Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Topánky pre 10,5 mesačné dieťa

sonapalagyova
18. mar 2015

Ahojte, moja mala ma 10 a pol mesiaca a začína robiť prve nesmele krôčky popri nábytku. Kupili sme jej teda botička ale pridu mi neohybné take akoby tvrde(kupili sme v deichmane) premýšlam , že či by neboli lepšie take ohybnejšie tipu liliputi. Ake mate skusenosti vy s touto obuvou? Du vhodne aj von? Vaše detičky v nich nebolia nožičky , keď stanú na nejaký kameň alebo tak? A davate ich von detom aj ked vonku poprcha? Alebo su len do sucheho počasia? Dakujem za rady...

jlp
18. mar 2015

liliputky su super, vhodne na dnu i von, alebo starchildky

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@bubelko ja sa pytam konkretne na tieto a nie ze ake prve kupit-chcem vediet postrehy zien ktore ich kupili svojim detom...a nemam cas surfovat poldna po nete sa ani nehnevajte na mna.

bubelko
18. mar 2015

@sonapalagyova na to netreba pol dna - staci par minut. a medzi tymi linkami su aj liliputi... a hlavne je tam pisane o tom, ze dieta, ktore chodi popri nabytku este topanky nepotrebuje 😉

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@bubelko vidite moja mala chodila v ponožkach protišmykovych a to mi každy nadaval , že jej padne klemba či čo..ani tak dobre abi tak ja sa už v tom nevyzanm, každy mi povie inak..

maminecka2
18. mar 2015

Ahoj, s botickami skúsenosť nemám, ale na prve krôčiky popri nábytku boticky byt nemajú, až ked uz začne naozaj chodiť. Teda podľa odporúčaní viacerych ortopédov. Na začiatku je dôležitá propriocepcia, teda vnímanie tlaku, povrchu chodidielkom aby sa nožička naučila robiť správne krôčiky, odstupovať na celé chodidlo. Potom treba botičky ohybné, mäkšie, my kupujeme vačšinou Protetiku, ale aj tie liliputky znejú fajn

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@maminecka2 Takže nebola chyba ked chodila v ponozkach...lebo vsetci ze to neni dobre a tak , ... Dakujem za nazor

bubelko
18. mar 2015

@sonapalagyova nie nebola. pokial nechodi samostatne po vonku nepotrebuje ziadne topanky. a uz vobec nie nejake clenkove, pevne a nebodaj s tvarvanou klenbou.
do urciteho veku maju vsetky deti na chodidle tukovy vankusik, takze maju akoby ploche nozky. ci ich maju naozaj uvidis, ked sa postavi na spicky alebo podla mokreho odtlacku na dlazke 😉

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@bubelko chodi po špičkach preto mi vraveli kupiť boty , že v nich prestane.

bubelko
18. mar 2015

@sonapalagyova moze si cvicit klenbu, moj mladsi tiez chodil pri nabytku po spickach - jednak aby dociahol a jednak posiloval nozicky. neskor prestal😉
alebo si ju davala do chodaka - lebo vtedy tiez zvyknu deti chodit po spickach 😉

amarena
18. mar 2015

@sonapalagyova pod do skupiny: "Bosé nôžky, zdravé obuvanie našich deti", tam nájdeš odpoved na tvoje otázky. 😉

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@bubelko no ked som si potrebovala nieco porobit tak som ju tam dala na chvilu..( poštarka prišla alebo tak).prečo sa pytate? Ma to nejaky suvis? V behaku bola tak mesiac cca..potom ju už nebavil

bubelko
18. mar 2015

@sonapalagyova lebo deti, co byvali v chodaku zvyknu chodit po spickach 😉

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@bubelko aha a to prejde? Či tajst treba k lekarovi ci co?

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@amarena rada sa pridam.

maminecka2
18. mar 2015

@sonapalagyova Určite nie, bolo to správne. Niekedy nás naša materinská intuícia dobre vedie. Pekne nech si pobehá len tak a keď už začne poriadne chodiť hurá do topánok, potom vyzutá už len vonku po tráve, kamienkoch, vode.... A príde na rad presviedčanie dieťaťa nech sa obuje 😝
Inak takto malé detičky ešte chodia po špičkách, je to OK, teraz by to robila aj obutá, až keď to bude pretrvávať dlhšie a pri normálnej chôdzi bez držania sa nábytku tak to treba konzultovať

zitaje
18. mar 2015

@sonapalagyova moj drobec je septembrovy, chodit zacal tak naozaj a sam az v novembri, takze cele leto aj jesen prechodil popri lavickach na ihrisku v capackach. Topanky som mu zacala davat len kvoli pocasiu (v novembri bolo uz velmi chladno a mokro na capacky, i ked mal take, do ktorych sa mu zmestili hrube frote ponozky 😀 ) keby mi dieta skusalo robit prve kroky na jar, topanky by som vobec neriesila a davala by som rozhodne len capacky. Doma dodnes chodi v ponozkach.
Inak nazory sa roznia, niekotri ti povedia, ze treba pevnu obuv, drzat clenok, dobre ze nie od roka stielku s klenbou, ini su zas zastancovia makkych podrazok, aby sa stimulovali svaly chodidla. Mne pridu makke podrazky logickejsie, ale kazda mama sa rozhodne sama 😉

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@maminecka2 no ona na spičky vacsinou vstava ked stoji... Opreta o gauc napriklad a da sa uplne na špičky...no uvidim teda časom , keby sa to nelepšilo spytam sa pediatra nasho..

sonapalagyova
autor
18. mar 2015

@zitaje no a ved tie liliputi su capacky ci sa mylim?! Chcela by som ked je takto prkne ist s nou na terasu nevh aj vonku popri nabytku , brane moze skusat krôčiky...

zitaje
18. mar 2015

@sonapalagyova hej hej, liliputi su caapacky 🙂 zaklad je, aby mali makku ohybnu podosvu, na nejaky strasny teren s nou aj tak nepojdes (myslim na taky, kde je rozbite sklo, ostre kamene) a na travicku a pod. su capacky idealne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli