V izbe je v noci 21°C a bábo je studené

lenkabonk
12. dec 2014

Ahojte mamule,
dnes v noci som sa zobudila na to,ze si maly (2mesiace) cucka rucku,ale vedela som ze hladny nieje, vtedy je iny...
ale ked som sa ho dotkla tak bol uplne studeny, nielen na rukach,ale aj tvaricka a krk....pritom spi v dupackach - ruky nohy
a v spacom vaku....obliekat mu dalsiu vrstvu??? zakryvat dekou/paplonom ho nebudem,lebo sa vela mrvi a nebuem riskovat ze
pod to zalezie.....

machovalucka
12. dec 2014

Ahoj,moja keed bola malá,bola v spacom vaku,ale na tom ešte mala perinku.malé dieťa si nevie udržať telesnú teplotu.my sme mali monitor dychu,tak som bola kludná.....ale aj nás mamy zakrývali atu sme 😉 😉 😉

dollynkaa
12. dec 2014

@lenkabonk pre 2m babo najlepsie spaci vak. Ja 8mesacnu davam pod deku ale v takom veku bola vo vaku.

zutera
12. dec 2014

Neboj,kdyby mu byla zima,pláče 🙂 .Lepší trošku chladno,než přehřát...Naše malá bývala taky studená a já se bála, je ale fakt že vůbec nebývá nemocná, podle mě je otužilá.A teplota miminka by se měla skoušet za krčkem 🙂

bubelko
12. dec 2014

@lenkabonk kontroluj za krkom a na chrbatiku. ak ma tam teplo, je to ok.
a ak budes mat nadalej pocit, ze mu je zima, tak mu daj pod dupacky este body s dlhym rukavom a na dupacky este ponozky 😉

fuska
12. dec 2014

My mame tiez 21 stupnov a rovnako stare babo je v pohode. Ak je studene, dala by som na neho este napr deku.

belllinka
12. dec 2014

daj este jednu vrstvu, ja davam pod "ruky-nohy" este jedno body s kratkym rukavom.

velkacica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
12. dec 2014

@velkacica toto ti pride vtipne? 😕

mamulienka30
12. dec 2014

@simsalabim - ona je hrabnuta ved si precitaj co tu na fore vypisuje za hlody.

simsalabim
12. dec 2014

@mamulienka30 dik za upozornenie, nechodim sem tak casto, tak neviem...

moonglow
12. dec 2014

@lenkabonk 21 stupnov je fajn teplota na spanie pre malicke babatko, ale uvedom si, ze telesna teplota je cca 36,5 stupna a male deti si teplotu este nevedia regulovat

ja by som dala este body s dlhym rukavom pod overal ... a v zime som zvykla davat pod dietatko deku

kiwi82
12. dec 2014

@lenkabonk moja má 3 mesiace a spí v body s krátkym na to body s dlhým rukávom, ponožtičky, tenké tepláčky a zakrývam normálne paplónom. neboj také malé bábo sa nepretáča tak, že by na seba stiahlo celý paplónik. kľudne prikry.

darina1952
12. dec 2014

@lenkabonk maličké bábätká ešte nemajú vyvinutý svoj termo-regulačný systém a teda si nevedia udržať a vyrobiť teplo, keď sa ti zdá že jej môže byť chladno, tak jej na noc dávaj na hlavičku tenučkú čiapočku na viazanie aby sa je nevyzliekla v noci. 😉

pencil
12. dec 2014

@lenkabonk nemusis rovno zakryvat dekou, na ten tenky spaci overalik daj este jeden teplejsi (v bazarikoch je obrovsky vyber) a supni do teplejsieho, zimneho spacieho vaku, pripadne mozes dat aj tenucku ciapocku a v noci skontroluj, ci je babatenko teple, ak nie, tak este pridaj jednu vrstvu oblecenia, bud overalik, alebo flanelove pyzamko a sup do vaku. Malo by to stacit. Ak sa mrvi, deka je nebezpecna, je este malinky a nevie si pomoct, ak sa zamota.

zitaje
12. dec 2014

Moj je narodeny koncom septembra a prve mesiace spal v perinke, lebo inak mu bolo v noci zima... Takze urcite pridat dalsiu vrstvu, spacak alebo nieco podobne, alebo minimalne pod dupacky dat este body s dlhym rukavom a ponozky 🙂
@lenkabonk

nanulik
12. dec 2014

@lenkabonk moj ked bol maličký tak spával s nami v posteli. bola som kludnejšia.

