Vhodná obuv pre dvojročné dieťa

nikasik
23. mar 2012

Ahojte baby..viem ze tychto tem je tu viac, ale v kazdej je z kazdeho rozku trosku.... niektori lekari tvrdia aby dieta nosilo ortopedicku obuv aby mala hlavne klenutu klenbu vo vnutri topanocky a na druhu stranu dalsia kopka lekarov tvrdi, ze dieta nema nosit topky s klenbou....poradte mi znacky topanociek ktore su vhodne pre take male dieta... co hovorite na komercnu obuv ako je Adidas, Nike, Puma a podobne... poradte mi znacky topanok ktore su vhodne...ja som z toho uz mimo fakt 😅 😅 😅 ☹

sampo
23. mar 2012

@nikasik to podla mna zistis aj sama. Napr. ja viem, ze moja musi mat urcite topanky s pevnym clenkom, takze ziadne platenky alebo balerinky u nas nehrozia. Okrem toho ma velmi uzku nohu a na tu zohnat topanky je tiez celkom slusna veda 😅 ja jej kupujem zn. superfit, lebo maju aj cislovanie podla sirky chodidla. Mame (aj sme mali) tenisky adidas aj pumy, kde klenba nie je. Mozes to vyriesit tak, ze jej dokupis vlozku ortopedicku (ja nedokupujem, lebo klenbu ma od narodenia, dufam, ze sa jej to nejako nepokazi)

nikasik
autor
23. mar 2012

...ale ved to je to na com som narazala... dieta ma klanbu od narodenia ale pod tukovym vankusikom ktory postupne chodzou u deti mizne a az potom okolo toho 3-4 roka sa ukaze ci dieta nema problemy s klenbou...ci nema ploche nohy nahodou... my nemame problem s nozickami zatial...sedi mu to co mu kupim...ja osobne nemam dovod na ortopedicku obuv ale ak robim chybu velmi by ma to mrzelo..preto sa pytam na nazory inych...

cikyta
23. mar 2012

My máme problémy od narodenia a musime nosiť protetiku topánočky.........Su ťažké a dcerka sa mi často pýtala na ruky ☹ V živote som urobila asi 3 výnimky a kupila jej aj iné,ako protetiky. (napr.teraz nike) Su lahučké, rada chodí, beží, žiadne že sa pýta na ruky...
3 roky cvičíme,nosime, čo kážu a za týžden nám idu predpísať ortop.vložky na mieru,lebo to nieje dobre........

bubelko
23. mar 2012

@nikasik my sme doteraz nikdy ortopedicke topanky nekupovali. u starsieho aj u mladsieho pediater kontroloval klenbu tak, ze sa museli postavit na spicky a tak videl, ci tam je alebo nie je. doma deti chodia bose, v lete aj po terase. to mi odporucal, nakolko podla jeho slov sa detska noha netvaruje topankou, ale tym, ako pouziva svaly a tie dieta najlepsie pouziva, ak je bose. v zime mi akurat povedal, ze ak je chladno, mam dat protismykove ponozky. zatial sme skutocne ziadne problemy nemali. robim to u oboch a starsi uz ma 5 rokov co nevidiet a klenbu mu uz pekne vidno.
topanky kupujem tak, ze vzdy skusam, ci maju klenbu alebo nie extra nepozeram. ak maju maju, ak nie nie. klasicke tenisky som s klenbou este nevidela. obaja maju relativne siroku nozku a vysoky priehlavok. momentalne mame doma pre mladsieho (ma nieco vyse 2 rokov) elephanten a na ihrisko ma tenisky fila a ked je mokro nosi klasicke gumaky.

cikyta
23. mar 2012

@nikasik Ploche nohy su vo velkej miere HLAVNE dedičná záležitosť.

