Vanička na kúpanie - ktorá je naj?

geegee
11. aug 2006

Baby...mame vanicku, ktora ma 84 cm a maly ma v nej malo miesta. Tak neviem, ja som nejake vacsie vanicky ani nevidela. Len ma stve ze si tam nemoze ani kopkat a on sa rad kupe. V nedelu bude mat 6 tyzdnov a meria 57cm a vazi nieco malo pod 5 kg. Je velky on, alebo vanicka mala? 😲

luciaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenqa
28. aug 2007

ahoj maminky, mam na vas otazku. tiez sa mi paci presne ten typ vanicky, ako luciij (mam ju v albume), ale mne ide skor o ten system uchytenia na vani ako o samotnu vanicku. avsak videli sme kopu ptrbalovacich pultov takych normalnych drevenych komod, ktore maju zabudovanu vanicku. chcem sa vas preto opytat, ze co si myslite, ze je praktickejsie? kupat vo vanicke zabudovanej v prebalovaku, alebo vo vanicke, ktora je na takomto 'podstavci' ?

a dalej ste pisali, ze nie je dobra tvarovana vanicka, ale toto bola zatial asi jedina vanicka, ktora mala aj tie drziaky na vanu. daju sa teda niekde taketo uchyty zohnat aj samostatne a su aj dake univerzalne, ktore pasuju na kazdu vanicku? nechcem zbytocne vyhodit 1400 korun...

budem vdacna za vase skusenosti. casu mame dost zatial na nakupy, takze sa len rozkukavam a zbieram skusenosti 😀

barborkau
28. aug 2007

NO, ja ma dve deti a Jakubka sme najprv kupali v netvarovanej Ikea vanicke a potom, asi aj od mesiaca spolu s nami vo velkej vani, a to tak, za manzal sa najprv osprchoval a potom sadol do vane a ja som mu tam podala maleho. Musim podotkunt, ze nikdy nemal problemy s pokozkou, ziadny ekzem ani alergiu. Teraz pri malej, sme mali pozicany prebalovaci pult aj s tvarovanou vanickou a som rada, ze som za to nevyhodila peniaze, lebo mi to slo na nervy, tie tvary vo vnutri podla mna akurat zavadzaju, Aj tak som ju na to nikdy nepolozila, ale drzala pod ramienkami. A vanicka bola prilis mala, neviem, ci sa mi tam zmestila do troch mesiacov. Teraz ma mala 8 mesiacov a kupem ju vo velkej vani, niekedy aj spolu s bracekom. Vanu pred tym umyjem, ale ziadne zbytocne hystericke dezinfekcie nerobim, lebo som presvedcena o tom, ze sa dieta musi od ranneho veku stretavat s bakteriami a tak si budovat imunitny system 😉

emjee
9. okt 2009

obnovujem temu 🙂

mamicky zaujima ma ake velke mate vanicky na kupanie pre drobcov? nasa ikeacka (podla mna jedna z najvacsich ake su momentalne na trhu) ma vnutorne rozmery 65/37cm a M. sa do nej samozrejme uz poriadne nezmesti, otec mi doniesol 30rocnu vanicku s rozmermi 87/42cm 😀

kubinkov
9. okt 2009

Musím říct, že vanička pro mě byla a je zbytečnost. Dá se to zvládnout i ve velké vaně. 😉

atreides
9. okt 2009

taky jsme měli ikeáckou, ale co jsem viděla, tak podle mě je spíš nejmenší na trhu 😅 Koupali jsme v ní jen ze začátku a pak to jistila velká vana 😉

kjajule
9. okt 2009

Taky máme ikeáckou a myslím že na ty začátky je super a pak už stejně všichni koupou bud ve velké vaně nebo ve sprcháči...Třeba mě přijde zbytečné kupovat ty šíleně drahé tvarované apod...ta ikeácká stojí pár kaček a službu udělá uplně stejnou...
😉

kjajule
9. okt 2009

Ale třeba místo podložek nebo lehátek se mi líbí toto http://www.medvidekshop.cz/41-Hygienicke-potreb... škoda že to nevymysleli o chvilku dříve...

yanna.o
9. okt 2009

co nejdelší!!
a miminkům se líbí, když je plná vody. Když je hladina jen pár cm vysoko, tak řvou. Když je naplněná, tak se miminko chytí jednou rukou za ručičku, přičemž hlavičku má položenou na předloktí a může se s ním plavat dopředu dozadu. Takže podle mého je zbytečné koupací lehátko. Molitanové je nacuclé, chytá se do něj prach. Umělohmotné je tvrdé. To látkové snad.. Do normální vany každý mimčo dávat nechce - pere se v ní, koupe celá rodina, po práci, výletu špinavá atp. Někdo má starou vanu, podrápanou.. A vždy je nutné do ní napustit víc vody. Kdo má bojler, ocení vaničku, která má mnohem menší objem. Jinak samozřejmě stačí i velká vana, když pominu výhody malé vaničky. Miminka velmi rychle vyrostou a do jakékoliv menší vaničky se brzy nevejdou, proto co nejdelší. Stojí dvě tři stovky..

