Soplíky, ktoré sa nedajú vytiahnuť. Čo na ne použiť?

terkaa
27. dec 2008

co mam pouzit, aby sme sa zbavili soplikov, ktore su niekde "vzadu", netecu mu, ale sem tam pocut, akoby 😀 zakrochkal 😀
neviete co by bolo najlepsie pouzit nato, aby sme sa toho zbavili?

siminks
24. jan 2009

Ahoj Katun,aj my sme mali tie tahavé biele soplíky,musíš velmi silno tahať 😒 ,až máš tú hadičkovú nám to potom išlo,že nieje dobre ked to dietatu steká dolu....tak pevné nervičky...

amatula
24. jan 2009

ahoj katun skus daky spustac napr.vincentku alebo sterimar alebo daku morsku sol.viac krat nastriekat su to kvapky neskodne a potom odsavat 😉
a skus sa lekarky spytat na sinupret
moj 8 mesacny nemal absolutne soplik a ked ho lekarka pocuvala povedala ze je zahllienany.som len cumela,dala mu sinupret a do druheho dna sa sopliky spustili pekne a do tyzdna sme mali pokoj 😉

katun
25. jan 2009

ahojte, tak dnes sme kupili sinupret, davame si obaja, ja som mu davala aj tu morsku vodu, ale nic sme nevytiahli ani odsavackou na vysavac.. zajtra pre istotu pojdem k lekarke, pretoze maly sa narodil v 36tt a vsade pisu, ze tie plucka nemusia byt este dobre vyvinute, tak mam davat pozor na respiracne choroby, aby som nieco nepodcenila.

amatula
25. jan 2009

super katun
v kezdom pripade ja vzdy idem s detmi k lekarke ked im aj neda lieky,aspom ich popocuva 😉
a som spokojnejsia 😉

barborapastrnak
13. jan 2010

Ahojte aj mala ma už tyžden sopliky ale niekde vzadu 2 noci nespala teraz už hej ale chrči ☹ davame libenar od dnes morsku sol a kupili vysavačovu odsavačku tak dufam že sa to pusti 😒 aby sme s toho nemali dalsie boliestky 😠

catrine
13. jan 2010

Ahojte maminy, tak aj naša mala už asi mesiac kycha ale soplíky jej neteču aj ked každe rano jej nejaky ten šušnik s trochou sopliku s vatovou tyčinkou vyberiem, ked odsavam s tou hadičkovou odsavačkou tak jej skoro nič nejde. Hovorila som to aj doktorke ale ta povedala že je to normalne že dychanie ma čiste, a že nemam zbytočne odsavat lebo to draždi sliznicu, ale ja ju počujem každe rano ked sa zobudza a jeduje sa tak ako keby krochkala alebo čo , počujem že tam niečo ma bojím sa aby to doktorka nepodcenila a ja tiež, tak neviem čo mam teraz robit poradte prosím, ako jej mam pomoct.

miskachrumka
14. jan 2010

ahojte
tak aj ja malemu kvapnem bud trosku teplej vody alebo kvapky do nosa tiez pockam a bud same vytecu alebo odsajem odsavackou na vysavac alebo poripade vyberem vatovou tycinkou do ucha! 😉

mata222
14. jan 2010

ahojte, tak aj my sme mali 3 tyzdne nadchu, dychanie ciste, vytery v poriadku, nakoniec sa z toho vykluli 2 zubky 🙂 ale boli to sopliky, ktore boli niekde vzadu, hadicka vobec nepomahala, ani odsavacka na baterky, nakoniec nam pomohla odsavacka na vysavac.. sinupret, par krat do dna mar plus a odsavanie..posledny tyzden som uz odsavala coraz menej, a cim menej sme odsavali, tym bolo lepsie..
catrine mozno mate len suchy vzduch, mne ked sa zda, ze takto krochka, vzdy strieknem marplus a potom sa bud vykycha alebo to vytecie von..teraz nam ide uz 6 zubok, takze aj ked place od bolesti, tak mu sopliky tecu neurekom.. 😉

catrine
14. jan 2010

Matka suchy vzduch nemame praveže trochu vlhko, aj dneska som jej skušala odsat s tou hadičkovou a len trošičku žiadny soplík len taka akoby vodička, ja jej vytieram noštek s vatovou tyčinkou namočenou v mm, doktorka vravela že detom sa nemaju striekat kvapky do nosa ale len vytierat vatovou tyčinkou namočenou v kvapkach tak neviem. Ked pojdem nabuduce do poradne tak budem trvat na tom nech jej spravi vyter z nošteka a popripade nech nas pošle na nejake vyšetrenie aby som bola kludnejšia, lebo dokyna mi stale hovori že to je normalne ale mne sa to nezda. Neviete ako spoznam že je babatko zahlienene?