nela82
23. mar 2012

@nikasik strsi syn nosil a este aj nosi/v skole/ len ortopedicke papucky po dome-vysledok?Ploche nohy 😒 No,tazko povedat ci je to tym.. 😖 Mladsiemu tiez kupujeme ortopedicke-nase-papucky...a vraj ma tiez ploche nozky 😖 Uz im prestavam verit...

sampo
24. mar 2012

@cikyta protetika topanocky su podla mna dost nafigu.. su dost tazke ☹ akurat, ze maju aspon tu klenbu vo vnutri. Moja ma tiez problemy, ale nie s chodidlami, ale ze mala zly uhol stehennej kosti na holennu, ale vraj je to uz lepsie.. povedal dr. 😅
@bubelko ja som tiez pocula o tom chodeni naboso, ale u nas neprichadza do uvahy.. jedine ak po trave alebo po plazi (hahaha)... lebo inak jej padaju clenky dovnutra

vanessm
24. mar 2012

@nikasik Pozri topánočky d.d.step, páčia sa mi oveľa viac ako protetika, sú celokožené, s klenbou, ľahké, ohybné a navyše krásne a ešte aj lacné 🙂

nana30
26. mar 2012

@sampo ahoj, prosím ťa keď kupuješ top.superfit ako je to s tým číslovaním podľa šírky chodidla, chcem objednať z netu, ale pri produktoch majú uvedenú len veľkosť a žiadne info ohľadom šírky. ďakujem moc 🙂

sampo
26. mar 2012

@nana30 no to je vzdy problem, lebo na nete to malokedy uvadzaju. Ja sa vacsinou tej sirky dopatram tak, ze dam do googlu cislo toho modelu (na nem.strankach to vacsinou uvedene byva). Tiez objednavam cez net, v predajni v eurovei mi tetky tvrdili, ze superfit ma len sirky wms mIV (co maju na SK), co je teda blbost ako traky, ale kedze som ich vyrusila v druznom rozhovore, ta ochota klesla na bod mrazu 😝 stredna sirka chodidla he wms MIII a wms MIV , ja som napr. potrebovala SII (na uzku nohu a to zohnat bola hotova krizova cesta 😀 ale kazdu chvilu by uz mali byt doma) inak aj elefanten cisluje podla wms. Ale v dobrom e-shope ti tj sirku pozru aj poradia, ked sa opytas 🙂

nana30
26. mar 2012

@sampo ďakujem za pomoc 🙂 už som sa v e-shope pýtala, len nejako neodpovedajú 😠 ...my práveže máme vysoký a širší nartík, idem si to skúsiť ešte vygoogliť a uvidím...môžeš mi poslať link, cez ktorý ty objednávaš?

sampo
27. mar 2012

@nana30 zimne som objednavala z CR www.detskeboticky.cz, detskabota.cz, detske-boticky.cz (su ti isti stale), na sk z detskaobuv.sk a naposledy z maximino.sk 😉

nikasik
autor
29. mar 2012

hmm dakujem vam pekne za odpovede... pocula som viac odporucani na topanocky elefanten...aj superfit...
My mame doma plavajuce podlahy takze naboso neprichadza do uvahy lebo sa smyka.. nosi Raky papucky vkuse... a vonku sme zatial pouzivali stale kozene od bati.... ale skusim tie elefenaten alebo d.d.step.... kupila som mu aj klasicke tenisky Nike a adidas a tie su samozrejme bez klenby tak dufam, ze mu nejako neuskodim 😝 😝 😝

nikasik
autor
29. mar 2012

mohla by som sa este opytat kde objednavate elefanten alebo superfit??

ikke
30. mar 2012

@nikasik elefanten predavaju v deichmanne, v obchode aj online

petapit
1. apr 2012

@nikasik superfit maju v BA v eurovei, standardna cena je dost vela ale vcera o tam kupila dvoje topnocky s 50 a 70% zlavou. Elefanten je v Deichmane, no ten vyber je velmi slabi

inka070707
1. apr 2012

My kupujeme v protetike, zdravotne aj cenovo vyhovujuce 🙂