Váženie plienok. Máte s tým skúsenosť?

zoeno.1
4. máj 2009

ahojte,dnes som malej vazila pocikane plienky od rana do vecera (v noci neprebalujem) a vysledok ma dost znepokojil- 190g za 24hod -t.j.4 plienky o vahe 98g,32g,21g,39g(uz je odratana samotna vaha plienky)! nedari sa mi dopatrat nejake konkretne info o vahe poci.plienok,vsade sa pise len pocet 6-8ks a u nas je standart 4-5 ks.ked bola A. mensia (3-5mes.),tak som vravela dr. ze mava len tolko poci.plienok a on ze je to ok ,tak som to neriesila.zvazila som ,pretoze poslednu dobu sa mi zdali este lahsie ako predtym (vahu sme predtym nemali) 😔
mate s tym skusenosti?preco tak malo cika? 😕
este na okraj by som chcela spomenut,ze urcite nesetrim na nasom dietati.
pekny vecer!

johanda
5. máj 2009

Holky, kdo vám poradil vážit v noci plíny? Ve spánku vylučuje organismus antidiuretický hormon, produkuje se méně moči, to je absolutně normální i u mimin, které už mají upravený spánkový režim. Pokud má prcek problémy s přibíráním a chcete zjistit, kolik vypije, važte ho před a po kojení ve dne.
Jinak nechápu význam vážení pleny. Děti nečůrají vždycky stejné množství. Někdy jen tak cvrknou, jindy se pročůrají až na oblečení. Navíc nikdy nevyčůrají všechno, co vypijí.

berenika39
5. máj 2009

zoeno, nějk nechápu, máš skoro osmiměsíční, krásnou, baculatou slečnu. papá, spinká,směje se? čůrá, kaká? nehubne? OK. GRATULUJU. Co řešíš?

milliigoret
5. máj 2009

no ked myslite ,ze vam to pomoze,tak vazte... 😉 len sa chcem spytat na okraj veci,ci si tie poloprazdne plienky aj vyhodila?lebo akoze 21 gramov v plienke no neviem si predstavit... 😅 asi preto lebo ja som nikdy nevazila ziadne plienky.a este jedna otazka:vazite aj pokakane plienky? 😕 lebo aj to je vlastne skonzumovana strava...nie? 😕 nechcem sa nikoho dotknut,len sa teda pytam,neberte ma zle prosim 😉

berenika39
5. máj 2009

zoeno, zvaž místo plínky myšlenku: každá akce s vážením při přebalování ti zabere 10 minut. To je minimálně hodina denně. vezmi malou na tu hodinu ven, nech ji batolit na dece.Až přijdete domů, bude mít takovou žízeň, že vypije vodu z vodovodu, bude víc čůrat a ty bude psát otázku, proč tolik čůrá???

Doufám, a to bych se omluvila za zlehčování problému, že nemáte nějaké zdravotní problémy a nevážíš na pokyn pediatra nebo odborného lékaře. Pak by to bylo o něčem jiném. Ale nic takového jsi nepsala, tak rozum do hrsti 😉

stvura
6. máj 2009

pocula som uz o tom ze volakedy sa vazilo, no teraz uz nie...netreba sa znepokojovat, podobne skusky vazenia a kojenia len znepokojuju zeny, teda aspon mna by urcite. Mi mame tiez malu vahu {podobnu ako pise shaula} - nemam doma ziadne "prerastene" dietatko a som spokojna. Vidim ze maly papa a pije vela a rad, proste mu to dobre travi a vela vybeha.

katrin21
6. máj 2009

malinka, zoeno: no... ja viem, co to je trapit sa s jedenim babatka a nielen babatka.... mala ma uz 8 a stale do nej musim vsetko " pchat" ... ona asi jest nepotrebuje 😀
ked bola mimi, tak kojenie trvalo asi 5 min., co som u druhych pocuvala pol hod. a viac... u nej to proste neslo... a po dvoch mesiacohc prestala tahat uplne, tak sme museli prejst na Bebu... nikdy z nej nevypila viac ako 150.... v zivote nevypila celu flasu , ako ine deti.... ale plienky som fakt nevazila, cikala v pohode.... pravze aj z toho mala mala plienky strasne tazke..( ale ja som mala latkove...) ..