mishmish
16. jan 2010

nahodou som sa dostala k vasim prispevkom a myslim, ze som odhalila nas problem 😎
mala ma 6 mesiacov a bola asi pred 14 dnami chora, brala atb a dostala sirup na vykasliavanie. a tiez sprej do nosa na baze soli, lebo mala vela soplikov.
no uz je to niekolko dni, co sa mi v noci budi kazdu hodinu a silno kasle. sprvu som si myslela, ze sa jej vracia obsah zaludka, lebo sme mali problem s refluxom... no vsimla som si ze tak divno ju natahuje, akoby jej "hlieny stekali" do hrdielka...
dychanie ma vsak ciste a doktorka mi povedala, ze ju nemam ucit, ze v noci k nej hned bezim 😖 (zijeme v holandsku a tu zdravotnictvo funguje trochu dost inak ako "u nas doma")
neviem, co mam robit, som z toho zufala a je mi jej hrozne luto...

mate mozno niekto tip, co s tym? ako jej pomoct?

nikush
16. jan 2010

skuste odsavat aj s pusinky, nam tak poradila sestricka, lebo maly tie hliny nevie prehltnut, nam pomaha physiomer, lepsie sa po nom odsavaju aj sa mu sem tam spustia ... sopliky ma uz 2 tyzden a je to lepsie...aj menej odsavame...esteze to nezmenilo jeho pristup k vysavacu 😉 ma ho aj nadalej rad 😀

rainee
16. jan 2010

tiez nastriekame do nosa morsku vodu, to krasne uvolni sopliky a potom odsajeme vysavacom, obycajnou odsavackou to von nedostanete. akurat ma tie sopliky uz vyse mesiaca a nechu prejst 😒

alana1111
16. jan 2010

aj nas trapia sopliky.chcela by som sa opýtat ked ich odsavate vysavacom ako najdlhšie to robíte?ďík

rainee
16. jan 2010

ja tak 5 min. - kym sa mi nezda ze ma cisty nostek, ale zbytocne ju dlho netrapim.

alana1111
16. jan 2010

dik.nevedela som ci sa to moze tak dlho.nam to trva asi tak podobne.

margot
18. sep 2011

@amatula chcem sa opýtať,ako sa u vášho drobca prejavil zápal dutín?Bolela ich aj hlavička??či niečo iné?Mám 3,5 ročného synčeka a od stredy-tomu je dnes 5 dní je veľmi zahlienený,ale nič mu nevyteká von z nošteka,ani keď streknem Marimer(ten striekám zakaždým,keď idem odsávať soplíky,odsajem mu horko ťažko a ťahá sa mu to snáď až z päty)ale po vytiahnutí stále rovnako chrčí hlienovo,akoby som mu ani nič nevytiahla...ale nič mu z nošteka nevyteká...má zastavený soplík,či ako sa tomu hovorí..čo s tým??Ako mu to povolím??Čítala som,že je na to dobrý Sinupret??Pomôže mu to spustiť soplík??Soplík má taký stredne hustý bielo-priesvitný...ďakujem pekne za každú radu... 😉 a ešte niečo,má ísť s ním k doktorovi??Lebo včera som mu volala a povedal,že keď nemá teplotu,tak aby som k nemu nechodila a aby som mu dala Erdomed...

mariavos
26. okt 2011

ahojte mamičky,mám 7 mesačného syna a už dlhšiu dobu nás tiež trápia soplíky,ktoré síce nevytekajú ale počujem ako mu v nošteku chrčí,v posledné noci je veľmi nepokojný a budí sa na to, skúšali sme libenar,ten zo začiatku zabral,ale asi po týždni sa nám to vrátilo, chcela by som vyskúšať tú morskú soľ,len sa chcem spýtať, vás ktoré už máte s nou skúsenosti,kde ste ju kupili, a či už v podobe roztoku alebo ste si roztok urobili doma a ako ste ju nanášali do nošteka.dakujem za všetky odpovede

mariavos
26. okt 2011

@annag skúsim to aj ja,materské mliečko mám už osvedčené pri zapálenom oku 😉

ladytt
27. nov 2011

@mariavos Pomohlo to mliečko? Máme rovnaký problém. Žiadne soplíky ale chrčí mu to v nošteku. Libenar nezaberá 😒

butterflyfly
27. nov 2011

@terkaa -skus tu odsavacku co das koniec do vysavaca a zapnes na minimum a das mu to pri nostek 🙂 nam to pomohlo 🙂

mariavos
27. nov 2011

@ladytt no nakoniec sme opäť šli k lekárke a predpísala mu kvapky do nosa ktoré Vám namiešajú v lekárni, toto nakoniec zabralo, ale mliečko veľmi nepomohlo 😒 , tak len odsávajte, alebo skúste sa poradiť s pediatrom.

ladytt
27. nov 2011

@mariavos Ďakujem, odsať sa nám nič nepodarilo 😒 budeme musieť teda zavolať dr.

pelikanka
29. jan 2012

ahojte maminky.som tu nováčik,no z velkými skusenostami.mám dve deti.chlapci 7ročný a 4ročný.ako tu čítam,vela z vás rieši soplíky.svoje sme si snimi užili aj my.viete o tom že maličkým detom by sa nemali do nošteka ani kvapkat,ani striekat kvapky?malo by sa to aplikovat na vatovu paličku a tím vitierat.

rejaa
4. mar 2012

5 mesačná dcérka sa už 2 týždne trápi s upchaným nosom. Chrčí je v nose ako keby chrápala. Dávala som jej Libenar, 1 týždeň detský nasivin, teraz dávam Mar plus. Odsávačkou na vysávač odsajem tak jeden redší šušník (keď jej predtým kvapnem kvapky) a je priesvitný. Boli sme u doktorky a výter z nosa bol ok. Malá má zároveň aj akúsi hnačku. Kaká aj 5 - 7 krát za deň. Nie je toho veľa a má to takú hnienovitú konzistenciu. Rozbor stolice aj moču bol v poriadku. Dávala som hylak, smectu a teraz biogaia, ale stále je to rovnaké. Môže za to kakanie ten upchatý noštek? Môžu tie hlieny stekať do bruška a skončiť v plienke? Poraďte mi prosím, ak s tým máte niekto skúsenosti. Ďakujem.

31majka12
4. mar 2012

@rejaa neskusala si davat physiomer baby...?

rejaa
4. mar 2012

@31majka12 physiomer som nedávala, ale dávam mar plus a to je tiež morská voda, tak neviem, či je tam nejaký rozdiel, ale určite vyskúšam.

31majka12
4. mar 2012

@rejaa aj my sme davali mar plus,ale odsavackou sme vysali len to riedke.
Potom sme zmenili pediatra a ten nam odporucil physiomer a ten ma taky efekt,ze vstreknes,trosku pockas a babatko zacne kychat a vtedy vyjde von vsetko co tam nema co robit.
Physiomer je aj prevencia proti nadche.
Ako ho pouzivame tak sme spokojni

monickapd
4. mar 2012

physiomer je nosovy prieplach..odporucam mamine skusit najprv na sebe.. 😀 inak aj ja si to chvalim, ale uz viem ako to pouzivat..... 😉 😉

lubomirala
24. nov 2012

Ahoj.poradte, aj my mame ten problem so soplikmi vzadu.spociatku mala len to, ale na dalsi den sa jej zakapravelo ocko.. dufam ze to nieje prejav nejakej choroby 😢 . na nostek pouzivame libenar, no zatial som jej davala na vatovu tycinku a vycistila to tak, je potrebne kvapnut?(doteraz to fungovalo, ale teraz na ten zadny sopel to nefunguje, )a este k tomu jej cistim nostek s nasivinom, ten isty postup ako s libenarom.. zatial som jej nasivin dala dvakrat, bojim sa toho aby jej castym pouzitim neuskodil.

elienka
24. nov 2012

@lubomirala daj pozor na nasivin, aj v príbal. letáku je napísané, že používať max. týždeň - lebo je návykový. Libenar, phisiomer a pod. nie je návykový. ja to robím tak, že cez deň streknem malej do nosa phisiomer, chvíľu počkám a potom odsajem odsávačkou na vysávač, na noc dávam nasivin. Zatiaľ toto vždy zabralo. Pri tom libenare/phisiomere si daj pozor ako veľmi to strieka, ten phisiomer strieka dosť a prvýkrát keď som to použila, som mala pocit, že ju v tom topím čo robila. odvtedy stláčam len zľahka, prípadne aby len kvapky vyšli a to do nosíka