Sú vhodné obnosené topánky pre dieťa?

poly1
12. jún 2013

Počula som,že keď kúpim topánky po inom dieťati,napr. aj tu na MK,vraj sa môže stať,že moje dieťa začne šmatlať.Musí mať výlučne nové topánky,aby sa noha nezdeformovala v už nosených topánkach niekým iným?Ďakujem

jaruska8
12. jún 2013

Ja tiež tak viem. Topánky by sa vraj nemali dediť. 😉

mayca20
12. jún 2013

@poly1 topanocky,aspon tie na ucenie by mali byt nove.kazde dieta ma inu chodzu

bambibam
12. jún 2013

záleží ako nosené - napr: môj nosil tenisky cca 7x za zimu a sú mu malé . Takže verím tomu ,že ak ich obuje iné dieťa po ňom - nestane sa nič, ale napr: papučky čo nosila dcéra -synovy nemôžem obuť ,lebo sú tak zošmatlané ,že vidím sama že by to nebolo dobre. treba si ú topánočku poriadne obzrieť - voľným okom je vidno ked je topánočka nevhodná,a kedy sa dá.

danim
12. jún 2013

urcite je ine ak su to topanky znosene + po dietati, co zle naslapovalo.... a uplne ina situacia je ta, ak dieta malo vela topanok, a nosilo ich parkrat + naslapovalo pekne... takze zas s rozumom , si myslim... 🙂

titkovamiriam
12. jún 2013

veru vhodné urcite niesu,kazde dieta ma mat svoju obuv ale dnesna fin.situacia nedovoluje kazdej mamine kupovat nove.Ja po detoch ak su zachovale topanky darujem ,no svojim by som nosene nedala .

monhla
12. jún 2013

Radšej nové. Hlavne keď sa učí chodiť. My sme síce sem-tam dali aj topánočky po sestraniciach, keď to bolo na krátky čas / napr. keď bolo napršané do záhradky, aby si nové hneď nezničila/.

doty1
12. jún 2013

Ja topánky kupujem vždy nové a kvalitné. V obuvi sme väčšinu dňa, takže nohy si zaslúžia svoj komfort. Ale na druhej strane úplne chápem, že nie každý si to môže dovoliť a je odkázaný na topánky z bazáru ☹

poly1
autor
12. jún 2013

@danim Hej,máme od kamarátky takmer ako nové,vidieť,že im nič nie je.Sama vravela,že malý ich mal 2x na nožičke,ale zasa druhá kamoška ma zastrašila,či sa nebojím obuť to malému,či som o tom nepočula.Tak mi to vŕta v hlave,ale tie topánočky sú fakt pekné a naozaj ako nové

poly1
autor
12. jún 2013

@titkovamiriam Veď práve,že také topánočky by ma stáli okolo 30 eur a bude ich nosiť mesiac,maximálne 2 ☹

titkovamiriam
12. jún 2013

@poly1 pozri ak su topanky fakt pekne tak neries,ak neboli obnosene kludne ich este vyuzi 🙂

danim
12. jún 2013

@poly1 moj nazor, ze to zas nezen do extremu.. situacia.. ked prvemu dietatu kupis.. pripadne dostanes dvoje velkost 18... a obuje ich parkrat, lebo ich vyzuva.. a to mas dva pary !! tak co ich druhemu dietatu uz nedas a vyhodis ?? ( ja som tak mala napr.. druhe ich tiez vyzuvalo.. aj som ich tu predala.. a by si mi ani neverila, ze ich vobec malo dieta obute, lebo som ich mohla rovno vratit do obchodu take boli... vazne, neprehanam )

poly1
autor
12. jún 2013

OK,ďakujem za Vaše názory a rady

stanislavao
12. jún 2013

@poly1 viete co, pokial nekupujete topanky po 50-80e nove, tak aj od 20e sa noha moze vysmatlat. lebo aj vsetky boticky, co nemaju riadnu ortopedicku klenbu, tak nie su uplne idealne. a pokial kupite lepsie boty po jednom dietati, ktore boli malo nosene, tak je urcite lepsie, ako kupit nove v nejakej podradnej obuve, kde su z ciny, polska a neviem odkial topanky. tym nechcem povedat, ze polske su zle. poznam aj polske, co su pekne kozene s klenbou. pokial nekupujete tie drahe znackove extra makke, co su asi len pre hornych 10.000, tak mate uplne jedno. lebo topanky pre dieta za 70e, ktore o 2 mesiace vyrastie - to si z materksej dovolit clovek nemoze.