yanna.o
9. okt 2009

pár kaček stojí i jiná umělohmotná vanička než ikeácká. Ty drahé jsou fakt zbytečné. Ikeácká je malá, dělají se větší za dobrou cenu. Jsou to tyhle projmuté na jedné straně rozšířené a mají je i v hypermarketech a různých dětských krámech běžně. http://www.webrodeo.cz/Images2/5228n1.jpg Mají několik délek, takže tu nejdelší.

ikke
9. okt 2009

... ve sprchaci... hm, od akeho veku ste deti sprchovali? lebo my nemame vanu (dospelacku) a neviem si predstavit, ako budeme kupat take cca 8-mesacne ledva sediace, teda nestojace dietko 😕

yanna, ta vanicka sice moze byt velka, mna by ale zaujimal hlavne jej spodny rozmer (dlzka dna), lebo pri tomto tvare vanicky vlastne 1/3 dlzky pri sediacom dietati vobec nevyuzijes... cize v konecnom dosledku sa mi zda kratsia nez ikeacka... pokial teda ta vanicka nema celkovu dlzku 120 cm, co sa mi nezda 😉

kjajule
9. okt 2009

Tak náš malý sedí od sedmi měsíců...máme všechno trošku napřed...a od té doby koupu ve sprcháči střídám to s vanou...a používám sedátko do vany toto... http://www.podivej.cz/detail/sedatko-do-vany-1/... aje to super malej nikde neklouže může si sám hrát a nic se mu nestane...akorát na umytí plenkové části si ho podržím 😉

ikke
9. okt 2009

aha...ve sprchaci znamena, ze ho posadis do vanicky sprchoveho kutu? hmm, tak my nemame ani vanicku sprchoveho kutu, iba vykachlickovany a vyspadovany sprchovy kut so zavesom, takze fakt neviem, ako by som umyvala dieta, ktore este nestoji ale uz sa nezmesti do vanicky... 😨 ☹

kjajule
9. okt 2009

Tak to sedátko je celé plastové a to dítě sedí přímo v něm je jedno jestlo ve sprše nebo ve vane... na spodu má přísavky aby se nepřevrhlo http://www.promimi.cz/sedatko-do-vany-aquababy/

kvetinka7
9. okt 2009

Ja jsem bohuzel taky zjistila,ze i na prvni pohled vetsi vanicky maji vnitrni rozmer u dna minimalni.. temer se tam nevleze ani klasicka latkova podlozka pro miminko.. at uz jmenuju Tesco, Globus...Ikea ma jednu z nejmensich.. a ergonomicky modelovane jsou jen vyhazovani penez..
nasla jste nektera nejakou vetsi?

josifek
9. okt 2009

Květinko my máme obyč vaničku je to výroba z polska a vzaly jsme střední neboť ta velká byla moc velká koukni do alba malá se tam koupe 🙂

kvetinka7
9. okt 2009

Josifku, a kde jste ji koupili?

josifek
9. okt 2009

u nás v obchůdku můžu zjistit zda posílají a pak ti dát adresu 😉 jsem z Havířova u Ostravy a vanička stála asi 280kč 😉

josifek
9. okt 2009
kvetinka7
9. okt 2009

aha 🙂 Josifku a neni u dna prave mala? ta podlozka je tam tak tak

josifek
9. okt 2009

Květi není je akorát ale můžu říct že malé se víc líbí v normální vaně 😉

kvetinka7
9. okt 2009

to jo , v klasicke vane ma vetsi svobodu 😝

emjee
9. okt 2009

napiste rozmery vaniciek 😀

nasa velka vana je hrozne nizko http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImag... tak neviem ako ho v tom budem kupat 😝 jedine vliezt tam spolu s nim, no a tiez nemienim na jedno kupanie minut plno vody 😝 (my sa len sprchujeme, kupanie sa u nas nenosi)

soanpe
9. okt 2009

já mám od narození vaničku OK baby model Onda - babywelt.cz/cs/produkt/anatomicka-vanicka-onda
.koupila jsem jí e-shopu za 490,-
je tvarovaná a koupu v n ještě dnes.malá má 10m 8,5kg a 74cm a stále se vejde.
z jedné strany se dává miminko,když nesedí a z druhé sedící dítko.v té vaně nehrozí ,že by mimčo někam uklozlo nebo se vysmeklo.
nedám na ní dopustit,protože vanu máme taky nízko,jako emjee
co třeba nechápu, takový ty sedátka do vany 😀 jak se v tom to dítě dá umejt???

jako vyhození peněz mi to nepřijde. spíš bych řekla,že vyhazování peněz je nakupování dětské kosmetiky pro miminka. 😅

jaandy
10. okt 2009

luciaj
ja mam vanicku na ktoru si posielala odkaz http://www.babetkovo.sk/components/com_virtuema... , je tvarovana, lehatko nepotrebujes, dole je protismykova vrstva, dobre to drzi ritku

som s nou maximalne spokojna, mam verziu s tym adapterom na vanu a veru neviem co by som robila, kupat deco v nejakej inej izbe ako v kupelni

mam tiez malu kupelnu - klasika 180/180 🙂 vanicka sa krasne zmesti na vanu a ked sa dokupeme a uspime jednoducho ju nadvihnem a vylejem do vane, a teda lutujem vsetkych co musia vedrami znasat vodu, toto je super prakticke

len neviem ci to nie je uz out, lebo tieto vanicky sa mali uz vyrabat so stojanmi a nie s adapterom na vanu...ale ked zozenies, ber, je dobra 😉

jaandy
10. okt 2009

aha no tak vidim ze to bola prva stranka starej temy 😀 , ale napriek tomu som s vanickou spokojna, teraz mame 8 mesiacov a asi 8 kg a zmestime sa do nej v pohode, to tvarovanie nicomu nevadi, je to len o zvyku, krasne ju to podopiera, mozes tam posadit ked este 100% nesedi a drzi to

sem tam kupem aj vo velkej vani s kolieskom 🙂 ale to je dost zahul na krize, no a nas tatino ma toho dost aj bez asistovania pri kupani (a v kupelni sa ajtak dvaja velmi nezestime) takze malu obriadujem sama, nemam 10 asistentov 🙂 , okupem nad vanou a obliekam na pracke na ktoru som capla prebalovaci pult-je tam teplo tak akurat od par, kebyze kupem v inej izbe tak by som tam musela pritapat a to sa mi vidi priliz komplikovane

do roka ta vanicka isto vydrzi a spliechat tam moze kolko chce lebo je to nad vanou 🙂

stala sice viac ale ja som s touto invsticiou spokojna ( hoci do buducnba uz nabude vana ale sprchovaci kut, takze pri buducom baby budem musiet zas poriesit stojan alebo tak nieco)

yanna.o
10. okt 2009

ikke, ne ne, je to v pohodě.. ta ikeácká ale zas není tak krátká, aby to v ní dítěti nepodjelo a ta vanička, co jsem o ní psala to dno nemá vůbec tak krátké, aby se v ní nemohlo koupat starší dítě. Ony pak už ty děti tak rychle do délky přece nerostou. Já tu vaničku mám a koupala jsem v tom normálně denně dvouletý dítě (výměna vany). Normálně v pohodě tam seděl, bez problémů se vešel. Já bych nechtěla vaničku, do které se mi nevejde půlroční dítě na délku. Měla jsem kratší, ve 3 měsících už tam malý ležel tak, že hlavičku i nožičky měl skoro u krajů. Tak jsme letěli koupit delší. Jemu se líbila napuštěná vanička (jako se jim líbí napuštěný kyblík) a my ho drželi pod hlavičkou tou rukou a jezdili s ním dopředu, dozadu.. To se mu moc líbilo. Vleže se dal krásně umýt, vlásky taky.
Starší děti už můžou blbnout ve velké vaně. Kojenec může být ve vaně libovolně dlouho. Záleží na rodičích i na tom, na co všechno používají vanu, jak jí mají starou a tak. Zbytečná jsou podle mého lehátka koupací, jak už jsem psala. Musejí se prát, sušit, v molitanovém se líp drží špína, umělohmotné je tvrdé, hadrové budiž, ale zbytečná manipulace, když se dítě v pohodě udrží na ruce. Druhou rukou namydlím i opláchnu.
ono záleží asi jak kdo koupe. Někomu ikeácká přijde supr, na nás byla krátká (a nemám velké dítě, průměr 😉 )

yanna.o
10. okt 2009

chtěla jsem napsat kojenec může být ve "vaničce" libovolně dlouho

yanna.o
10. okt 2009

jinak na sedící dítě stačí i ta ikeácká, to je jasný 😉 na ležící ne 😀 takže znovu.. jde o to, jak kdo kdy koupe

soanpe
10. okt 2009

tak my máme tu co jaandy, ale bez té měkké podložky a zádová část je protiskluzová.když byla Sofí malinká,dávala jsem jí tam plenu ted.teploměr tam je taky.
fakt to je snad nejlepší vanička,co jsem viděla 😎