Topánky z Neoprotu

teradamko
18. okt 2012

ahojte, dcerka ma ploche nohy a poslali nas do neoprotu. sandalky su hotova katastrofa 😠 . tazke, remienky pridlhe a absolutne nevzhladne. maju na vyber akurat jeden model a 4 farby... 🙄 boli to nase prve ortopedicke topanky a dopadlo to pekelne. hambila som sa za dcerku ☹ . esteze je taka malicka ze si neuvedomuje co ma na nozickach.
manzel tam bol v polke augusta a dali nam sandale, vraj do ine nerobia. dostali sme ich na konci augusta takze sme ich mali asi 10 na obute. myslela som najskor ze to dam malej ako papucky do skolky ale to jej mozem dat rovno tazitka na kotnicky.
ake mate skusenosti vy?s akymi orto topankami mate dobre skusenosti? dakujem

beruska.zuzanka
18. okt 2012

baby, ja som ďalší predpis do neoprotu vyhodila do koša.... malej robili sandálky vyše 2mesiace, za ten čas jej narástla noha a keď som to povedala pri preberaní, že ich nechcem, lebo sú malé a následne som si mailovala s dákym manažérom, tak sa mi vyhrážal, že im zaplatím celú výrobnú sumu topánok, čo je vraj 80€... otrasný prístup personálu, pani, čo malej merala nohu jej ju zmerala zle, lebo pri prvej skúške boli krátke remienky a namiesto, aby sa ospravedlnila, tak o mojej ročnej dcére s váhou 10 kíl povedala, že má tlsté nohy.... no comment.... nikdy viac....

magimary
18. okt 2012

@teradamko mala som rovnakú skúsenosť s Neoprot-om... bola som vyslovene "zhnusená" z ich topánok, napokon k nám do mesta prišla aj Protetika a z ich topánok som naopak UNESENÁ! inde by som už deťom ani robiť nedala...
majú obrovský výber vzhľadovo krásnych topánok (teda my dávame robiť najmä sandálky)...
fotky našich topánok som už vkladala do témy o plochých nôžkach...
skúsim ich opäť nájsť 😉

tanitta
18. okt 2012

ale ak dostanete od dr ziadanku mate pravo vyberu kde....si date vyrobit sandalky.....my mame protetiku.. sandalky su lahke....spokojnost... ono tie ortopedicke vzory su vsetko na jedno kopyto.. jedna znama berie z neoprotu a chytila nase sandalky tak sa cudovala aky rozdiel..... z neoprotu berieme len otrezy

magimary
18. okt 2012

tuto posledný príspevok je porovnanie oboch našich topánok (šedé sú z Protetiky a modré z Neoprotu a to boli ešte jedni z tých trochu schopnejších), najnovšie z Protetiky máme v tejto istej téme na strane 14 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/mate-niekto-dieta-operovane-na-ploche-nozky/

beruska.zuzanka
18. okt 2012

@tanitta my sme dostali žiadanku priamo do neoprotu a odmietol nám vydať žiadanku inde, mením ortopéda 😉

tanitta
18. okt 2012

@beruska.zuzanka nam nikdy nerozkazoval anekladol podmienky ze kde dat vyrobit topanky... 😕 ....iba odporucil ustne ze protetika topanky otrezy neoprot na ziadanke nebolo uvedene co kde... 😝 ..... asi co dr to nazor reps. biznis a "dakovne".... to je ako s liekmi predisujes moje budeme "vdacny" .....

beruska.zuzanka
18. okt 2012

@tanitta presne toto si myslím aj ja a preto mením lekára, pretože bol absolútne neodborný...

simsalabim
19. okt 2012

Dievcata, jedna z mojich dcer tiez mala ploche nozicky a tiez sme vyfasovali korytkove vlozky a aj "sandalky" ze vraj ako prezuvky. No podla man to boli skor lyziarky ako sandalky... Dcera ich odmietala nosit a ja som ju chapala, ja by som v tych kopytach teda nechodila! Potom som vygooglila perfektne sandlaky od nemeckej ortopedickej firmy Birkenstock, ktore sa na zapade odporucaju na ploche nozky (predavaju sa aj pod nazvami papilio a birkis) a tie su uzasne. Lahucke, podrazka je ohybna a stielka dokonale ortopedicky tvarovana (kopcek je naozaj velmi vysoky). Na rozdiel od Protetiky su makke a naozaj pruzne. Dcerke som obuvala na doma iba tieto sandalky, aj do skolky a pocas leta von. Po necelych 3 rokoch bolo po plochej nozicke. Ja si ich neviem vynachvalit, aj dcerka ich milovala. Ukazali sme ich aj nasej ortopedicke, ked sme boli na kontrole a ona povedala, ze tak dobre tvarovane detske sandale este nevidela. Su relativne drahe (maju ich napr. na stranke nanohy.sk), ja ich vsak kupujem priamo z Nemecka, starsie modely a teda lacnejsie a stale aj s postovnym ma vyjdu na cca 32 euro, ak sa postasti, menej. Ak ich budete objednavat, riadte sa touto tabulkou - http://www.birkenstock.co.uk/index.php?m=catalo... - naozaj sedi, ak ma dieta napr. nozku 160mm, staci mu topanka so stielkou 160mm+je tame ste asi 5mm rezerva- teda topanka velkosti 25.
Narychlo som vygooglila napr. tu
http://www.mybestbrands.de/marken/papillio/sand...

