Správny typ topánky pre dieťa s vpadnutým členkom

nikoleta300
3. máj 2022

Prosím vás poraďte mi..Syn má vpadnuty členok a nábeh na ploché nohy...Hľadám topánky ktoré budú pevné no špičku nebudú mať takú úzku lebo som si všimla že ho tlačia...

euka210
3. máj 2022

@nikoleta300 kupit ortopedicke vlozky a ist do obchodu skusat kde mu vojde. Protetiky su siroke ale aj drahe.

nikoleta300
autor
3. máj 2022

@euka210 zatiaľ nemáme predpísané ortopedické vloKy..o cenu nejde... protetiky som skúšala on má veľmi úzke nôžky a oni sú dosť široké..kupujem Superfit len majú úzku špičku

sono2
3. máj 2022

@nikoleta300 ddstepp ohybne a ist k dr a cvičiť
Vložky nepoužívaj. Dcére nebolo doporučené.
Ma skoro 3 a rovnaký problém
Poznám veľa detí, skoro každému sa to samo upravilo

nikoleta300
autor
3. máj 2022

@sono2 sú rôzne typy ddstep vieš mi poradiť ktoré sú úzke pevné a na špičke nie sú úzke?

sono2
4. máj 2022

@nikoleta300 oni majú skôr široké. Tie s gumennými špičkami sú ohybne alternatíva barefoot ale sú širšie. Hlavne v predu dcéry majú po mužovi aj vysoký nart. Fakt hrozne veľa detí toto riešiť.
Podľa mňa to je normálne. Nohy ako také má rovné?

nevenka
4. máj 2022

@nikoleta300 hlavne pevna pata a vpredu co najsirsie a ohybne. Ziadne barefooty. Nam to vyslovene zakazala fyzioterapeutka. Obe deti maju tento problem. No treba vyskusat, ktore konkretne sadnu drobcovi. Je to boj.
Nasim tento problem deformuje nohy, maju ich do x, syn ma prepatie v kolenach, hypermobilitu a uz sa mu to prenasa aj hore, teda ma zle postavenie panvy a hrbi sa. Je druhak a ta tazka taska tomu veru neprospieva tiez. Chodime k fyzio a uz sa da s nim rozumne cvicit, trenujeme hlavne stred tela a zatiahnutie lopatiek. Bohuzial, toto nie je problem len topanok, ale casto je to celkovy problem so svalovym tonusom, hypermobilitou, tym, ze deti malo alebo vobec sa neplazili, kratko lozili a hned sli do chodze. U nas vsetky 3 deti, aj to najmladsie. Obaja s muzom mame hypermobilitu, znizeny svalovy tonus, nemali po kom byt atleti, no treba to trenovat a veru bojujeme s tym, lebo na vsetkych 3 sa mi casu az tak nedostava ako by som chcela.

nikoleta300
autor
4. máj 2022

@nevenka akú značku topánok kupujete?

lenvam
4. máj 2022

@nikoleta300 ak má padnuty členok potrebuješ tam supinacny klin, také vložky nekúpiš.Iba ako samoplatca u ortopedického technika. Na také vložky potrebuješ predpis

mimibell
4. máj 2022

@nikoleta300 Moja známa ma tiež s týmto problém a zdá sa mi, že aj moja dcéra asi bude mať tiež. Ešte som s tým nebola u doktora ale kupujem jej topánky značky RAK. Známa mi povedala, že jej ich odporučil fyzioterapeut, ku ktorému chodia jej deti. Podľa mňa sú to super topánočky. Majú Pevnú pätu a širokú špičku a sú ohybné. Ale každému vyhovuje niečo iné. Treba skúsiť, ktoré sadnú.

nevenka
4. máj 2022

@nevenka ani tak nejde vzdy o znacku, ale o tu pevnu patu, mali sme DD Step, ale najviac asi Protetika, ale tie klasicke, nie barefoot. Teraz im na zaspinenie do zahrady kupujem aj lacnaky tenisky, nie je to spravne, ale tak mi nicia obuv, ze dovi dopo...🙈

guiseppinka
4. máj 2022

@nevenka najdolezitejsie je spevnenie brusnych svalov. Mojej starsej, ta tiez nestvornozkovala, hyprrtonus a neviem co este este, bolo teraz kd jednej starej fyzio odporucene sediet na overballe, nie celkom dofukanom, nohy dopredu prekrizit, na hlavu dat knihu a drzat... Staci chvilu a spevnia sa brusne svaly a tym sa upravia nohy... A ploche nohy su podla nej odkukany zly sposob chodze rodicov... Mne padla klenba po porode aj priecne aj pozdlzne a na to mi poradila len lopticky a stat na nich... Problem je, ze tie lopticky sa na svk moc nedaju pozhanat. V cechach su to bezne dostupne micky na mickovani pani zdeny jebavej - najdes o tom vela info cez google. Tie lopticky boli povodne na cistenie potrubia, takze na svk ich mozno najdes tam... Ploche nohy mam ja a teda aj obe dcery, ale teda tie len priecne... Trochu s nimi tie lopticky flakam, ale.na overballe sedia... Aj ked mladsia nemusi...
A este k topankam, tak ona sa vyjadrila, ze bf je super ze su siroke, ale ze ako sa rozsiri noha, tak to je sposobene priecnym padnutim klenby... Ze je to akurat dobry marketing. Dolezite je, aby topanka bola vhodne siroka a dlha a aby sa dala ohnut pozdlzne, teda zmykat... Venivala sa tomuto studiu 2 roky...

nikoleta300
autor
4. máj 2022

@guiseppinka my sme tiež najprv kupovali bf obuv, Protetika,tikki, ddstep..teraz máme superfity sú fajn pevné no zdajú sa mi že majú úzku špičku..a tá noha je stlacena v tej topánke..preto sa pýtam na značku lebo ešte som nenašla takú ktorá by mu sadla dokonale

nikoleta300
autor
4. máj 2022

@lenvam supinacny klin? To som nikdy nepocula

nikoleta300
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
guiseppinka
4. máj 2022

@nikoleta300 podla tej pani je uplne jedno, ze aka znacka... Skus pozriet napr decathlon... Ja deckam kupujem 99% topanok tam...

nikoleta300
autor
4. máj 2022

@guiseppinka kupujete cez internet? Asi aj idete odskúšať do predajne

guiseppinka
4. máj 2022

@nikoleta300 v podstate uz viem zhruba ake potrebujem, takze mozem aj objednat... Ale radsej skusam. Inak ked boli mensie, tak som chodila kupovat tak, ze som si z dlhej spajdle spravila presne taku istu dlhu palicku aku mali oni nohu a potom uz len palicku pchala do topanky a kontrolovala nadmerok... Teraz su uz velke, takze do obchodu uz idu v pohode a skusame tak, ze ich postavim na vlozku a vidim realnr kolko maju volne... Ak nejde vybrat vlozka, najdem ine rovnako velke a tu vlozku strcim do topanky...

alexnina777
4. máj 2022

@nikoleta300 máme podobný problém so synom, nám fyzio odporučil značku Ciciban, majú dosť pevné paty, ale treba ísť konkrétne vybrať a vyskúšať..obchod majú v Retre, ale predávajú ich aj v Cubicone v Tiny toe..ja mu kupujem aj Geoxy

euka210
4. máj 2022

decathlon nie, tam su makke topanky vela latkove, moj ma rad pevne, niekedy som kupovala v Deichmane ale pre vacsie deti tam uz problem vybrat pevnejsie, tak momentalne asi uz 3r kupujeme v Sportisime botasky na sposob trekingovych...radi chodime na vylety