Voda z vodovodu verzus balená voda

miromirfilip
23. júl 2015

Ahojte, pijeme väčšinou odstátu vodu z vodovodu bez sirupu, niekedy balenú, tiež čistú. Svokrovci pre seba používajú len dojčenské vody a sú celkom fit. Čo je teda lepšie čistá voda z vodovodu - po ktorej ostáva vodný kameň na hrnci alebo balená?

dominika6
23. júl 2015

@miromirfilip
vody z vodovodu by som sa nebála,je nezávadná a pochybujem že naši starí rodičia behali do obchodu si kupovať balené vody..ak sa toho obávaš, sú aj domáce sodastreamy..

miromirfilip
autor
23. júl 2015

@dominika6 A myslíš, že je dobré obstarať si filter?

fra
23. júl 2015

moji rodičia používajú len vodu z vodovodu a sú úplne fit 🙂 🙂 🙂

221girl
23. júl 2015

Plasty uvolňuju na slnku pri určitej teplote chemikálie a tie vody sú mnohokrát skladované práve vonku.. čiže to máš v dnešnej dobe asi jedno

natalym
23. júl 2015

@miromirfilip Daj si spraviť rozbor vody a uvidíš. Podľa mňa ak nie je závadná, tak nie je čo riešiť.

miromirfilip
autor
23. júl 2015

Aj ja si myslím, že voda z vodovodu je nezávadná, len čo ten vodný kameň?

natalym
23. júl 2015

@miromirfilip Problém naliať do hrnca ocot?

stardust
23. júl 2015

@miromirfilip mas pocit, ze uhlicitan vapenaty je jedovaty alebo co?

miromirfilip
autor
23. júl 2015

No neviem, ale zdravotníci toho toľko popíšu a každý niečo iné, ťažko vybrať. Najlepší je asi zdravý sedliacky rozum.

lajlilinka
23. júl 2015

Voda z vodovodu. Pre mňa najlepšie s domácou šťavou.

A že necháva vodný kameň? A už si videla sediment po prevarenej dojceneckej vode?

cailinevelyn
23. júl 2015

my sme jeden cas kvoli detom iba filtrovali - a narobili sme si normalne problemy - tu nas boleli svaly, tam cosi trplo, nepokojne nohy vecer... zhodnotili sme to tak, ze sme odfiltrovali aj mineraly potrebne, ktore su vo vode z vodovodu... doplnili sme tabletkami a bolo OK, Takze prilisne filtrovanie nam zaskodilo. a kedze pchat do seba mineraly tabletkovo nepovazujem za rozumne, odvtedy zo vsetkeho s mierou, aj z flase, aj z vodovodu, ale viac z vodovodu.

slunce3
23. júl 2015

Urcite z vodovodu, vodny kamen ako to tu vsetci volaju, je len rozpusteny vapnik alebo horcik,co je premna plus, lebo mi tece minerálka doma,
Chlor mi nevadi, ale je ho viac v teplej vode, lebo v teplej vode sa tvoria bakterie aj v rure, preto ho je tam viac,ale kto pije teplu vodu?
Nakolo nemam na dvore studnu, nemala som potrebu kupovat dojcensku vodu. Mame spraveny rozbor vody v byte, a ozaj je to mineralka. Ale u svokry na zahori je voda ina, zelezita, ta mi nechuti tak kupuju balenu. Zalezi aka lokalita.
Zaz zelezita voda nieje chutovo bohvieco,este tak so sirupom... Ale zelezo stale v norme, aj tam sme robili rozbor...
Takze za mna vodovod...

slunce3
23. júl 2015

A aj tak mame najlepšiu vodu na svete, tak preco ju nepit? Kym nám ju necorknu

zuzula777
23. júl 2015

Z vodovodu, ja nemám rada balené 🙂

peneloppe
23. júl 2015

@miromirfilip

Ked mate dobru vodu tak z vodovodu. Inak to je taka mania na Slovensku ze ludia si kupuju cistu voduu. Nechapem to. My kupujeme balenu vodu len ked sme vonku niekde, alebo na vylet ale doma vylucne z vodovodu.

lubkalubka1
23. júl 2015

z vodovodu tiež radšej pijeme, ale občas treba aj minerálku, aby malo telo aj tie minerály. Ja som počas minulého leta pila len vodu z vodovodu prefiltrovanú, potom som išla darovať krv a hneď sa to aj odrazilo na výsledkoch - mala som podstatne nižšiu hodnotu kalcia, draslíka, magnézia.

