Smrdia mu nožičky. Čo s tým robiť?

kvetinkap
24. jan 2010

Moj maly bude mat rok. Uz chodi,tak sme najskor kupili tie klasicke vysoke topanocky.Velmi sa mu v tom potili nozicky a samozrejme aj smrdeli. Ked som ho vyzula,mal uplne mokre pancusky. Tak som skusila kupit papucky,ale este asi horsie. Mate s tym niekto skusenost? Co urobit,aby mu nesmrdeli ,nepotili sa nozicky? Dakujem

dvojka
24. jan 2010

a jsou punčošky bavlněné?Oni pak totiž špatně pohlcují pot.Nám se to stávalo u těch lacinějších punčoch 😀

jaaty
24. jan 2010

Skús namiesto papučiek ponožky s protišmykovou úpravou (také tie cuplíky). V tom sa mu nožky potiť nebudú 😉 je to vzdušnejšie ako papučka s gumenou podrážkou

zuzikmeduzik
24. jan 2010

ahoj kvetinka, aj my to pozname...vyriesili sme to tak, ze pancusky menime pri kazdom prebalovani...nejde mi ani o to, aby nozicky nesmrdeli 🙂 ale aby maly nebol v mokrom...niekedy ma iba pancusky a na nich natiahnute protismykove ponozky, ale lepsie sa mu beha v topanockach...tiez by som privitala nejaku radu, aby sa nozicky nepotili, ale asi sa to prilis neda ovplyvnit ☹

shaula
24. jan 2010

A co takhle koupit nějaké sandálky s oporou kotníčků? V těch se bude nožička větrat a nebude se tolik potit 😉

mikulka
24. jan 2010

A jsou kožené a mají průduchy po stranách? Na to pozor, aby neměl pak i plíseň. Asi jsou tyhle botky nevhodné. Jako trochu se potí každá nožka, ale že by byla až mokrá?

pucik
24. jan 2010

malýmu je 2,5 roku a neskutečně se mu potí nohy v bačkorkách, teď jsem mu koupila tkaový ty s tou dírkou ve předu,ale to je až provětší, kteří už běhají a stejně má mokrý punčocháčky,ale už se to o dost zlepšilo

sheherazada
25. jan 2010

Mojí holce se sice nožky až tak nepotěj, nicméně v období kdy začínala chodit, jsem také zakoupila botičky (capáčky polobotky uzavřené kožené) No, dala sem jí je jen párkrát, přijde mi to blbý, aby mělo dítě celej den nohu zavřenou v botě. Takže doma normálně běhala v ponožkách. Máme plovoucí podlahu a kus koberec. Naučila se krásně lítat po plovoučce a žádnej problém nemá. Pokud by bylo chladno od země, koupila bych ty ponožky s protiskluzem, ale moje zkušenost je, že některý protiskluzy se z ponožky vyperou, některé kloužou úplně stejně jako ponožka a jen některé plněj svojí úlohu. Někde sem viděla prodávat ponožku co měla po celé podrážce průhlednou gumu, to by bylo asi ideální. Pokud opravdu mátě potřebu podepírat kotník, asi bych koupila kvalitní hodně děrovaný sandálky, měli sme pak santé a vysoká spokojenost. Používali jsme je na ven.

matova
25. jan 2010

ahoj kvetinkap,
súhlasím so shaulou aj sheherazadou, davala by som otvorene sandalky. Moj nosi sice uzatvorene vysoke papucky a tiez sa mu potia nozicky, ale v ponozkach mu je zima. Nam na rehabilitacke radili davat obuv jednoznacne s oporou kotníka aby sa nezacali chodidlá vytácat dovnútra a tiez s klenbou. Inak do uzavretých topánociek ci papuciek mozes dat trochu detskeho pudru co obsahuje antisepticku zlozku 😉

megee
25. jan 2010

my paučky doma nenosíme, běhá jen v ponožkách a zima mu není 🙂

zelmirka1
25. jan 2010

najlepsie su sandalky s pevnou patou, my mame dokonca ortopedicke sandalky a je to fajn lebo nozicka sa prirodzene poti. naboso by male deti ktore zacali chodit nemali doma behat

lenka_da
25. jan 2010

my sme mali tiez ortopedicke sandalky ale aj tak ponozky vymienam pri kazdom prebalovani podobne ako zuzikmeduzik 🙂

megee
25. jan 2010

zelmirka a proč ne? teď to neber špatně, ale fakt nevím proč...já vyždy myslela, že je to proně lepší když běhají naboso...

jahodka11
25. jan 2010

megee, po travicke ano, ale doma musia mat papucky s pevnou patickou a klenbou... 🙂

libka1
25. jan 2010

megee je to pre ne lepsie ale len na povrchoch ako piesok, tráva, atd... a nie na dlazbe a parketach 😉 male dieta co zacina chodit by naozaj malo byt co najviac obute.. nam sa tiez potia nohy zial, ale nie az tak ze by mala uplne mokre puncochace, davam len bavlnene... 😉

http://ozene.zoznam.sk/cl/10159/249460/Rodinna-...

megee
25. jan 2010

a jakej je v tom rozdíl doma a po trávě?

kvetinkap
autor
25. jan 2010

Dakujem za rady. Zajtra ideme k neurologicke,tak sa jej popytam. Myslim,ze ponozky su skoro pre dieta,ktore zacina chodit. Clenok by mal byt v pevnom postaveni. ale popozeram sa po tych ortopedickych sandalkach. A na boso je teraz asi aj zima.

megee vhodne to je,ale uz u vacsich deticiek,nie pre tie,ktore este len zacinaju chodit.

