Výbavička pre augustové bábätko

lucka127
26. mar 2014

ja mam vsetko zimne deturce v tomto som stratena vôbec neviem ci zhanat perinku -zavinovacku,alebolen lahke bavlnene deky,ci dlhy ci kratky rukav:D byvame na Orave u nas nie je zase az tak horuco ale ani nie chladno 🙂 no vravims tretena som v tom 😅

drobcek26l
26. mar 2014

@lucka127 Ahoj. Ja mám augustovčiatko a mala som kúpenú jednu perinku, v tej bol malý iba doma, keď si ho chcel niekto popestovať na rukách. Do zavinovačiek som ho nedávala, ale jednu sme doma mali - pre istotu. Do kočíka, alebo do vajíčka som ho obliekala tak normálne, body s dlhým rukávom, na to tenšie tričko, tepláčky alebo dupačky a na to nejakú ako športovú teplákovú súpravu. potom už len deku tenkú deku a nič viac. veci s krátky rukávom asi veľmi nevyužiješ, radšej by som si nakúpila tenké veci s dlhým a dávala bábätku viacej vrstiev, ktoré môžeš poprípade vyzliekať keby zostalo teplejšie. Do kočíka som až v novembri kúpila fusak a malému overal

lucka127
autor
26. mar 2014

@drobcek26l super dakujem tak aj zatial mam vsetko s dlhym a bavlnene😉 jednu zavinovacku mam ale antialergicku ja len ked si teplotu este velmi envie udrzat som stratena z tohto:D:D

drobcek26l
26. mar 2014

@lucka127 Ja som sa vždy držala toho že dieťa by malo mať oblečenú o jednu vrstvu oblečenia viac ako dospelý a čiapočku na hlave. Chvalabohu asi som to zatiaľ zvládla, môj Tomáš má 19 mesiacov a od narodenia nebol ešte ani raz chorý - klop klop klop, iba 2x mal soplíky keď mu išli zúbky

bosoriak
26. mar 2014

@lucka127 Ja mam augustovu dceru a veru kratke rukavy mi boli nanic. Takze dlhe rukavy, vsetko ostatne rovnake ako pri ostatnych detoch. V auguste na Orave moze byt od 13 - 30 stupnov, ved to poznas, takze tazko radit, co mas mat kupene 🙂

lucka127
autor
26. mar 2014

@drobcek26l ano to ja tiez len teraz v tomto letnom obdobi som si nebola ista::DD:Dnajma tymi zavinovackami🙂

drobcek26l
26. mar 2014

@lucka127 So zavinovačkou neporadím. Mne bolo malého ľúto ho do nej viazať a tak som ho tam nemala ani raz. Od narodenia aj v noci spával len tak v postieľke, dokonca naboku, tak som sa ani nebála, že ak by mu niečo zabehlo, že sa zadusí. A cez deň ležal iba na deke na gauči alebo v postieľke.Raz som musela odísť a keď som prišla, svokra ho mala zabaleného v zavinovačke, ani ručičky nemal vonku a hovorí mi, že aký je nervózny že stále plače, že asi bude chorý. Ja som ho rozbalila a bolo dobre. To bolo prvý a posledný krát čo tam bol. Aj keď mame a svokre sa to nepáčilo, že to sa tam musí, ale dala som na seba.

lucka127
autor
26. mar 2014

@drobcek26l ja nie pre toto ale koli termoregulacii zavinovacku ansi mali radi ked boli v teplucku tych som balila do deky ked boli nepokojny a vacsinou vtedy boli kludny ale mali sme aj paperku🙂zimy u nas tuhe🙂

jankako
26. mar 2014

Ja som rodila v lete zrovna ked padali teplotné rekordy, 40-tky.maly bol doma len v obycajnej bavlnenej košieľke, plienke a tenkej zavinovacke.tenka čiapočka, polodupky určite nič s kratkym rukavom neries.miminku teplucko nevadí.Mne v tych horucavach dokonca sestričky povedali že von chodiť až na večer.