me_to_you
23. júl 2015

preferujem vodu z vodovodu, niekedy mi idú na chuť ale bublinky a voda z vodovodu mi smad akosi neuhasí - vtedy pijem minerálky kupované. Dcérke som kupovala balenú dojčenskú vodu do prvého roka, teraz už tiež z 90% len vodu z vodovodu. Svokrovci si vodu filtrujú - mne nechutí keď prejde cez filter, ale robia si z nej potom súdu, nekupujú balené vody.

slovensko má kvalitnú dobrú vodu, pre mňa je to viac menej vyhadzovanie peňazí - balená voda
(ale napríklad magnézia na doplnenie minerálov je super )

dominika6
23. júl 2015

@miromirfilip
Ja to doma nemam tak ti neviem povedat,my pijeme z vodovodu lebo je najlepsia a moje deti ani bublinky nemaju radi...mame donaci bazovy sirup a to piju cely rok...🙂

tahomi
23. júl 2015

Pozri si rozbor tych akoze dojcenskych vod, ktore sa predavaju...dalsi uzasny marketingovy tah a ludia kupuju ako blbi

ivca88
23. júl 2015

Ja mám britu ... a kupujeme filtre 🙂 pijeme iba tú 🙂
Ked chcem bublinkovu .. tak mám sodastream 😉

Ale v nasom kraji mame jednu z najlepsich vod 🙂

jeennyv
23. júl 2015

@miromirfilip u nas doma sa pije voda z vodovodu, roky rokuce nase babky a kazdy pil taku vodu a podla mna je vsetko ok...co vsetko je v tych balenych vodach plus zabalenych v plaste a este kym sa dostanu k spotrebitelovi stoja v skladoch kde tu....zas niektori aktivisti a podobni ludia, co podliehaju marketingu by mali prestat prehanat v zmysle, ze voda z vodovodu je des, das si kus cukru a je to biela smrt, zjes biele pecivo a zajtra rano neprejdes cez dvere....

motovidlo
23. júl 2015

@miromirfilip My pijeme iba z vodovodu. To si fakt myslíš, že voda z plastovej fľaše, ktorá ktovie kde stála na slnku bude zdravšia? Voda na Slovensku má výbornú kvalitu, každý kto kupuje balenú len plní vrecká obchodníkom.

miromirfilip
autor
23. júl 2015

Díky za odpovede a rady.

katarinamarkova
23. júl 2015

@miromirfilip aj dojcenska voda, je stale len voda z vodovodu - s tym rozdielom, ze je balena vo flasi.
a vodny kamen 🙂 aj po prevareni dojcenskej vody ostane vodny kamen 🙂
vodny kamen su vyzrazane mineraly, ktore su vo vode....ale vlastne vo vsetkom co jeme 🙂 nezabija

evittam
23. júl 2015

@miromirfilip Ako pise Katka😉. Je to to iste akurat,ze sikovny obchodnik preda a sprosty slovak zaplati 2x za to iste este aj zabalene v plaste.😀

alaguema
23. júl 2015

@miromirfilip pijeme len z vodovodu filtrovanú v Britte. Balená je v plaste a väčšinou v ňom nie je krátko.

izabelkas
23. júl 2015

Haha hodnotiť kto je ako fit podla vody, ktoru pije, mi pride vtipne. A ostatne stravovacie navyky a pohyb na to vplyv nemaju? Alebo boli aspon uvazovane v tejto ankete? 😀

nicolle21
23. júl 2015

jednoznacne z vodovodu.. balenu kupujeme len ked sme niekde mimo, resp. nie sme si isti, ze z tamojsieho vodovodu je voda ok..

ivet1371
24. júl 2015

Mne e nechutna s vodovodu .kupujeme zelenú saguaro v lidli

meluela
24. júl 2015

@ivet1371 "Rekordmanem se stala voda Saguaro, kde bylo z mililitru vody vypěstováno 9600 kolonií bakterií.
Podle časopisu TEST vysoký počet kolonií značí buď nevhodný zdroj například s průsaky povrchové vody do spodních vod, problémy při zpracování nebo nevhodné skladování."
http://ekonomika.eurozpravy.cz/4660-balene-vody...