V čom spávajú vaše bábätka?

deedol
5. nov 2018

Ahojte, mam syna 6m, spava v body s dlhym rukavom, polodupackach, ponozkach a spacom vaku (tog 2,5). V byte mame momentalne 23 stupnov, v spalni okolo 19-20, zatial nekurime. Prave som ho prebalila a mal studene nohy (stehna). Ked ho prikryjem dekou, cely sa do nej zamota, lebo sa furt prehadzuje. V com spavaju vase babatka, aby im nebola zima? Dakujem za rady🙂

romiada
5. nov 2018

@deedol mam takmer 2r a tiez sme zistili ze bol studeny nadranom iba v pyzamku v septembri. Takze ho obliekam do pyzamoveho overalu, dam ponozky (lebo overal je bezponozkovy) a dam do spacieho vaku. Toho som sa bala ci v nom vydrzi...a miluje ho. Neprikryvam lebo sa aj tak odkope. Myslim ze je ok a to spi pod oknom. V byte mame v noci cca 21st.

ellieellie
6. nov 2018

Ja mám ročného, asi od 8 mes. spinká v overalíku prikrytý perinou. Od jesene mu dávam aj tielko. Mávame 21 stupňov, tiež zatiaľ nekúrime.

beuss
6. nov 2018

@deedol ja mam 7m chlapceka a spi v pyžamkovom overale s dlhym rukavom a spacom vaku 😊

ellieellie
6. nov 2018

Ak sa ešte môžem opýtať, prečo prikrývaš dekou a nie normálne paplónikom? Len ma to tak zaujalo, že prečo deka... Do tej deky mi príde také samozrejmé, že sa celý zamotá, ja by som sa asi tiež zamotala, nevedela by som tak spať 🙂 Nechceš skúsiť normálne detský paplónik?

lilka5566
6. nov 2018

Moja 2 a pol ročná spi krátke pyžamo a dlhé nohavice, hole nozicky. Menšia 10 mesiacov pyžamovy overal ale nohy odstrihnute, bez ponoziek. Co pozerám tak dosť slabo oblecene 😀 ale keď sú viac poobeliekane sú celé upotene v noci. A to ani nekurime a mame celkom chladno

beuss
6. nov 2018

@lilka5566 inak presne aj my, v spalni nekurim, mame chladnejsie, maly je tak zvkly a super 😊

denka259
6. nov 2018

Toto je super téma, vecne riešim či malej (7,5 mesiacov) nie je zima alebo teplo. Spinkava na papierovej perinke od Kiedroňovej (nezabalena) len v overaliku. Doma mame ca 22 stupňov. Keď ju dám do merino spacieho vaku často sa budí (asi jej je príliš teplo), ak je len na vankúšiku zas sa bojím či jej nie je zima.

jankalukasova
6. nov 2018

@lilka5566 nic si z toho nerob... moja ma overal s nozickami a paplon... v izbe asi 19°C lebo spime pri otvorenom okne... a spi jak dudecek...

ellieellie
6. nov 2018

@beuss Mne samej sa tiež lepšie spí, keď je chladnejšie v spálni 🙂 Ale teda tie spacie vaky mi prídu riadne hrejivé pre dieťa, my sme mali 5 druhov, vo všetkých sa mi potil. Dokonca som mu sama ušila úplne tenulilinký z tenučkej bavlny a aj v tom mu bolo teplo 🙈 Ale samozrejme každé dieťa je iné, niekomu je v spacom vaku dobre 🙂 Známa dokonca dávala spací vak + zavinovačku, môj by sa uvaril.

matos2017
6. nov 2018

@denka259
@deedol Ahoj, moj spi v overaliku , tiez ho zakryvam len dekou ale na madraci ma este natiahnutu deku aby mu netahalo na chrbatik. A ked mame chladnejsie v izbe dam mu ponozky

matos2017
6. nov 2018

@matos2017 a s postielky ma urobeny taky brloh( s kazdej strany ma zalozenu deku) tak ma tam zatisie a samozrejme teplehsie

asia83
6. nov 2018

@deedol Ja som malú neprikrývala ničím, z bezpečnostných dôvodov. V postieľke bol len matrac a malá, samozrejme ☺ . Nikdy som nebadala, že by bola studená, no určite sme nemali 19 stupňov v spálni. 😵 To je straaaašne málo. Máme okolo 24-25 stupňov, leto, zima.