beruska.zuzanka
19. okt 2012

@simsalabim jeeej,super, idem to pozrieť 🙂

beruska.zuzanka
19. okt 2012

@simsalabim tak som to popozerala a sú krásne, cena prijateľná, ale pre nás nevhodné ☹ malá potrebuje nadčlenkové pevnejšie sandálky, nemá iba plochú nohu,ale trošku iný problém... ale inak vyzerajú naozaj skvelo 🙂

teradamko
autor
19. okt 2012

a protetika kde robi taketo botky na predpis? ja som myslela ze oni predavaju iba hotove...

teradamko
autor
19. okt 2012

@simsalabim nasla som na mimibazare starsie papillioni ale na papucky budu super. dakujem krasne za radu 😀

beruska.zuzanka
20. okt 2012

@teradamko v bratislave vo svojich výdajniach, na bojnickej, na šustekovej a na limbovej na kramároch 😉

teradamko
autor
20. okt 2012

@beruska.zuzanka dakujem skusime 🙂 neoprot tobanky nikdy viac. to mozem dat tie peniaze rovno do kosa 😀

brnka
21. okt 2012

Robi Protetika sandalky aj niekde v Nitre? Dakujem.

brnka
21. okt 2012

@simsalabim , tie sandalky vyzeraju perfektne - len to je zvlastne, ze u nas sa na ploche nohy stale doporucuju sandale s plnou patou. A tieto Papilio a Birkis maju na pate len remienky 🙂

simsalabim
21. okt 2012

@brnka u nas na ploche nohy doporucuje vselico, co podla mna nema vobec zmysel. Plocha noha sa odstrani cvicenim - posilnenim svalov chodidla a nohy, ale ako sa tie svaly posilnia, ked nozicky su pevne zviazane vo vysokych topankach, casto s uplne neohybnou podrazkou? akoze tomuto vazne nerozumiem, ved tie svaly nepracuju, nohu takto drzi pevna vysoka topanka, nie svalstvo chodidla. Inak tie sandalky maju velmi hlboku patnu misku - hlbsiu, ako napr. sandalky z Protetiky, takze pata je vedena tak, ako ma a svaly nohy maju moznost pracovat bez toho, aby bola noha zosnurovana ani v lyziarkach.

brnka
21. okt 2012

@simsalabim a ako si tie sandalky objednavas? normalne cez tuto stranku, ci cez niekoho v Nemecku?

simsalabim
21. okt 2012

@brnka vacsinou cez nemecky ebay.

brnka
21. okt 2012

dakujem, idem to ocihnut..... lebo my mame tiez objednane tie neoproty, a pravdupovediac tiez som bola v soku, ked som ich tam zbadala 😕

pink_lady
25. okt 2012

@teradamko no nam trvala vyroba 5 dni, akurat sne ich boli dnes vyzdvihnut. Osobne som viac menej spokojna, mame od dnich aj dlahy a ono ide aby tu nozku a clenky naozaj drzalo pevne a trosku to pomohlo. ale my mame ozaj velke problemy s nozickami mozno preto nepozeram tak na dizajna j ked mne sa zdaju v pohode 😅

pink_lady
25. okt 2012

@brnka uz vam prisli? lebo mne sa nezdaju nejake hrozne? 😅

brnka
25. okt 2012

@pink_lady este stale cakame. dufam, ze mu dovtedy nenarastie noha...

pink_lady
25. okt 2012

@brnka a ako dlho cakate uz? lebo fakt nam to trvalo 5 pracovnych dni 😕

brnka
25. okt 2012

@pink_lady od 25:9: 😠 ....takze nie su az take tazke a nemotorne?

pink_lady
25. okt 2012

@brnka fiha tak to fakt dlho 😕 tak to fakt nechapem 😕 aj si im volala ze co je stym? no akurat som ich bola odvazit 😀 vazia rovnako ako nike botasky 😅 podla mna v pohode, aj vyzorovo sa mi zdaju ok...su to ortopedicke topanky, vyssie samozrejme, berem to tak ze to maly fakt potrebuje lebo ma ploche nohy IV stupna + uz totalne padnute clenky dovnutra, z prstov ma vejariky, skratene achilovky a asi jediny sposob ako ho oducit od chodze po spickach je aby mal nohu fakt spevnenu a a podoprete clenky.

pink_lady
25. okt 2012

@brnka vyzeraju takto, tie pracky som trosku ustrihla ja, ak mu to ma pomoct musia byt fakt vyssie a pevne. zatial je v nich v pohode, co som prekvapena 😅

brnka
25. okt 2012

@pink_lady my sme si objednali tusim tiez tieto. tak hadam ich maly mude chciet 😉

brnka
25. okt 2012

@pink_lady nevolala som, mne hned povedali, ze to bude dlho trvat - min.4-6 tyzdnov

teradamko
autor
26. okt 2012

@pink_lady iba by som sa ta chcela opytat, davali ste maleho do chodulky? alebo preco chodi po spickach?
sandalky , to je vkus kazdeho. mne sa nezdaju, lebo som videla naozaj krajsie. synovec ma ortopedicke sandalky, ze ani nevyzeraju ako kopytka. takze mozno preto by som toto uz nekupovala, ked viem ze su aj krajsie 😅