durianka1973
26. mar 2014

Pozeram, ze kazda maminka oblieka inak 🙂 Mne malicka spinkala najlepsie zavinuta - aj s rucickami, mala silny Moorove reflex, velmi sa rucickami budila. U nas teda zavinovacka fungovala aj v lete - do nej som davala len bodynko s kratkymi rukavmi 🙂 Do autosedacky bodynko s dlhymi rukavmi, polodupacky, svetrik a ciapocku. Zavinivacku som mala aj taku vo forme ulitky z bambusu - velmi jemne. Do zavinovacky sa dokonca aj v zime (ak je babo vo vykurenom byte odporuca bodynko s kratkymi rukavmi a pripadne ponozticky). Mozno som mala len otuzile babo 🙂

lilysk
26. mar 2014

@lucka127 Ahoj ja som rodila 31 augusta 🙂
Mala som perinku doma -asi mesiac mala spala v perinke ,lebo ked bola rozbalena v noci moc nespala -akonahle som ju stiahla na pevno tak spala dobre 🙂 Zavinovacku som mala ,ale v zivote som ju nepouzila ...mala som v kociku len deku uplne to stacilo .Kratky rukav som asi ani nemala ...nieco tenke s dlhym mala stale a po ruke svetrik ,alebo mikinu ...nieco take ...ale najradsej som mala take kosielky bavlnene ako kimono -to netrebalo cez hlavu navliekat 🙂

lucka127
autor
26. mar 2014

@lilysk presne tych mam habaduru asi aj 20:D:D:D a nejake este na ceste brala som z viac cisel ja bodynka zo zaciatku nedavam lebo stale grcka a neustale babrit babatko s prezliekanim cez halvicku je o nervy kym nedrzi🙂:

marosko256
27. mar 2014

Ale su aj body,ktore nemusis tahat cez hlavu.my sme take kupili.a aj krasne deky a oblecenie s dlhymi rukavmi a popripade nejaku teplu supravu.skus pozriet tie body alebo ine na oblecsvojebabo.sk my sme kupovali len tam a sme spokojni 😉

veronika1224
1. apr 2014

@lucka127 ahoj pozeram že sj ty máš termin v auguste 2014 ako aj ja som v 20-týždni a este nemám kúpené vôbec nič. ... som po jednom potrate, tak mozno z obavi že sa ešte môže niečo stáť. .. ale tiež mam chuť už niečo kúpiť ... myslíš že nie je skoro?

lucka127
autor
1. apr 2014

@veronika1224 no pozri moj album chi 😀 netreba mysliet negativne😉 aj pri 3 babatku som mala zasoby uz ani nie v polovici,nie sme financne na tom tak aby som to mohla kupit vsetko anraz tak radcsej po troske a postupne uz doplnam🙂aj po kocik idem teraz 11 teho len cakam do 10 teho kedy mi bud potvrdi po 2 x princeznu alebo ak nam dorastol pindur tak ruzove teda popredam:D chi 😉 v kolkom tt si potratila a co bola pricina? nedaj si pokazit radost;,aj ked viem ze mas urcite obavy ja som zatial vdaka Bohu nemala ani raz taku skusenost ci problemy co bolo sa dalo do poriadku 🙂

veronika1224
1. apr 2014

No ja som potratila v 3 mesiaci .. príčinu neurčili .. ale nevedela som že som tehotná a myslím si že príčinou mohol byť stres zo školy ... na výške, ťažká práca .. dvíhala som ťažký nábytok ... no príčina mohla byť akákoľvek. A teraz som zas v strese lebo mám pred štatnicami, preto sa aj bojím.... Nechcem to prenášať na to malé stvorenie vo mne ... a