@velkacica máš preklep v nicku, miesto C tam malo byť P

jana_eyre
12. dec 2014

@velkacica neviem ci som to uz niekomu tu takto uprimne - ale ty si zrejme strasne blba...

zdena12345
12. dec 2014

nas maly spaval od narodenia v perinke-klasickej perovej a v izbe bolo +-20 a maval kojenecke rukavicky z teska
od asi 3 mesiacov priemerny spaci vak (nie hruby) a spodnu cast zakrivam prelozenou dekou a v izbe je ani nie 18. a oblecene pod vakom ma body dlhy rukav a hrubsi overalik, ponozticky a podbradnik

mirka0703
12. dec 2014

my mame tiez v spalni 21st a mam pocit obcas ze je chladno ale maly od narodenia spaval v spacom vaku a na sebe mal len body a pyzamko a bol vo vaku ....ruky mal vzdy teple len licka studene....ale nikdy nebyval chory takze mu to vyhoval viac chlad ako teplo casom....

sashko24
12. dec 2014

Presne ako píše @pencil , je rozdiel vo vakoch. Niektoré sú určené na letné obdobie a iné do zimy. Prípadne tie dupačky by som volila teplejšie, ale ja nemám dobrú skúsenosť s flisovými, skôr froté a pod ne môžeš dať bodiky s krátkym alebo s dlhým rukávom... 🙂

siska53
12. dec 2014

@lenkabonk a keby si zabalila babo do deky a nasledne do spacieho vaku?
Alebo -neda sa vam prikurit?

brumka
12. dec 2014

@lenkabonk prikur, 21 je malo, my mame v noci 24 cez den 22-23

daniela242
12. dec 2014

Ja by som tiež radšej prikúrila, 21 sa mi zdá málo a zase naobliekať dieťa- no neviem Vám by sa spalo dobre v niekoľkých vrstvách oblečenia?

timeab
12. dec 2014

no my mame teraz v obyvacke 20 a je teplo, v noci tak 18 - 19 stupnov mame v spalni. maly ma overal te nky + spacak a deku a je horuci stale, cez den spi len v pancuchach a dlhom body pod paplonom

sense
12. dec 2014

skus teplotu za krkom alebo na chrbatiku ak je aj tam studene tak este jednu vrstvu, alebo na spaci vak este deku....my sme mali opacny problem mala bola stale spotena....popripade mozes dat na rucicky tie male rukavicky....

meusicka
12. dec 2014

@lenkabonk skus mu dat pod dupacky este tielko a a na nozicky pridat este ponozky. moje baby boli vecne odkopane a dokonca ani v spacich vakoch nechceli spat. davala som im plus oblecenie.

lenkabonk
autor
12. dec 2014

dala som pod maleho dnes teplu deku a do spacacika + ako stale, ponozky, overal...tak uvidim..lebo dovcerajska tak spal stale a bol teplucky, len vcera bol taky studeny, tak uvidim co dnes....dakujem kazdopadne za odpovede ;)

timea7
20. dec 2014

@brumka
@daniela242 neprikurovala by som, dieťa bude náchylné na všetky choroby, ja som syna mala odchovaného na studenom odchove, netuším ako sa volajú sirupy, kvapky na kašeľ, čo je to choré dieťa. Narodil sa v zime, perinku mal ani nie dva týždne. Keby bolo malinkému zakladateľky témy zima, reagoval by ináč, on si len pokojne cucal prštek.

brumka
20. dec 2014

@timea7 ja mavam deti zdrave športovo zalozene,zo sjolky nic nenosia keď neratam kiahne.ja som na studenom odchove a stale som trpela na priedusky az som dostala astmu a alergiu na chlad. Ked spim v 24st som ok ako teplota klesne,budim sa na zimu a tie alergicke prejavy na druhy den nic moc a musim lieky na alergiu brat. Ako spim v teple,nwbudim sa na zimu,rano nemam ziadnu alergiu a ako mam doma teplo nie ako som vyrastala,nepoznam antibiotika. Dokonca aj moja alergologicka tvrdi ze doma ma mat tepli kazdy rad a vyhovuje mu.

njonja
20. dec 2014

@lenkabonk ak je studene, urcite ho viac oblec, alebo pridaj prikryvku. Moje spinka pod mojou perinou, nemusis sa bat , ze tak male babatko si perinu stiahne na seba, est nie je take mobilne na to. Pripadne prikur v miestnosti. My mame 19 st., ale malemu to vyhovuje. Riad sa podla neho, aby ti neochorelo..