jahodka11 to je aj moj nazor....

libka1
25. jan 2010

mas to v tom clanku - nerovny teren je vhodny

shaula
25. jan 2010

Megee - co píšou holky o nutnosti papuček nebo botiček je jen jeden z názorů. Podle naší fyzioterapeutky je naopak vhodné, aby dítě co nejvíce chodilo naboso, a to i doma (i když ideální je opravdu terén typu hlína, tráva apod.) - pokud ovšem není příliš tvrdá podlaha. Na koberci nebo linu to nevidím jako problém. Naši kluci doma taky chodí jen ve štrampličkách nebo ponožkách.
Rozdíl doma a po trávě je v tom, že venku není terén rovný, ale jsou tam drny, různé drobné nerovnosti terénu, které nožičku nutí neustále vyrovnávat rovnováhu a pracovat - tím se posiluje nožní svalstvo.

zelmirka1
25. jan 2010

megee doma je vacsinou tvrdy a rovny povrch, napr. po piesku, trave sa celkove odporuca chodit je to nerovny povrch ale pokial viem tak odporucaju lekari pevnu obuv aby sa nozicka spravne vyvijala lebo ked zacinaju chodit tak este ani klenba nie je poriadne vyvinuta. Samozrejme starsie deti mozu kludne behat naboso.

misa84
25. jan 2010

ahojky, píšete jako na zavolanou 🙂 zrovna někde něco hledám o tom, jestli doma musí můj prcek chodit v papučkách. Má 15 měsíců, chodí od 11, dávám mu protiskluzové ponožky. Doma máme plovoucí podlahy, v pokojíčku má koberec, na nožky mu zima není, spíš si často ponožky sundává, protože má spocené nožky. Ptala jsem se na to pediatričky, říkala, že papučky na doma nejsou třeba, pokud mu není zima, jenže jí dvakrát nedůvěřuju. Názory sem, díky... 😉

tomasek06
25. jan 2010

Můj malý doma papučky taky nenosil, jen ponožky 😉

monka88
25. jan 2010

ahojte,ja som niekde citala,ze ked mate doma plavajucu podlahu,ze ma dieta radsej behat v papuckach.Tak teraz neviem co je najlepsie....

shaula
25. jan 2010

Misa - jednoznačného názoru se nedočkáš 😀 Někdo ti řekne musí mít papučky, někdo ti řekne nemusí mít papučky. Jde jen o to, s kterým názorem se ztotožníš ty 😉 Přečti si pár příspěvků výše + mrkni do témat o prvních botičkách - ani v jednom se všichni neshodnou - ale to se neshodnou ani všichni lékaři 🙂

shaula
25. jan 2010

Monka - u té plovoucí podlahy jsem sama na vážkách, ale spíše bych se u ní přiklonila k těm papučkám - podle mě je to vcelku tvrdá a taky strašně studená podlaha ☹ Stejně tak u dlažby. U koberce a lina podle mě stačí ponožky - ale zdůrazňuji, že je to jen můj osobní názor, i když podložený konzultací s fyzioterapeutkou 😉

mikulka
25. jan 2010

Po plovoucí podlaze rozhodně nechodit naboso, klouže, je tvrdá, studená.
Nejlepší jsou sandálky, ale s pevnou patou.

Třeba tady: http://katalog.fare.cz/index.php?option=com_vir...

Ale pozor, na první krůčky, musí být vepředu na špičce uzavřeno.

megee
25. jan 2010

omlouvám se nevšimla jsem si příspěvku těsně nade mnou...respektive když jsem četla tu ještě nebyl 😅 ale jinak díky za vysvětlení 😉

megee
25. jan 2010

jinak malej mi taky doma chodil je vponožkách hned od začátku co začal sám chodit (V 10.měs) ale máme koberce a lino a upřímně jsem to nějak neřešila 😅

pato
25. jan 2010

ahoj nieje nic horsie ako ked mas mokru nohu .alebo musis mat stale obute nieco vcom sa necitis dobre.zober si to zo svojej stranky--ked mas spotenu nohu co spravis???vyzujes to a prezujes ponozky....ale co take dieta???
my sme kupily tiez papucky mal ich asi dva krat obute a dost..od vtedy len ortotedicke sandalky a nozicka sa nepoti ani nesmrdi....
inak v ponozkach by deti tiez nemali stale chodit --je to ako keby chodili bose,a po rovnom terene to nieje zdrave.vonku po travicke a tak v lete to ano to je super ale doma by mali mat nieco na nozickach.

dusanab
25. jan 2010

Ahojte, tento problem sme riesili aj my. V papuckach mal drobec stale mokre nozicky, aj ked som mu niekolkokrat denne menila ponozky nepomohlo. On mal mokre aj papucky. Takze teraz chodi doma v sandalkach a je po probleme. Nozicky, ponozky aj sandalky krasne suche.

vodnarky
25. jan 2010

ahojte..tak tento problem mame veru aj my.. 😒 ..nielen ze sa jej potia nozicky,(pouzivame tie clenkove papucky),ale sa mi posledne 3 dni stazuje ze ju boli nozicka..mam na mysli tu kost pod palcom(teraz si nespomeniem ako sa to presne vola)..najprv som si myslela,ze su jej male,no velkost je v pohode..alebo zeby ju tlacilo ta zosita cast co je na pancuskach?neviem..no na tych papuckach je dobre aj to,ze su uplne lahucke..bola som pozerat aj v obchodoch,ze jej kupim nove,ale tu maju(nezijeme na slovensku) s takou gumenou podrazkou a pripadaju mi dost tazke na to aby v tom chodila cely den..tak teraz neviem.. ☹ ..