mailinka
6. máj 2009

niektore baby to asi nepochopili,ja vahu plienok za cely den scitam,pokakane plienky nevazim,lebo kaka raz za tri dni.momentalne strajkuje na prsniku preto ma znepokojuje ci vobec nieco zje alebo nie,
na zaciatku ked som mala 4 tyzdnove babatko a krasne jedlo som sa ani ja s tym nezatazovala a ani by ma nenapadlo take nieco robit,ale casom sa to len zhorsuje .
mne je jasne ze ked chcem zistit kolko mala vypije musim vazit pred a po kojeni,ale je to strata casu ako to tu niekto spominal a pre mna je to stresujuce.preto som s tym radsej skoncila,lebo nikdy nevypila tolko kolko mala.tak som si zvolila takyto sposob,mozno pre niekoho nezmyselny.

stvura
6. máj 2009

Malinka, a kolko ti Sofi vazi, ze sa znepokojujes?

mailinka
6. máj 2009

porodnu vahu mala 3550g,domov sme sili s vahou 3520g a teraz ma podla mojej starej vahy asi tak 5530g

stvura
6. máj 2009

No tak to je teda uzasna vaha...moj maly mal tolko v 5 tich mesiacoch! V troch mal 4100g....ja by som sa neznepokojovala, dietatko si berie iba tolko kolko ono chce. Okolo troch a siestich mesiacoch je troska stagnacia, uz sa inac pribera...

mailinka
6. máj 2009

stvura-no ved ja by som sa nejako neznepokojovala,ani doktorka to neberie tragicky,povedala ze bude asi babatko co pomaly pribera,ale zacala mi posledne 4 dni strajkovat na prsniku,odtahuje sa a nechce jst,plakat nejak neplace,tak asi ani neni moc hladna.no my stagnujeme s vahou od 4 tyzdna,raz priberie,potom malo,potom dost a takto sa to toci dookola.len ten jej strajk ma hneva

shaula
6. máj 2009

Mailinka, to vypadá na bojkot kojení, na internetu si k tomu najdi nějaké informace nebo kontaktuj laktační poradkyni. Uvidíš, že to v poho zvládnete a nebudeš se muset stresovat vážením plínek, které podle mě nemá absolutně žádnou vypovídací hodnotu...

berenika39
6. máj 2009

mailinka, to že jsou přírustky na váze kolísavé je běžné, nikdy to není tabulkových 150-250g týdně každý týden, navíc s přibývajícími měsíci se přírustky snižují. Pokud přechodně odmítá kojení, fakt se porad na www.kojeni.net, ale vážením plínek neřešíš absolutně nic. Jen se nervuješ. Píšeš: stagnujeme s váhou od čtvrtého měsíce - to by znamenalo, že malá nepřibrala. Ale hned na opíšeš, že se přírustky střídají, a to je dobře, prostě v průměru pořád - i když třeba pomalu - přibírá. Dokonce se toleruje i opravdová stagnace po nějakou dobu, jen nesmí hubnout, váha nesmí klesat (pokud neprodělává akutně virozu, průjmy, zvracení atd.).
Btw, ve třech měsících je 5,5 kila je macek! To jsme až po pátémměsíci! A ted váží už dva měsíce úplně stejně, 8,5kg. Roste, jí, pije, je to čertík.

mailinka
6. máj 2009

berenika39,shaula-uz som tiez na to myslela ze je to bojkot,2 dni sme sa krasne kojili,kazde 2 hod a po 2 dnoch znova to iste.
nam ta vaha anozaj raz stoji,raz ide pomaly a raz celkom pekne,ale bojim sa aby tymto jej bojkotovanim neschudla.
trosku ste ma upokojili,tak hadam sa umudri a nejak to prekoname.inac je celkom spokojna,neplace len by sa rozpravala(a ja sa jej snazim vysvetlit ze toho nepriberie 🙂 )
najhorsie je ze sa teraz musim ucit na skusky a ona mi takto strajkuje ☹
kuknem este tu stranku co ste mi poradili,hadam nieco bude platit aj na to moje dieta

stvura
6. máj 2009

Mailinka, moj maly tiez malicko priberal a tak sme sa pustili do odstranovania vsetkych moznych veci co by mohli byt pricinou. Nakoniec, ked uz som fakt nic nejedla a nepila co by malemu mohlo sposobovat tazkosti sme po vyluceni antikoncepcie prisli s lekarkou na to, ze to bol ten problem...takze naozaj, prestuduj tu stranku, je tam presne popisane co moze byt pricinou. Mozno i ty najdes to svoje, u mna to bola antikoncepcia, akonahle som ju vysadila, maly pekne pribera. Tiez musim povedat, ze ako keby ledva cakal kedy zacne jest normalne jedlo, odvtedy velmi lubi papat a tesi sa na jedlo.

zoeno.1
autor
6. máj 2009

mailinka: a kolko ti mala pocika plienok za den?teda a kolko vazia,ked uz sme take strelene a vazime 😀 😀 skus si pohladat temu bojkot kojeni,alebo kukni temu dakujeme anag.inac aj mne asi cca v troch mesiacoch sa odtahovala a nechcela jest a ked som ju nutila bolo to este horsie,par dni na to som zistila,ze je vlastne taka sikovna sa a napapala sa za 5-10minut,tak mozno to bude aj vas pripad,teda v to dufam 😵

...hm...niektore ste to asi fakt nepochopili 😅

johanda: myslim,ze nikdo nikomu neporadil vazit plienky v noci....ani neviem ako si na toto prisla 😅 😕

milliigoret: ano,vyhodila...nemohla som jej predsa nechat tu plienku,ked ju uz mala tri hodiny aj ked bola totalne lahunka .skoda,ze nemam latkovky 😒 u nas hovienko putuje do zachodu,takze nevazim pokakane plienky 😉

berenika39: 10minut?...hihihi...najviac 10sekund 😀

maminka.sk:...hm...a inac je to riadny rozdiel,ked jedna plienka ma 250g a mavate takych aj sest a my sme mali 190g za cely den 😕.....ale uz sa to polepsilo,vcera mala za cely den az 347g 😀 a to uz je taky standart u nas 😅

zoeno.1
autor
6. máj 2009

mailinka vidim ze pokym som ja dopisala,tak ti kocky poradila...a dobre 😉

mailinka
6. máj 2009

zoeno-precika tak 5 plienok,niekedy 6,ale tyie prev dve po noci su riadne tazke,potom tie sotatne cez den uz nic moc.v noci neprebalujem,jedine vtedy ked sa uplne preberie a je hore,ale to sa nestava casto.
no my papame 5 minut uz velmi davno,takze uz by si nemala ten cas skracovat,lebo potom uz nevypije nic len predne mliecko.
vazia dokopy tak cez 400g ale to som neodratala pampersku ,ta vazi 20gx5=100.takze potom to bude okolo 300g
no dnes celkom pekne papa,tak uvidime co bude dalej,uz som kukala temy aj bojkot a dakujeme annag,len nema moc casu musim sa ucit 😝

stvura-ja nebriem ziadnu antikoncepciu,nemam este ani menzes,akurat vcera som dostala taky vytok s primesou krvi,priblizne to sedi ze by to mal byt cas menstruacie,lebo pre 4 tyzdnami som mala nieco podobne.myslis ze by to mohol byt problem???podla mna jej zacalo vadit ze to mliecko zo zaciatku strieka,ale preco az teraz ked doteraz v pohode papala a stihala aj prehltat a zrazu sa odtiahne a viac neche chytit prsnik do pusy.

mailinka
6. máj 2009

katrin21-ja som tie plienky zacala vazit aj preto ze vsade sa pise ze by babo malo mat tych 6 precikanych plienok,ale neviem co je to precikana plienka,lebo ako som uz pisala tie prve dve po noci su precikane riadne a tie ostatne cez den uz nic moc. je pravda ze aj moja prva dcera nebola ziadny jedak(ma 6r.) a ani teraz to nie je ktovie co,ale toto nerobila.(aspon nestrajkovala)
no ak bude tak strajkovat aj pri prikrmoch tak neviem co uz narobim,lebo s prvou som sa teda vytrapila poriadne ☹

zoeno.1
autor
6. máj 2009

mailinka ak si myslis,ze je problem,ze jej to mliecko strieka,tak si skus trochu odsat pred kojenim,zabijes dve muchy jednou ranou a to ze uz by ti nemalo MM striekat a odsajes si vlastne predne mliecko,takze zadne zostane malej 😉 ale fakt ti poradia blizsie v dakujeme annag,alebo www.kojeni.net ...tak ked budes mat trosku casu,tak si tam napis 😉 inac ani ja som nevedela co je to pocikana plienka,takze okrem zvedavosti to bol dalsi dovod,aby som zvazila....a uz zacinam mat jasno 😀 a co sa tyka menzesu,tak niektorym detickam v tomto obdobi nechuti mliecko...

mami.sk
6. máj 2009

zoeno - dcerka mala tak tazke plienky ked sme mali pred mesiacom taku mensiu laktacnu krizu 😒 tiez mi nechcela jest tak som ju prikladala hadam kazdu hodinu. asi pila vela predneho mlieka lebo tie plienky boli hrooozne tazke 😀 😀 😀
teraz sa to upravilo, zase papa velmi pekne a aj menej cika 😉

mailinka
6. máj 2009

mami.sk-tak to sa nam asi nikdy nstalo ze sme mali nejako extra tazke plienky,mozno zo zaciatku,ale vtedy som tomu nevenovala pozornost.aj laktacne krizy sme prekonali.je vsak mozne ze kazde babo tak ako inak papa,tak aj inak cika a jedni cikaju viac druhe menej.uz len to ma upokojuje

zoeno.1-no doobeda celkom pekne papala,poobede uz zacal boj,este dnes to skusim bez odstriekania a zajtra skusim odstriekat.len sa chystame k ortopedovi na kontrolu s nozickami a tam neviem kde odstriekam mliecko ☹

elenita
6. máj 2009

zoeno, mne sa to zda tiez dost malo ☹ . Moji mali maju rano hadam aj polkilove plienky (v noci neprebalujem). Ak neprebalim take 3-4 hod, potom je ta plienka taka tazka, ze ked padne na zem, buchne to, ze az. A je pravda, ze cim su deti starsie, cikaju menej casto, ale zasa na jeden krat vycikaju vela / viem to, lebo ich davame na nocnik a obcas vycedia aj dva deci 😀 (mozno prehanam, ale mne sa to tak zda).
Takze to mnozstvo, co popisujes, sa mi zda dost malo. Zrejme by som zvysila pitny rezim. A mozno je to ok, kazde babo je ine...

mami.sk
6. máj 2009

mailinka - jasne, kazde babo je ine 😉

zoeno - ja by som tak ako elenita zvysila pitny rezim 😉 a mozno aj tym ze sa oteplilo tak viac vypoti a preto menej vycika 😕

zoeno.1
autor
7. máj 2009

elenita,mami.sk : dakujem za nazor,tak ju skusim este castejsie ponukat,snad jej ta vodicka zachuti 😅

mamaja5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matej815
31. okt 2013

😅 ked som bol z malou u lekára a išla ju lekárka vážiť a zdalo sa jej čudne že tak moc pribrala tak mi to nedalo a pozel som sa či sa nepokala a mal som pravdu 😀

migely
11. jan 2015

škoda že osobna vaha neodvaži

adka10
29. nov 2017

A3