Výbavička pre dieťa. Akú kúpiť?

mimkaa10
30. apr 2009

ahojte,

termín mám na začiatku októbra.

Akú výbavičku mám kúpiť? Bude už chladnejšie, preto sa pýtam, aby som na nič nezabudla - podľa vašich skúseností. Zatiaľ mám dvoje body s dlhým rukávom a jednu zavinovačku. To je všetko. Mám v tom dosť chaos - nechcem nič zabudnúť, no v obchodoch je toľko veľa vecí, že sa z nich neviem vysomáriť. Také body - také dupačky...
😨
Pomôžete mi? Ako vidíte, som z toho fialová. 😀

Fľaše aké kúpiť? Ak budem kojiť - nie je to zbytočné? A môžem kojiť a zároveň dávať moje mliečko z fľaše (lebo aj manžel chce kŕmiť)? nebude bábo domýlené?

tinka19
30. apr 2009

Ahojky...tak ja ti poradím aspoň niečo. ak budeš kojiť fľašky nekupuj,mne stoja v skrinke🙂), a určite v žiadnom príade nedávaj svoje mliečko babätku z fľaše. Z tej sa mu bude oveľa ľahšie piť a je dosť pravdepodobné že by potom nechcelo piť z prsníka.
V každom prípade nekupuj zbytočne veľa vecí...pretože bábo rýchlo rastie a na začiatku ti určite návštevy toho dosť prinesú. Veď dokúpiť sa dá stále. Také bodynko určite s dlhým rukávom cca 5ks,
dupačky cca 4ks, nezabudni na hrubý overal a fusak.
normálne ma nič nenapadá 😖 . Priebežne určite ešte niečo dopíšem. 😉

paola.o1
30. apr 2009

ahojky, ja som rodila 9.oktobra a z mojej rozsiahlej vybavicky, kedze som nakupovala ako sialenec - teraz uz viem ze zbytocne, som vyuzila - body dlhe rukavy tych som mala dost a zisli sa mi, dupacky, kosielku - tie som mala dve, nie typicke kosielky, ale take akoby svetricky tenke na doma, ked bolo chladnesie, na von pancuchy, ponozky a na neskor som mala teply overal, dokupila som zimny fusak do kocika. ja som kojila, ale popritom som aj odsavala mlieko a davala z flasky. malemu to bolo fuk ci dostal prso alebo flasu 🙂 samozrejme z flase to lepsie tesie, tak bol vtedy kludnejsi... flase som mala 3. no a este sme vyuzili dudlik, polohovacie kresielko to vyuzivame doteraz a sedacku do vane.

tamilla
30. apr 2009

Ahoj, ak mozem poradit tak ja som malej dokolecka dokola davala bodycka, ktore sa zapinaly ako prekladacka v predu. Nie cez hlavu. Lahko sa to obliekalo aj vyzliekalo a kedze som nemala skusenosti bolo to super. A k tomu hohavice co mali aj chodidla usite, aby sa nemuseli davat ponozky. To bolo super, netrebalo ponozky, ktore sa jej vacsinou vzdy zareavali. Ja som bohuzial dlho nekojila a osvedcili sa mi flase avent aj ich dudliky. Svetrik Ti staci iba jeden, pokial nebude mat reflux, potom prikupis druhy aby si mohla prezliekat. Ja som ich mala asi 5 a 4 ani nemala na sebe ked som ch konecne vytiahla boli male 😝 a take pekne. A kup si odsavacku na sopliky na vysavac, super vec pri nadche.

eimiky
30. apr 2009

Ahoj, mne sa narodil 6.októbra.
Ja som využila:
bodynká a doteraz ich rada dávam, či už s dlhým, alebo kátkym rukávom, na to som dávala buď takúto košielku http://www.kojenecke-obleceni.eu/zbozi/Kosilky/...
alebo nejaký pulovrík košielkový
na spinkanie overaly,pod to som dávala body s krátkym rukávom
von som dávala najskôr tenší overal, fusak a deku, ale záleži aj aká je zima
dupačky tak do 3 mesiacov som využila
Kúp si pár vecí na začiatok a uvidíš čo bude pre teba praktické.Flašky som mala Tommee tippee 2ks, jednu väčšiu, druhú menšiu, ale záleží či budeš kojiť, či aj odsávať.Cumlík aspon jeden si kúp, ale mne ho nechcel, vystriedali sme asi 5 druhov a až potom sme uspeli 😀

mimkaa10
autor
1. máj 2009

tami

čo je to reflux?

