Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Skúsenosti s odúčacími plienkovými nohavičkami

mircalla
10. jan 2012

Moj maly ma 17 mesiacov, uz dlhsie skusame nocnik, ale ani si tam len nesadol. Neviem, ci mam este pockat a nenutit, alebo ma ma zmysel skusat bez plienky s tymito nohavickami, ze tak sa nauci...? Sestra to tak kedysi so synom urobila, ze nedavala doma plienku, za 5 dni chodil na nocnik, ale on tam predtym aspon obcas sedel.
Neviem ako maleho dostat na nocnik. Prosim o radu.

anjelicek26
10. jan 2012

My sme prave v treningu - chceme byt za tyzden bez plienok,teraz sme treti den 🙂 Dovtedy sme nemali nocnik doma. Je to urcite hodne lepsie ako prvy den, na nocniku posedi, uspech tak 50/50, ale naucil sa pekne zadrzovat, dlho vydrzi, kym zacne cikat, uz mu len vysvetlit, kam cikat, on potom beha, drzi si vtacika, ze nechce ocikat zem, ked ho usadim na nocnik, tak sa ulavene vycika... Vcera aj predvcerom mal obednu plienku suchu a to spi 4 hodiny... tak hadamm z toho nieco bude. Plienku mu uz nedam, aj ked ideme po dcerku, radsej beriem fusak a riskujem, ze sa pocika. Je hlupost raz dat plienku, raz nedat. Dcerka sa tak do tyzdna oducila, uvidime, ako ten nas maly "zabojuje"

sisaha
10. jan 2012

@mircalla ja mam skusenost s plienkovymi nohavickami taku, ze mala velmi rychlo zistila, ze je to vlastne plienka a veselo si cikala do nej. Ked vsak mala iba nohavicky, tak sa pekne pytala. Teraz je zima a obliekam jej overal, preto ked ideme von, davam jej plienku. Ak to na nu pride, povie, ze chce cikat. Ja jej poviem, ze ma plienku, ze moze do nej a vycika sa. Bohuzial nemam ju kde vonku uplne vyzliekat, tak to zatial riesim takto. Ale vyzera, ze pekne rozoznava, kedy moze a kedy nie.

mircalla
autor
10. jan 2012

@anjelicek26 @sisaha dakujem. aha takze plienkove nohavicky asi nie.
@sisaha A tebe pred tymto oducacim procesom mala aspon obcas sedela na nocniku?

sisaha
10. jan 2012

@mircalla ani nie...vzdy vystrelila odtial. 1 den som aktivne utierala mlacky, druhy som ju kazdu hodinu posadila a motivovala..potom som interval postupne predlzovala...asi po tyzdni sa zacala sama pytat. Ale je pravda, ze dieta musi na to dozriet a pocikane - mokre mu vadit...Od plienok sme sa odnaucili na druhy pokus. Na prvy (mesiac predtym) na mna z vysoka kaslala aj s nocnikom, aj s motivaciou, nevadilo jej ani mokro....tak som to odlozila a skusila neskor...

shira_
10. jan 2012

jejda, to sa dá naučiť tak skoro? ja vkladám veľké nádeje do leta, ked malý bude mať 18-20 mesiacov, že ho do konca leta odplienkujem. ale väčšinou počúvam, že deti sa začnú pýtať okolo 2,5 roka 😒 moj na nočníku sedí a aj sa vyciká, kakať tam nechce. ale ciká samozrejme aj do plienky, nezdá sa mi, že by to nejak rozlišoval.

mircalla
autor
10. jan 2012

@sisaha a kolko mala mala mesiacov? my mame 17, anjelicek pise, ze tym prechdzaju teraz a maju trosku viac ako my, nevim, ci nemam pockat. segrin maly mal 18 mesiacov v tom case

sisaha
10. jan 2012

@mircalla no v case, ked este nechcela byt oducena a nemala o nocnik zaujem mala 23 mesiacov, okolo dvoch rokov to slo z jedneho dna na druhy..

mircalla
autor
10. jan 2012

@shira_ mne by nateraz stacilo, keby si tam aspon sadol a obcas sa tam vycikal, ale ani to nie

lia09
10. jan 2012

@anjelicek26 aj ja sa chystam malu takto naucit na nocnik,ze jej proste zoberiem plienky.Najprv som to chcela nechat na leto.Ale kedze sme teraz vela doma a malo pije,myslim si ze netreba cakat do leta.Aspon pancusky rychlo uschnu na radiatore.No jedine coho sa bojim je to,ked sa pokaka.Raz sa nam to stalo,ze nemala plienku a vykakala sa do gatiek.No to bol des.Nechem byt nechutna,ale kaka bola vsade.Mala to po celych nohach a aj vsade na zemi.Kym som to vsetko upratala,mala bola z toho v riadnom strese.Tak neviem ako nato,ako to spravne odstranit,aby som nezamorila cely byt? 😅

shira_
10. jan 2012

@mircalla neviem či to bude tým, ale kúpili sme mu nočník - takú kačicu 🙂 v štýle "hojdacieho koňa" proste sedí na nočníku, vpredu to má hlavu, pískací zobák a vedľa hlavy také držatká ako na bicykli. tak sa drží a smeje sa a ciká. normálny nočník sme skúsili až potom, ale ten nemá taký úspech. inak si to pochvalujem, hlavne ak treba doniesť na prehliadku moč, nemusím šaškovať so sáčkami.

