Výbavička na zimu

bearuska
17. sep 2013

Mám prvé bábo a neviem, čo všetko zabezpečiť na zimu. Oblečenie, nejaké kryty na vajíčka, kočíky. Akurát malinká prechádza na športový kočík a mám zatiaľ fusak. Treba dať pod to aj deku alebo to stačí? Ďakujem za rady 🙂

sonasonka
17. sep 2013

takze urcite by som si na zimu kupila fusak loger to je najlepsia vec na zimu aka moze byt ...
dalej pod fusak som si davala vzdy deku a este na fusak tenucku bud na okrasu alebo na priteplenie cize fusak + dve deky
dalej overal kym nechodi mala urcite s prisitymi topanockami nie odopinacie tie si zvleka a podfukuje na clenky atd.
aspon tri teple ciapky
šálik najlepsi je obycajny flisovy lebo tie rolakove hlavicka vytaha ked sa prevliekaju a fuci malemu na krk
rolakove body urcite ano
zateplene pancuchy a ponozky
oteplene pyzamko nasi drobci sa odkopavaju alebo spaci vak ak nie je moc zivy vnoci 🙂))
papucky na doma ak zacnu prve krocky a samozrejme kryt na kocik proti vetru dazdu snehu

ichbinich
17. sep 2013

@bearuska:
Ja som pod fusak deku nedavala. Ked bolo pod minus 10, syna som zabalila do deky a dala tak do fusaku (ale bol novorodenec, takze sa neodkopaval 😉).
Druhu zimu, ked uz bol v sportiaku, som podla zimy davala este zimny nanoznik, mne pasuje deluxe od Emitexu. Takze za treskucej zimy fusak plus ten zatepleny nanoznik.
Teraz pri dcere budem robit tiez tak. Akurat neviem, ci jej mam kupit overal akoze snehovy alebo ci staci fleecovy. Do snehu urcite nepojde, obliekanie nenavidi, tak asi iba nieco makke.
Nejak budem musit riesit ako topanky, lebo iba ponozky urcite nebudu stacit. Budem hladat nieco ako su tie zateplene odopinacie nozicky na niektorych overaloch, ale teda extra kupit.
Na nakupy sa chystam v sobotu, potrebujem aj zimnu bundu pre syna 😉 Tak uz tiez spekulujem, ze co vsetko mi treba.
Inak to @sonasonka pekne spisala. Bundicky mam, aj zateplene nohavice este po synovi, aj zatepleny overal, ale ten je este velky. Ale uvidime, ako rychlo bude dalej rast 😉

Vo vajicku som mala tu zavinovacku do vajicka od Emitexu, zimnu verziu, ta je super. Maju aj menej hrube verzie, lebo ta zimna je super hruba, dvojity fleece. Tak neviem, ci by som okrem zavinovacky dostala teraz do vajicka aj dceru 😀 Ja som ju vyuzila pri synovi najma, ked sme sli na nakupy, on ostal vo vajicku, vnutri som deku otvorila, ked sme sli vonku, zatvorila. To iste, ked bolo auto teple, deku som otvorila, pri nastupovani do studeneho auta som deku zatvorila.

Kryt na vajicko som nemala, ak nahodou snezilo, prehodila som na tych par metrov plienku alkebo deku. Na kociar mam prsiplast a ten spominany nanoznik. Ten je nepremokavy a neprefukatelny, je super.

bearuska
autor
17. sep 2013

@ichbinich Super. Uz mam omnoho lepsiu predstavu, co zohnat 🙂 Veci od Emitexu si kde kupovala? A mohla by si dat link na diskusiu so sonasonka ohladom toho zoznamu. Nejako to neviem najst 🙂 Diiky

bearuska
autor
17. sep 2013

@ichbinich Sorry, ukazalo mi len tvoj prispevok 🙂 ten od sonasonky som nevidela. Takze link nemusis davat :D

ichbinich
17. sep 2013

@bearuska:
sonasonka ti odpisala ako prva 😉

Ja som Emitex veci kupovala cez babytrend, ale ma ich viacero internetovych obchodov. V kamennych obchodoch maju malo.

anjelicek26
17. sep 2013

@bearuska

My sme pre Benjiho kupili

prechodny fusak do vanicky
zimny fusak do vanicky (lodger bunker)
zimny fusak do sportaku (elodie details)
zimne overaly v dvoch velkostiach - spolu tri kusy - dva take skor prechodne, jeden mega teply
fusak do vajicka
zavinovacku do vajicka
nanoznik
pancusky 9 kusov
dlhe bodycka
teplu bundicku
mikiny
flisove pyzamka
fusak na spanie

bearuska
autor
17. sep 2013

@ichbinich Chcem sa opytat este na zavinovacku do vajicka. Myslela si zavinovaci fusak cocoon? Lebo nevyzera az tak hrubo 🙂

detskeoblecko
17. sep 2013

flisove pyzamka su super, ale take overaly na spinkanie su podla mna naj...bodycka, aby nemal chrbatik holy, ked sa bude otacat...deti si nevedia sami zakasat oblecenie... 🙂 fusak a zavinovacka, to nie je o com..hlavne nezabudni aj na ciapocky..nejaky kabatik do kocika atd...

ichbinich
18. sep 2013

@bearuska:
Ja mam takuto zavinovacku, vtedy este ten Cocoon nemali. Ten je myslim podobny tym, ze sa da otvarat a zatvarat a regulovat podla potreby.
http://www.emitex.cz/cz/menu/62/produkty/vyrobk...
Tato je naozaj z dvojiteho fleecu, hruba. Maju ale aj tensie, na prechodne obdobie a na leto. Pozri si v popise.
Syn bol decembrove babo, preto som mala tu hrubu zavinovacku. Potom druhu zimu, ked mal skoro rok, ked uz bolo chladnejsie, ale este nie zima na fusak, som ju mala v kociari. V pohode sa tam zmestil 🙂
Aj @anjelicek26 ti napisala super zoznam. Potom uz tvojej dcerke urcite nebude zima 😉

detskeoblecko
25. sep 2013