veronika1224
17. apr 2014

@lucka127 No ja som potratila v 3 mesiaci .. príčinu neurčili .. ale nevedela som že som tehotná a myslím si že príčinou mohol byť stres zo školy ... na výške, ťažká práca .. dvíhala som ťažký nábytok ... no príčina mohla byť akákoľvek. A teraz som zas v strese lebo mám pred štatnicami, preto sa aj bojím.... Nechcem to prenášať na to malé stvorenie vo mne ... a

romanettka
7. máj 2014

Skvelé mydielko pre bábätká, aj ich maminky:
Aloe je známa svojimi čistiacimi a zvlhčujúcimi vlastnosťami a pôsobí ako kondicionér, čo z nej robí dokonalý základ pre naše tekuté mydlo Aloe Hand & Face Soap. Je biologicky odbúrateľné, má regulované pH a nie je dráždivé, je dostatočne jemné na každodenné umývanie tváre, rúk alebo celého tela. Je v nádobke so šikovnou pumpičkou s jednoduchým používaním; tento príjemne voňajúci výrobok môžu používať všetci, dospelí i deti. Aloe Hand & Face Soap je bohaté, perleťové, zvlhčujúce mydlo na tvár a ruky s veľkým obsahom aloe. Vytvára bohatú penu, ktorá sa ľahko aplikuje a odstraňuje. Aloe Hand & Face Soap, zanecháva pokožku čistú s príjemným, hodvábne jemným pocitom, minimalizuje pritom podráždenia, ktoré sa môžu vyskytnúť pri niektorých tuhých mydlách.

• zloženie typu „žiadne slzy“
• zvlhčujúci čistiaci prostriedok
• jemný a nedráždi
• zásobník s pumpičkou

A ešte, maminky v období šestonedelia, to bude s potením dost silné, a pre dojčiace maminky aj náročnejsie, kedže sa nesmú deodoranty s alkoholom vsetko prechádza do mliecka tak ponukam zdravsiu alternatívu
Poďme na to zdravšie, prečo nevymeniť svoje veci ktoré dennodenne používame za zdravšiu variantu? Ja vám napríklad pár ponúkam ... Deodorant: Keď stúpa teplota a sme pod vplyvom stresu, je to ideálny prostriedok na zlepšenie sebadôvery, ktorý nám pomáha udržiavať pocit sviežosti od začiatku dňa. Tyčinka Aloe Ever-Shield Deodorant poskytuje účinnú celodennú ochranu proti pachu potu v podpazuší a môže sa aplikovať priamo po sprchovaní bez pocitu štípania. Táto jemná formula so stabilizovanou aloe vera neobsahuje žiadne drsné alebo škodlivé antiperspirantné hliníkové soli, ktoré sa nachádzajú v mnohých ďalších dezodorantoch dostupných na trhu. Hliník je toxický kov. Hlavné účinky priveľkého množstva hliníka sa prejavujú, ako sa zdá, na centrálnom nervovom systéme a v niektorých prípadoch je nadmerné množstvo hliníka v tele spojené s Alzheimerovou chorobou (t.j. presenilná demencia). Môže tiež narušiť hladinu vápnika v tele, pretože vplýva na činnosť prištítnej žľazy. Priveľa hormónu prištítnej žľazy môže viesť k vysokému obsahu vápnika v krvi, čo sa spája s bolesťami kostí, psychiatrickými symptómami a zápchou. Sme hrdí na to, že vám prinášame výrobok, ktorý eliminuje tieto riziká bez toho, aby sa znížila jeho kvalita. Praktický tvar umožňuje, aby ste Ever-Shield mohli použiť presne tam, kde treba. Vďaka špeciálnemu zloženiu deodorant ľahko kĺže po tele a nezanecháva škvrny na odeve. • bez alumíniových solí - prevencia rakoviny prsníka • nezanecháva škvrny na šatách • môže sa použiť priamo po holení a navoskovaní
Pre bližšie info IP

sona272
11. máj 2014

Nemáte záujem o pyžamká od 0 - 3 mesiacov ? Mám ich 7 kusov