Susede krásne vonia opraté prádlo a mne nie

bv_alexandra
30. máj 2012

Tak ma napadlo ked už mame prací mesiac, ako je to možné že ked idem kolkokrát domov alebo pridem ku kamoške tak cítim nádhernu vônu práve opratého a vyvešaného prádla. U mňa niečo také nehrozí.
Takisto napr. mi poslala známa balik oblečenia pre malého to tak krásne voňalo a vonia ešte dnes, konkretne dnes som vytiahla jedno tričko, a užasná vôna. To moje prádlo tak vôbec nevonia. ☹
Použivam zväčša persil tablety, a aviváž momentálne Frosh. Už som vyskúšala kopec avivázi a neviem čoho všetkeho. No nič.
Jediný prostriedok ktorý milujem je Škrobenka Z z levandulovou vônou, v tom ked operiem periny tak vonaju ked ich vytiahnem zo skrine aj po pol roku.
Skúšala som dať aj menej otáčok na prácke, meniť program no bez efektu. Tak baby raďte.
Ja milujem vôňu práve opratého prádla, tak ako to docielit. 😝 🙂

sisaha
30. máj 2012

@bv_alexandra no ja pouzivam iba pracie gely a avivaz z rakuska....a pradlo voni....S nasimi vonalo iba chvilku kym bolo vlhke, potom sa vôňa stratila.. A takisto je dôležité neprepĺňať práčku..radšej menej, ako do uplneho prasknutia, lebo potom sa ta vôňa nemôže dostat do všetkych kusov prádla

lucinka13
30. máj 2012

krasne a dlho vonia z gelu ariel moutain spring kupovaneho v rakusku a tiež pekne s čierneho dreftu

lubenka01
30. máj 2012

ja som si teraz kúpila Cocolino aviváž žltú, prádlo veľmi pekne a hlavne dlho vonia 🙂 . Má celkom aj prijateľnú cenu.

tina_22
30. máj 2012

Mne prádlo vonie len z práškov z Rakúska, od nás akosi nie, no a č1 je Dreft sensitiv- ten je super

ikke
30. máj 2012

podla mna by suseda vonu svojho pradla uz ani nerozoznala, aj nase pradlo mi najviac vonia, ked sme niekde na navsteve 😅 aspon ja mam taku skusenost - doma proste svoju vonu uz nevnimas, ale v inej voni tu svoju ano 🙂

mne zas vadia niektore vone pracich praskov, vyslovene ich citim aj z ludi, ktori okolo mna prechadzaju po ulici 😝

a este som zistila, ak pouzivas prasok, treba sacok/krabicu dobre zatvorit, lebo parfum z nich rychlo vyprcha... 😉

majka826
30. máj 2012

a ked nechodím do rakuska tak potom čo ...ja použivam tide alebo bonux a veru žiadna vôňa 😒

anjelicek26
30. máj 2012

Ja by som nejako nechcela, by moje pradlo prehnane vonalo, ano vona krasna, ale to znamena ostavanie zvyskov avivaze zachytenych v pradle a to teda nic moc pre pokozku, hlavne teraz v lete, ked sa koza drazdi a poti...

sirinka
30. máj 2012

@tina_22 dreft rakusky?

lucinka13
30. máj 2012

@sirinka
slovenský 😵

lamina
30. máj 2012

mne pekne vonia od tekutych, nie sypanych praskov. pouzivam aj stale ine avivaze, podla vone ktora sa mi akurat paci,ale ked pracka doperie, do bubna este dam trocha avivaze a necham to na par minut oplachnut a vyzmykat..s detskymi vecami to nerobim, aby nahodou nebola alergia

sirinka
30. máj 2012

@lucinka13 a aj dobre perie? ja avivaz nepouzivam vobec a z praskov trosku vonia z woolite sensitive tekuty...inac tiez slabo...este ked ho dam rovno do susicky tak ako tak, ale vonku vyvesane vietor odnesie vonu...

hajanka
30. máj 2012

@bv_alexandra na otazku "preco" ti asi neodpoviem, lebo mne vzdy pradlo vonia, ked vyvesam a odchadzam z domu, tak ho citim pod balkonom 😀 periem vacsinou na 40st, pouzivam klasicku Lenor alebo Silan avivaz a Perwoll tekuty praci gel, ale som zvedava co budu pisat ine mamicky, ze preco by to mohlo byt

pepsyna
30. máj 2012

mozem potvrdit, ze dreft sensitive nadherne vonia, ale teda vobec nevyperie 😒 detske pradlo s detskymi skvrnami od vsetkeho mozneho mi vyperie akurat persil sensitiv, ale teraz uz davam detske aj s nasimi-pouzivame ariel z nemecka ale teraz mame persil z nemecka a neviem sa ho dovonat 😅 asi treba striedat sem tam znacku a ta vona bude pekna, lebo ked dlhodobo peries v jednom prasku ci avivazi, tak uz to ani neregistrujes 🙂

sympa1
30. máj 2012

to je mi velmi zaujmave zistenie ze prasok jednej znacky vonia inak na slovensku a inak v rakusku 😕

sirinka
30. máj 2012

@sympa1 no a to nie je jediny vyrobok, ktory je u nas menej kvalitny...
http://www.sme.sk/c/6391125/neverte-jahodam-na-...

monr
30. máj 2012

@sympa1 žiaľ, je to holý fakt, prášky a gély dovážané na Slovensko sú vyrábané trochu inak, ako pre západný trh. Nedávno bolo porovnanie čokolád, coly, ešte pár vecí. My sme pre výrobcov žiaľ východná európa, kde je kvalita výrobkov mnohokrát nižšia.

pepsyna
30. máj 2012

@sympa1 zial je to tak...a nie len co sa pracich praskov a avivazi tyka ale vo vseobecnosti su v rakusku ci nemecku o dost kvalitnejsie produkty rovnakych znaciek ako tu na sk.. 😖

sympa1
30. máj 2012

🙄

gabinocka
30. máj 2012

mozem potvrdit ze rovnaka avivaz kupena v AU a na SK vonala inak a vysledok po vyprati rovnakeho mnozstva pradla bol teda omnoho rozdielny....pred 3 rokmi som schvalne urobila ,,pokus,, lebo u kamosky vonala cela domacnost z takej istej avivaze aku som pouzivala ja...kamoska mala tu avivaz od mamky co chodila opatrovat ludi do AU, tak som si odliala pol flase :D...a naozaj to bolo ,,ine kafe,,

bambi29
30. máj 2012

ja mam trochu iny problem. pouzivam na pranie tablety persil, na biele aj na farebne, pradlo je super ciste ale po zehleni je vsade naokolo vrstvicka jemneho prachu. horsie je to v zime ked susim vnutri, no ani teraz v lete po suseni vonku to nie je ovela lepsie.tekute gely ale pouzivat nechcem, tablety su velmi sikovne takze ostavam pri nich. co sa avivaze tyka, zo zasady nekupujem tie reklamne trhaky s vonou takou a takou. podla mna cista chemia. kupujem avivaz ecover ktora ma jemnu vonu ale zato viem ze nie je plna chemie.

gabinocka
30. máj 2012

@bambi29 ..a tie tablety persil su vari bez chemie? 😎

ivanka85
30. máj 2012

my perieme v pracom geli Persil a avivaz Lenor Summer alebo Flower a stale pekne vonia

nanika
30. máj 2012

@bambi29 uz ma napada len si v miske tu tabletu rozpustit a vyliat to do bubna a pustit tu pracku tak, malo by to byt ok. Ine poradit neviem :(

bambi29
30. máj 2012

@gabinocka to urcite nie 🙂 ale cim viac bez chemie tym lepsie, zase keby som kupila ecover tekuty tak to uz nie je take pohodlne, aspon spolovice som sa tej chemie zbavila ;)

bambi29
30. máj 2012

@nanika ta pracka si tie tablety rozpusta sama takze v tom to nebude :/

gabinocka
30. máj 2012

su aj ECOavivaze 😉 ...vonaju tiez fajnovo

sirinka
30. máj 2012

@bambi29 mne obcas pri zehleni vypadne zo zehlicky vodny kamen...lebo pouzivam naparovaciu a do nej obycajnu vodu...tiez je to taky jemny prasok...ale urcite teda nie je vsade a lahko ho oprasim...

misanik
30. máj 2012

Ja som pravala dlho v Persil senzitiv a avivaz Lenor biely alebo Silan, vonu som uz asi nevnimala. Ked bol zverejneny test pracich prostriedkov dtest, skusila som si na jeho odporucanie kupit z DM Denkmit prasok biely aj avivaz Denkmit, tiez biela senzitiv a nemozem sa nabazit tej vone. Krasne jemne vonia, do konca, ked mam vyvesene pradlo na balkone a otvorene balkonove dvere do spalne, mam nadherne prevonanu aj celu spalnu. Ale suhlasim s kockami, ze zrejme je to o tom, ze je to pre mna teraz nova vona...

sisaha
30. máj 2012

@sympa1 suhlasim s pepsynou.., v rakusku mas vyrobky kvalitnejsie a niektore dokonca lacnejsie ako u nas. Naposledy som kupila prasok persil na 35 prani za 8 eur a OMO na 40 prani za 7 eur. Nadherne voni silan parfume perls za cca 2,40 eur. Benzin o cca 10 centov na liter rozdiel ako u nas... A, v chladnicke rakuske vajcia z podstielkoveho chovu po 1,50 eur (10 ks).

nana776
30. máj 2012

🙂 to je asi moj pripad...na vonu oblecenia nedam dopustit...samozrejme vzdy si vec obleciem len raz...potom to uz hodim do pracky.nevesiam von ani keby bolo neviem ako teplo.radsej do izby a otvorim okno.na farebne tricka pouzivam woolite,na rifle a biele pradlo ariel.a avivaz lenor parfumelle ciernu 🙂 ta krasne vonia.teraz ked budeme mat babo tak budem pouzivat ariel sensitive ten som uz mala a tiez krasne vonia.ked perem tak napr.tricka tak max 6 triciek a avivaz za ten poharik.davam toho malo do pracky myslim si ze ked niekto pere a natrieska plnu pracku ani to neopere a ani nevonia.