudle su aj mäkke, pozri anglicku vyrobu.

mywiel
3. nov 2008

Su ortodontne cumle, kde tvar je prisposobeny aby nekrivil zubky, my mame take vacsinou je to na nich napisane, ze dental cumel. Tie prve ortodontique...

http://www.nuby.platformtwo.com/index.php?optio...

lyongirl
3. nov 2008

lubec, my sme mali tiež tie dudlíky čo vy, ale tým, že je latexový, tak tvar bude meniť a treba teda meniť aj dudlíky. Raz za mesiac, alebo dva, podľa potreby, on aj tak keď sa používa dlho je potom taký nejaký fuj, my sme ich menili, no a náš malý silikónový nechcel a odučil sa sám. Jedného dňa odmietol a viac nechcel....

biba12
3. nov 2008

Moj mlay mal celokaucukovy od Chicco a sam v 10 mesaici prestal dudlovat a uz ziadny nechce. A boli sme s nim velmi spokojni. Nemenil tvar, bol vyborny. Maju ich aj na stranke.

kubaka
4. nov 2008

Silikonové jsou určitě lepší - déle vydrží. A jsou jak kulaté, tak placaté. My dudáme dodnes placatý dudlík firmy Mam z DMka za 50 Kč a zoubky má rovné. Ten dudlík je u kroužku tak placatý, že se jim vejde krásně mezi zoubky. Móooc nám chutná.
Moc to neřešte. S prvním synem jsme si dělali starosti, do kdy jako bude dudat, no a přestal sám někdy ve dvou letech. S tímhle malým si už hlavu nelámu. Nějak se ho zbavíme. až na to bude zralý. 🙂 Zatím je to dudlíkový mlíčňák. 😀

zuzka1.
4. nov 2008

my pouzivame silikonovy asi od 3 tyzdnov, nevyzaduje ho casto, zapinkava bez neho s plienkou na tvari, nieekdy si ho noci vypyta. Urcite su lepsie, lebo dlhsie vydrzi, tie ibycajne dost smrdia a ked si dieta na to zvykne tazsie sa odnauca od neho.

eweny
4. nov 2008

my pouzivame tiez silikonovy dudlik hned od narodenia, este v porodnici som mu ho musela dat, lebo si velmi vyzdoval dudkat..vacsinou s nim zaspava, ale hned ako zaspi, leti dudel von 🙂

monka88
4. nov 2008

ahojte babky,viem,ze to sem asi nepatri,ale uz som viackrat citala,ako aj zuzka1 pise,ze dieta spi s plienkou na tvari. To ako? Ma cez tvar plienku? To mu ju date ci ako? A nedusi sa potom? Akoze potom lepsie spi?

zuzka1.
4. nov 2008

Spi lepsie reto, lebo ma pocit, ze je stale niekto pri nm, normlane mu ho hin rozprestretu cez tvaricku a on sa snou chvilu hra, ale ked je unaveny, zaspi okamzite. Nezadusi, jasne, ze nie, je to prechodne vyborne, inak skusala som to, lebo som z toho mala strach aj ja na zaciatku, segry maju po 2 deti a platilo to na vsetky. Vyskusaj a uvidis,nic za to nedas. U nas to funguje superne.

masinka
4. nov 2008

aj nasa mala take obdobie ked spinkala zakryta plienkou. tu co mala pod hlavickou si nejako vytiahla a prikryla sa. doma tak uz nespi, ale u babky si vzdy vypyta vreckovku a pod nou spi, tak ze ak sa bojis plienky, skus to takto

zuzka1.
4. nov 2008

nasmu malemu sme tiez po case skusali vreckovku, ale tu si hned z tvare stiahol a potom sa jedoval, ze mu tam nejako nechce zostat, tak sme sa vratili k plienocke po par dnoch

gianni
4. nov 2008

ahojte,
náš malý má silikónový dudel "nuk"od začiatku ako sme sa vrátili z pôrodnice(už mu je asi aj malý,ale nesťažuje si),má aj kaučukový sem tam pocmúlal aj ten,no a teraz sme kúpili ešte jeden z aventu tiež silik.kvôli vrchnáku,ale dudel velmi nemusí hlavne ked zaspáva
no a plienka na tváričke musí byť,v kočíku ani nie ale doma určite,prvý krát som sa velmi zlakla či sa nezadusí ale teraz je to v pohode,ked zaspí tak mu ju trochu posuniem vedla

sandrika1986
28. apr 2013

pri oboch deťoch sme používali dudlíky a cumle latexové, lebo silikónové-zrezané odmietali. Používali ich od narodenia. Najstaršia dcérka prestala dudlík používať keď mala 20 mesiacov.

martina1305
28. apr 2013

my sme mali dudliky Avent a velika spokojnost - vydrzia aj 3 roky pri kazdodennom dudlikovani

sandrika1986
29. apr 2013

My dávame dudlíky Baby Nova a cumle Zifco a sú tiež veľmi dobré 🙂

huma
29. apr 2013

nam prvy mesiac nechytila ziadny, potom ten isty, co vy - babynova modro - zlto- cerveny, akurat ze tu vacsiu gulu - pre deti 6 - 18mes.
Lenze kedze som cumlik vyvarala a mala ho mala jediny, ten latex sa rychlo zmakcoval. Potom som nasla latexovy gulaty od Canapol na nete, a latex je tvrdsi, vydrzi viac a pre istotu som kupila tri a striedam jej ich, aby ich nevyzuzlala tak rychlo. A navyse ovela krajsi dizajn 🙂

bibi21
29. apr 2013

avent

karle17
29. apr 2013

mi dudlik nemame ani nechceme

bleble
15. máj 2013

Ked uz dudlik tak 100% prirodny a z jedneho kusu co zabranuje usadzaniu bakterii

Pre novonarodene babatka odporucam gulaty tvar, pre vacsie anatomicky, kaucuk je makkucky, takze ziadna otlacena tvar babatka ani poranenia

mellisek
28. máj 2013

Pouzivam cumliky od znacky MAM a su podle ma nejlepsi 😉