igiana
12. jún 2013

@poly1 Ja ako dieta som nosila topanky vacsinou po niekom, mam nohy uplne v poriadku. Moje deti tiez vacsinou nosia po niekom, bud od kamaratky alebo z bazaru, ale su to vacsinou kvalitne topanky, takze na nich nosenie (nejaku deformaciu) nevidiet. Nozicky maju uplne v poriadku. Mojej kamaratke mala zle stupa na nozicku a to nosila vzdy nove, ale lekarka povedala, ze z toho vyrastie. Druhej kamaratke tiez uteka malej nozicka dovnutra, topanky nosia aj starsie aj nove, tiez jej povedala lekarka, ze z toho vyrastie. Nespominala dovod nevhodne topanky. Mne to niekedy pride tak, ze vyrobcovia obuvi chcu mat dostatok odberatelov, tak si zaplatia nejakych odbornikov, ktori napisu take clanky, ze topanky musia byt vzdy nove. Ja si myslim, ze pokial topanky nie su zdeformovane a su kvalitne, tak ich dieta moze nosit aj po druhom dietati.

danim
12. jún 2013

jaj prenadherne boli, oboje kozene kvalitne znackove, dostali sme takto dvoje... no co narobis.. ked obujes a posucha nohami a vyzute... a ked neskor uz chce, tak su mu male... 😉

poly1
autor
12. jún 2013

@igiana Áno,presne si to vystihla,môj názor.Tie,čo sme my kúpili od kamarátky sú kvalitné.Fakt by som nekúpila nejaké čínkse ani nové,tak si myslím,že to bude v pohode.A kúpila som aj sandálky tu na MK a tie sú z Protetiky,tak dúfam,že ma nesklamú

vefi89
12. jún 2013

@poly1 dvakrát obutá topánka sa podľa mňa nemá ako zdeformovať natoľko, aby to malo vplyv na tú ďalsiu nôžku. ale zas každá matka je inak citlivá, môj bežne behá v už nosených topánkach (samozrejme v normálnom stave)

marllik
12. jún 2013

na niektorych nosenych topankach vidno, ze dietatko zle naslapuje, ze ma nejaky ortopedicky problem.. a tak je zdeformovana i ta topanocka.. nedala by som svojmu taku topanku, lebo by to i jemu mohlo tu nozku tak nezdravo ukladat pri chodeni.. ale ked je to par krat obuta topanocka a zdeformovanie tam zjavne nie je, tak nemam s tym problem aby nosil i nie celkom nove

poly1
autor
12. jún 2013

@vefi89 Presne tak,ale tá známa ma dosť vystrašila,či sa nebojím obuť také topánky.Ona vraj kupuje nové iba topánky 🙂

vefi89
12. jún 2013

@poly1 ja by som takej známej povedala, nech si kafre do svojho dieťaťa 😝

monika15
12. jún 2013

@poly1 ked sme kupovali prve topanky presne tak nam vysvetlili ze v ziadnom pripade nie po niekom ale vzdy nove lebo kazdy mame inu nohu .......

poly1
autor
12. jún 2013

@vefi89 Ona to tak nemyslela a ani ich nevidela.Až keď prišla,tak uznala,že sú fakt zachovalé a kvalitné.Iba sa ma spýtala,či som o tom nepočula.........

kvetinka211
12. jún 2013

@poly1 my mame prevazne nove, hlavne pri prvych topanockach je to dolezite ... ale v ramci rodiny je to ok, ked vies ze to dieta nemalo ziadne ortopedicke ani kozne problemy ... od cudzich by som asi mala problem, jedny som take dostala a neviem celkom co s nimi ...

veronicka1901
12. jún 2013

Moja kamarátka obúva malému len nové topánočky a to len ortopedické, kus vyjde nejakých 40 eur, dáva ich šiť v ZA u nejakého obuvníka, meno neviem. Napriek tomu zle našľapuje. Ja malej kupujem aj nové, aj párkrát obuté topánočky a má nožičky úplne v poriadku.

poly1
autor
12. jún 2013

@veronicka1901 Asi teda nebude chyba v topánkach,či?

poly1
autor
12. jún 2013

A mohlo by sa stať,že aj teraz začne šmatlať,keď už takmer 5 mesiacov chodí a už je tá chôdza taká vyzretá,padá minimálne?Má 16 mesiacov

lumarque
12. jún 2013

podla mna ide hlavne op genetiku

veronicka1901
12. jún 2013

Hm, to neviem, či to závisí od toho, ako dlho dieťatko chodí. Ale moja dcérka nosí obnosené aj nové či už topánky alebo papučky odkedy sa naučila chodiť. Je to bez problémov. Ako som písala, syn tej mojej známej nosí také drahé ortopedické topánky už od capačiek a má problém. Tak naozaj neviem.

poly1
autor
12. jún 2013

@veronicka1901 Asi preto ich kupuje,lebo tam už zjavne je nejaký problém

veronicka1901
12. jún 2013

@poly1 Teraz už áno, keď vie, že má problém s nožkami, ale predtým to ešte nevedela. Ono je to asi preto, že jej manžel má vysoké nároky na oblečenie aj topánky pre ich syna. Vlastne na všetko - od ponožiek až po kočík 🙂. Ale Dr. im vravela, že teraz sú už také topánky pre nich nevyhnutnosťou.