mircalla
autor
10. jan 2012

@lia09 ved toto, moj priatel je este k tomu v tomto uplne divny, riesi kazdu smietku na zemi, ja to beriem normalne, ze to k dietatu patri, ale on to vobec nechape...tazke nebodaj zaspinena sedacka tak si to neviem predstavit....

mircalla
autor
10. jan 2012

@shira_ a mas na neho link?

kamilka22
10. jan 2012

Ak Vam deti nechcu sediet na nocnikoch, skuste farebne sedatko na klasicky zachod. Moj krpec tam rad cika. Nocnik tiez moc nemusi - teda na sedenie, po stojacky ako chlap sa tam vycika. Ale kakat chce zatial len do plienky. On mi hrozne vela vypije. Par krat sa aj vypyta, inokedy sa pocika, tak to vidim na dlhsie. Jemu vobec nevadi, ze je pokakany. Dcerka bola v tomto "fajnova" a bola stastna, ked sme sa oducali od plienok, do 3 dni bolo po plienkach aj na noc. Syn je tvrdsi oriesok...

sisaha
10. jan 2012

@mircalla dieta musi na to dozriet...je zbytocne tlacit na pilu. Musia sa u neho dostavit pocity uvedomovania si vyprazdnenia a to byva vacsinou okolo dvoch rokoch plus minus.. Niektore deti sa naucia skor, niektore neskor.

mircalla
autor
10. jan 2012

@kamilka22 to tiez nazabralo. inak moj maly kaka aj 3-4 krat denne, takze to je o to horsie @sisaha mas pravdu

sisaha
10. jan 2012

@mircalla my napr. stale kakame do plienky....na wc, ani nocnik si nesadne ani za svet...a tym, ze sme si v lete prezili tazku zapchu, tak ju nechavam do tej plienky sa vykakat. Doktorka mi dokonca povedala, ze medzi 2-3 rokom sa zacinaju deti hanbit, skryvat ked kakaju...a ze mame byt trpezlivy, ze sa nauci aj na wc..

kamilka22
10. jan 2012

@mircalla no ved to - aj moj syn niekedy kaka aj 3 krat za den, mlaciek sa nebojim, ale tamto ? Hroza pomysliet a on je este aj sukromnik, ked mu treba, tak sa niekam odplizi, aby som ho nevidela...

anjelicek26
10. jan 2012

@mircalla - tie nohavicky nestiahnes dost rychlo, my sme teraz na ostro, proste pindo vonku a podkolienky az po zadok 😝 😝 On si cvrkne - tak ze kvapka - dve a potom do minut zacne cikat, tak to ho uz len poslem cikat, sadne, zatiahnem zaves a on sa vycika (tiez sukromnik @kamilka22 - ale toto zabera, intimco ;) ). Kakat dnes este nekakal, posledne dva dni sa okamzite vykakal do obednej plienky na spanie, teraz neviem, hadam nebude velky bobek niekde za rohom, ja dufam, ze ten zaves to poriesil, dnes tam 4x cikal, 2x to slo do gati - ale to sme boli vonku po dcerku, takze nemal sa ani ako vypytat, takze pre mna super uspech, uvidime, ako bude pokracovat... on sa nepyta.. zatial... ale tak 20 minut pred cikanim uz si zacne osahavat pipika a vidim, ze uz rozmysla, ze musi... potom o 15 minut tie 1-2 kvapky a uz dam sadnut a cika. Uz len ho naucit to povedat, co bude tazke, on toho fakt vela nenakeca 😖

anjelicek26
10. jan 2012

@lia09 - jaaaj, ked som odplienkovavala dcerku, tak som stupila na koberci doslova do HOVNA, ked dietatko behalo, utiahlo sa, vykakalo, vytriaslo z gati. Skoro ma porazilo. A umyvanie pokakaneho dietata - s oblecenim do sprchy, vyzliakat pod tecucou vodou, inak fakt eeee... Ale rozdychala som to a ta odmena bola, po tyzdni bola mala bez plienok cez den aj v noci a teda fakt zabral na kakanie len ten zaves, intimco, hracky a sprej proti smradu, co mohla striekat...

Vravim, maly este do nodnika nekakal, ale ani do gati, mam respekt z jedneho aj druheho 😅 Ale ma nenormalnu radost, ked mu ta kacka zakvaka, ked sa vycika 😅

fidka79
10. jan 2012

pokial dieta neukaze ze je ready myslim ze aj tych 17m je zavcasu...my sme sa sice odnaucili cez den od plienok neskor cca 2,5r ale urcite sme nemuseli riesit pocikane pokakane podlahy..nasmu aj tak nevadi ked je mokry,takze tam cesta neviedla...mna len prekvapuje ako sa niektore maminy silou mocou snazia odnaucit,lebo sa to patri,ale nie kazde dieta je pripravene v 1nom roku..na noc mame plienky stale,velmi mokre az do rana takze noc zatial neriesime,cez den pekne kakame aj cikame do zachodika🙂)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli