Sú vhodné obnosené topánky pre dieťa?

poly1
12. jún 2013

Počula som,že keď kúpim topánky po inom dieťati,napr. aj tu na MK,vraj sa môže stať,že moje dieťa začne šmatlať.Musí mať výlučne nové topánky,aby sa noha nezdeformovala v už nosených topánkach niekým iným?Ďakujem

poly1
autor
12. jún 2013

@veronicka1901 Tak to ma mrzí,ja som rada,že si môžme kúpiť aj tu na MK nejaké lacné topánočky a na každú sezónu budeme mať nové 🙂

matafen
12. jún 2013

Je ale rozdiel, ci "nosene" alebo "obnosene". V bazarikoch sa daju kupit nosene topanocky, ktore boli parkrat obute a su ako nove, bez akychkolvek deformacii a poskodeni - a za super cenu. Mne sa tak parkrat podarilo a ani manzel nezistil, ze nie su nove 🙂 Podstatny je stav - nejake vonkajsie suchnutie nevadi, to moja dcera suchne pri prvom obuti 🙂 Ale treba dat pozor na podrazky, nemozu byt zodrate, zoslapane. Ja si vzdy pytam doplnujuce fotky 🙂

poly1
autor
12. jún 2013

@matafen Samozrejme,že to hneď na prvý pohľad musí byť vidno,že topánky sú naozaj zachovalé

kikina84
12. jún 2013

ja by som urcite nekupovala vyslovene obnosene..kupim z bazaru maximalne ked uvadzaju ze su 3x obute..kazde dieta uplne inak došlapue na nohu a moze sa kludne stat ze si zdeforuje aj chrbticu..radsej priplatit 2/3 eura za nove...dnes sa daju nakupit topanky za naozaj smiesne ceny ,ked clovek dobre hlada.. 🙂

brumka
12. jún 2013

zatial niesme tak zle natom, na topanky pre deti si potrpim, aj lekar aj ortoped to dosvadci. topanky kupujem vzdy na dane obdobie, bud si pomali daco odlozim abysm na ne mala alebo ked dcerka dostane dake korunky od rodiny, tak jej ich vzdy odlozim a ked treba nieco tak z toho jej zainvestujem do topanpciek. minule sme kupili lacnejsie topanocky v deichmane, a mala mi ich za 1-2mesiace rozbila, dokopala. a tie co mala kvalitnejsie tak som ich oprala a dala do bazaru za par korun, dakomu posluzia.

matafen
12. jún 2013

Nechcem robit reklamu, ale ak chcete naozaj kvalitne a pritom krasne a cenovo prijatelne topanocky, tak kupujte madarsku znacku d.d.step, odkedy sme ich mali, tak sme verni tejto znacke. Su celokozene, vyrabaju aj vyssie clenkove modely, maju vyberatelnu stielku s klenbou a su v krasnych farbach s aplikaciami, takze splnaju nielen zdravotne ale aj esteticke hladisko, co je problem najst - dnes aj znackove topanky su bud pekne a zdravotne nevyhovuju (nemaju klenbu alebo maju len naznak klenby), alebo ked vyhovuju zdravotne, tak zasa nie su pekne 🙂 Zhanala som straaasne dlho vyssie celokozene clenkove topanocky s vyberatelnou stielkou, aby sme do nich mohli vlozit ortopedicke vlozky a aby boli zaroven aj pekne - v ponimani mojej dcery ruzove alebo fialove s kvietkami alebo motylikmi 🙂 - ale vsetky topanocky v obchodoch a zdravotnickych potrebach, ktore splnali tieto kriteria, sa vyrabaju len do c.26, vacsie su uz modely ako pre teenagerky, a my sme potrebovali c.28, az kym som neobjavila d.d.step v cenach 20-25€ - neverila som, ze za taku cenu mozu byt kvalitne topky, ale nesklamali 🙂 Ale spokojna som aj so znackami Protetika, Slovobuv a Sante - nie su sice take krasne, ale vsetko ostatne splnaju 🙂

marlenka27
12. jún 2013

obnosene nie, suhlasim s @matafen, d.d.step maximalna spokojnost, sem tam aj protetika, ja kupujem vsetko dvojmo,vydavky dvojnasobne ale na topankach nesetrime 😎,

bubelko
12. jún 2013

@poly1 pokial sa jedna o kvalitne topanky, ktore nie su zoslapane, znicene - paty vo vnutry a nenosilo ich dieta, ktore evidentne zle chodi, tak s kludom mozes pouzit. zas to netreba hnat do extremu.
moj mladsi mas skoro vsetky topanky po starsom - mali sme vzdy kvalitne a napriek tomu, ze ich nosil, nie su ani vyslapane a ani znicene. 😉 vyzeraju casto ako nove. a chodi pekne, nesmatle a ani nema ploche nozky.
jedine, co sa mi neosvedcilo - zimne, teple futro uz tak nehreje, takze musim kupovat nove zimne a po bratovi su do rezervy. 😉

horana
12. jún 2013

Osobne by som topanky po inej zene nenosila.
Preto ani svojmu dietatu take nekupujem.

Znosenie naozaj nemusi byt vidno na preliaceni, aj tak moze byt struktura materialu uz "nacata" a aj par noseni po niekom s ekzemom ci mykozou a pod...

prasiatko30
12. jún 2013

po starsej mam zo par topanok co veru este aj mladsia mohla nosit - jednalo sa vzdy o topanky co malo nosila - gumaky, trekingove boty, aj zo par sandalok co fakt nevynosila a slapky na plavaren, snehule - mala ich asi 10 krat na nohe vseho vsudy a ked bola mensia tak ich tak moc ani nenicila, po mladsej ide vsetko rovno do kosa - to sa uz neda posunut absolutne nikomu - a to hovorim aj o tych co jej kupim nove, este tak tie co nosila ked moc nebehala ale inaksie je to beznadejne.

cize na otazku ci obnosene ano obnosene nie - zalezi od toho od koho - z bazariku - urcite nie, po surodencoch pokial viem, ze som jej to kupila mala to malo na nohe bud jej vyrastla rychlo noha, nepacili sa jej nosila malo, alebo proste viem co sa dialo s tymi topankami tak ano a ptom mi posunula topanky este jedna znama ale to tiez take ze ich mala jej dcera asi 3x na nohe a je to na nich aj vidno ze su prakticky nove

poly1
autor
12. jún 2013

@matafen Ďakujem za tip,pozriem.A s Protetikou som aj ja spokojná 😵

poly1
autor
12. jún 2013

@bubelko Konkrétne tie naše sú značkové a dúfam,že teda niečo aj vydržia,aj keď sú teda po chlapčekovi,ktorý ich mal pár-krát obuté

poly1
autor
12. jún 2013

@horana Tak na ten exzém som teda nemyslela,priznávam ☹

matafen
12. jún 2013

@horana @poly1 Ekzem nie je infekcne ochorenie, takze topankami sa preniest nemoze... A dieta s mykozou noh to hadam mozno v Luniku IX 😀

azbestica
12. jún 2013

@kikina84 daj prosim typ, kde sa daju kupit take topanky

ka3n
12. jún 2013

ja kupujem detom iba nove topanočky priamo v obchode..každe dieta si topanočku prisposobi svojej nožičke tak myslim, že topanočky by mali byť pre deti vždy nove a nie po detoch..mne nenosia ani po sebe ako surodenci.
ja si vravim, ze ked mam na veci pre mna, na hracky, tak preco by som nemala na nove topanocky pre deticky.

ka3n
12. jún 2013

@poly1 ja kupujem iba protetiku, mam super obchodik na ne a som spokojna nadmieru

ka3n
12. jún 2013

@horana inak toto je sranda a uplne s tebou suhlasim..mamicky detom kupuju nosene topanky a sebe nove...nie je to cudne 🙂 ja by som po inej zene topanoky nenosila tak preco by moje deti po inych mali..súhlasim!!

euphoria
12. jún 2013

ja kupujem detom iba nove, vylucne znacky ecco,geox, kedysi superfit.aj tak ma dcera ploche nohy a nosi ortovlozky. musim ich zacat konecne predavat🙂)

terezka1947
12. jún 2013

exem?nooo,ja tiez mam zopar topanociek obnosenych...Protetika...je rozdiel dat 30 eur a rozdiel polovicu-na behanie,atd..kde ich okope...a nemyslim,ze trosku ponosene topanocky mozu mojmu dietatu poskodit.(dokonca sa mi stalo,ze ich aj tak mal obute zo 5x)..ale kazda z nas ma pre deti viacero topanok na konkretne rocne obdobie a myslim,ze je tazke mat vsetky uplne nove 😒
ale zase ked sa ten exem spomenul...a zachadza sa do detailov...ja topanocky ber 😒 iem od mamiciek,kt.poznam....aj tak vzdy z vnutra vyutieram...a aj tak mu do nich d 😒 m ponozku....ale papucky,sandalky zasadne nove...lebo predsa len aj bosa nozka moze ist ...

hradnapani
12. jún 2013

@matafen @marlenka27 baby., kde kupujete tuto znacku? este som to nikde nevidela... da sa to zohnat aj v nasich obchodoch,ci len v madarsku?

adriana89
12. jún 2013

@poly1 opytaj sa sama seba su vhodne pre teba obnosene topanky????a ked niee taak take nekupuj ani dietatku....ja by sm nikdy nedala dietatu nic po inom dietati.....mne sa to hnusi.....