matos2017
6. nov 2018

@matos2017 a starsie deti spia bez ponoziek ale maju deku pod sebou

zuzipolo
6. nov 2018

@deedol ahoj,moja mala (necelých 6m) spinká v pyžamkovom overale a v spacom vaku.v spálni máme chladno,cca 20 stupňov..ale mala je teplá a to nemá hrubý spací vak 😊

jankalukasova
6. nov 2018

@asia83 pri 24-25°C nosim vonku kratky rukav rukav a pyzame a pod perinou by som asi zdochla od tepla. To je podla mna dost nezdrava teplota na spanie. Optimum, ktore odporucaju lekari je od 18 do max 21... ale tak samozrejme kazdy podla svojho gusta...

selest
6. nov 2018

Mame od 18 do 20 stupnov. Maly ma kratke body, pyzamo, spaci vak 2.5 tog. Na to ho prekryjem tensou dekou. Ak je v noci chladnejsie tak mu vymenim za hrubsiu deku.Ale to uz bola riadna zima kedze vonku mrzlo. Kurenie na noc vypiname. Maly je teplucky tak akurat. Len rucky mava studensie.

evalin88
6. nov 2018

Maly ma 7 mes. Ked sa mi zda v byte zima ma spaci vak tenučke bavlnene teplačky a body dlhy rukav.. raz som skusila dať do spacieho vaku iba v body a mal studene nožičky.. deku nedávam ani nič. Odkopava sa

denka259
6. nov 2018

@evalin88 keď máte v izbe teplo tak spinka odokryty?

evalin88
6. nov 2018

@denka259 takto na jesen byva uz chladno.. cez leto dpaval iba v body tielku a v najvacsich horkach v plienke.. vela sa poti od malička.. aj preto sa asi odkopava... ked ho zakryjem za chvilu je mokry

katrin21
6. nov 2018

@deedol jednoznacne spaci a vak a uprostred zimy hrubsie- zamatove pyzamko, ak je bez noziciek, tak aj ponozky.., nie len bavlnene pyzamko.. do 2r sme takto v zime spavali. Teplotu mame 20-21 v spalni, ako vy.. niekedy ked som bola hore, tak nad ranom som ju este prekryla mensou deckou, nevadi ze ju odkopala casom.

deedol
autor
6. nov 2018

dakujem za vsetky odpovede, viacero tipov vyskusam 🙂

denka259
6. nov 2018

@evalin88 u nas je to to iste 🙂

tinaa64
6. nov 2018

Duoacky alevo body s dl.rukavom a leginy.bez ponoziek .starsoa klasika pyzamo tiez bez ponoziek a v noci okno otvorene na vetracku..rano prikurim inac cez den vypnute kurenie...deti vo veku 17mes a skoro 5 r..a v noci sa este aj odkryju

lilka5566
6. nov 2018

@beuss
@jankalukasova aj naše sú tak zvyknuté na chladnejsie, čo je super lebo ja tiež nemám rada prekurenu spálňu, občas aj v noci vetram keď je teplo

lindusss2016
6. nov 2018

@lilka5566 do bodky si opisala moje deti, aj vek sedi

jankalukasova
6. nov 2018

@lilka5566 u nas je otvorene vzdy... inak je tam hrozne vydychany vzduch... aj ked mrzne, pootvori sa vetracka aspon trosku. Radiator sa vypne. Ta spalna sa zas tak hrozne nevychladi... zvykne tam byt okolo tych 19, niekedy to padne na 18... ale je tam co dychat.

lilka5566
6. nov 2018

@jankalukasova inac aj naša spálňa sa nikdy tak nevychladi podľa mojich predstáv. Celý deň otvorené okno,my sme v obyvacke stále a je tam teplo. Zato v obyvacke kúrime a niekdy zima ako v chladnicke

beuss
6. nov 2018

@lilka5566 ja vzdy zasa otvorim nachvilu, nez tam maleho ulozim 🙂 podla mna je to aj super podpora umunity 😊

beuss
6. nov 2018

@ellieellie moj sice spava v spacom vaku, ale fajn, neni spoteny.. ale odjakziva som ho obliekala skor menej ako viac, aj do kocika, vzdy sa da niecim este prikryt ak treba 🙂

lacibo
6. nov 2018

@deedol pridaj ešte jedno pyžamko na polodupačky.aj moja malá má rada teplo od narodenia..