anjelicek26
12. jún 2013

@poly1 - my kupujeme len nove topanky, dedit neni po kom a ani by ma to akosi nenapadlo, topanky su pre mna velmi individualny kus oblecenia, co proste musi sadnut a formovat sa spolu s nohou dietata, neviem to lepsie popisat. Nase deti maju topanok vela - doslova VELA - a ano darovavame po nas topanocky dalej, pretoze o znosenosti nemoze byt ani reci, niektore obute 1-2x, to uz nechavam na kockach, ci ich obuju detom, alebo nie, kazdopadne niektore, co boli oblubene a su nejako oskrete ci nenapravitelne zaspinene (zosmatlane som u deti este nevidela, maju zdrave nozicky), tie vyhadzujeme.

kikina84
13. jún 2013

@azbestica dajte mi typ,ake si predstavujete

cetera
13. jún 2013

Ja som dostala napr. znackove zatepletene topanocky od kamosky bolo to male cisielko, jej maly mohol mat tak 10-12 mesiacov, takze to mal obute len do kocika a do auta, moj maly ich zasa tiez nevynosil kedze este vtedy mal len 8 mesiacov. Takze schodene vobec, ja osobne detom kupujem znackovu obuv, nedrzim sa toho ze musia mat stale nove, lebo take co su zachovale po dcere davam aj synovi ale iba na vonku na dvor, inak takto do mesta ked treba niekam ist tak to mame nove a kvalitne, ved v dnesnej dobe u cinana stoji topanka tolko co v nejakom znackovom obchode v akcii, priklad sandalky na suchy zips som dcere kupovala minuly rok u cinana ze na vonku to bude mat, parkrat obula a uz jej boli male lebo jej nejakym zazrakom zarastie noha z jari dojesene a dve cisla, malemu so chcela tiez na suchy zips ale ta cena ze 10 euro skoro a kvalita nikde,a v jednom nemenovanom obchode v Kosiciach sme kupili Adidasky na suchy zips za 12,80. Ato uz je aj znacka a urcite vydrzia viac ako tie cinaky. Botasky takisto v skvelej akcii tak sme nakupili, lebo viem zeto aj nieco vydrzi a pripadne reklamacia nebude problem kdezto u cinaka nepochodite lebo to je taka kvalita. Takze ak topanocka nieje velmi znicena ze ozaj len par krat obuta ja by som to dala kludne dietatu, mi sme minuly rok pre dceru ked jej takto rychlo rastla nozka mali strasne vela topanok, 4 sandalky, lakovky, take i take botasky, a ozaj nevynosene niektore, jedne mala vylucne do kostola a tam sa moc neochodila napr. v lete takze nevynosene.

hajajanka
13. jún 2013

@poly1 Topanky by mali byt nove, pretoze pouzite su "vychodene", tzn. maju tie neduhy, ktore mal predchadzajuci nositel. Nohy nosia cloveka cely zivot, preto si zasluzia pohodlie.

brumka
13. jún 2013

ja kupujem len sante a nike ci adidas a dam za ne 20-25€ viac nie a mne ich mala naozaj velmi dobre vynosi. a este na margo ekzemu, ekzem nieje infekcny, je to imunitne a geneticky dedene.

matafen
13. jún 2013

@hradnapani Ja som to nasla na MMB - zadaj si tam vyhladavat d.d.step a vyhodi ti predajcov - ja kupujem u Eszter a Barbory a som velmi spokojna s ich pristupom - super komunikacia, velmi seriozne, ochotne, mile, trpezlive, poradia, pomeraju... a ked nesadne velkost, bez problemov vymenia, alebo vratia peniaze obratom. Maju aj e-shop, tam maju este vacsi vyber a v BA maju aj kamenny obchod. Inak d.d.step som videla aj v inych e-shopoch, ale mensi vyber - zadaj si do Googla a vyhodi ti vsetky e-shopy, kde ich maju.

mahulenka87
13. jún 2013

podľa mňa nie. Každý si "vyšmatle" topánky podľa svojej nohy... mohli by iného tlačiť alebo mu zdeformovať nožičku. 😒 Na topánkach by som nešetrila. Radšej kvalitné, nové, s formovanou stielkou.

terezka1947
13. jún 2013

no aby som sa vratila k mojmu prispevku...a myslim,ze to tu ani nebolo nikde spomenute....
Zalezi od toho,kolko ma dieta rokov.....je ine,ak si mamicka kupi nieco "do rezervy" obute zo 5x a ma to trebars rocne,kt. toho este tolko nenabeha...a starsie dieta....... myslim..."prilezitostne"napr. do kociara,do kostola,na nejaku spolocensku akciu....ja neviem,paci sa mi farba,znacka...a co ja viem co...a ine ked sa kupia dietatu topanky,v kt. je "nonstop".....
a neverim,ze by ziadna z nas niekedy nekupila nieco odruky iba tak,fakt na jednu dvojhodinovu zalezitost 😉
a myslim,ze ziadna z nas neda dietatu vychodene topanky...to zase neverim...lenze este som nevidela ani vychodene topanky u malych deti..tie tak rychlo rastu,ze je to skoro nemozne...resp. niektore toapnky naozaj obuju raz....lebo nozka rychlo vyrastie.