odsávačka na vysávač - neľaká sa bábo toho zvuku vysávača?

eimiky
1. máj 2009

Mimkaa10 ako ktoré ale väčšinou ani nie, len sa čuduje, je to dobrá vec, ale neodsávať často, lebo to môže poškodiť sliznicu. 😉

mimkaa10
autor
1. máj 2009

eimi

ty by si mi nevedela poradiť v mojom probléme? ocko by chcel "kojiť" v noci mojím mliečkom z fľaše (ak ho budem mať) - nebude to problém aby si bábo od prs neodvyklo...?

martinaema
1. máj 2009

jednu fľašu si určite kúp "pre istotu". Ja som mala problém taký, že malá chcela iba prso, fľašu vôbec, ani ked v nej bolo moje odsaté mlieko. Ale ked budeš chcieť napr. vypadnúť z domu, tak sa ti fľaša zíde, nech sa tatko realizuje a mamka má "fraj" 😉

mimkaa10
autor
1. máj 2009

čitala som tu, že avent jednotka je dobrá 🙂 iné ani nepoznám - najlepšie by bolo napodobenina pŕs

bojím sa proste toho, že si odvykne od prs a nebude chcieť z nich piť. Tá blízkosť počas kojenia musí byť úžasná, veď tam sa vytvára aj vzťah.
Ja by som ho kludne dávala ockovi na kŕmenie mojim mliekom z fľaše - len sa bojím, že nebudeme už také blízke ako pri tom kojení.

tamilla
1. máj 2009

Reflux je ked babo velmi kratko po tom ako dopapa strasne vela vyvracia (vacsinou az takym kosirom) a vracia aj neskor po jedle v mensich davkach, ale dost na to aby si ho musela prezliect. Moja mala to mala. Neboj nie je to nic vazne, ma to teraz strasne vela deticiek do 1/2 max do roka to zmizne same. Preto potom potrebujes viac oblecenia. Bezne sa nam stalo, ze kym isla vecer spat tak sme vymenili 4 pyzamka 😝 Je to strasidelne ked to vidis 1X pretoze mas pocit, ze to babo vyvracolo uplne vsetko co ziedlo, ale nie je to tak. Treba babo polohovat vyvysit madrac dlho po jedle nosit vzpriamenej poloho a davat papat castejsie a v mensich davkach. Ale neboj nebudete to mat 🙂

Co sa tyka vybavycky este ma napadli bodyckove tielka. Su super doteraz ich pouzivam. Nemaju ich vsade, ale ked chces dat dietatku nejake pekne tricko alebo kosielku a bojis sa aby nemalo hole krize tak toto tielko to vyriesi a potom nemusis davat svetriky, ci kosielky. V zime som ich davala aj pod body s dlhym rukavom.

P.S.: vybrala si pekne dievcenske meno 😀 😀 😀

jabera
1. máj 2009

mimkka neriskovala by som pitie z flase. naozaj moze potom odmietat prso a potrapite sa, aby ste babo znovu naucili. nie je to pravidlo, ale neriskovala by som. ked musis odist a nechat babo s niekym inym, je lepsie davat lyzickou. ale uvidis sama, mozno bude babo take, ze vypije z cohokolvek. kym to ale neni nutne robit inak, ostala by som pri prse.

lul
1. máj 2009

toto je podobna tema, najdes tam vela cennych rad:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

anezena
1. máj 2009

tamilla suhlas s tebou - prekladacie bodycka najlepsie aspon na prve tri mesiace 😉 😉 aj tie gatule s nozenami, paradna vec

co sa tyka flias, ano aventove flase su najlepsie, ale cumle nie, su dost tvrde. nam sa osvedcili Canpol lovibabies:

http://www.maderna.sk/dojcenecke-potreby/lovi-b...

danuso ma stale jednotku - novorodenecky, pije z neho iba caj al. vodicku. stale sa kojime

a co s atyka krmenia - ockom - tak toto mi pride uuplne take, ze naco to komplikovat??? ved kojenie e vecou matky a naco motat babenko. ved ked sa mi da kojit, tak kojim a nerozmyslam nad tym a neriesim, ze tata chce kojit. no ma smolu, ja som zena 😀 😀 akoze je ine, ked nemozes kojit, teda mozes iba odsavat, ale ked nie je problem, tak zbytocne nad tym uvazovat

inac reflux sme mali aj my, a ako pise tami - musis fuuurt prezliekat babo. to bolo des, isli sme von, obliekla som ho, aako nadvihla, uz bolo vse vonku. a zase dokola. ale trvalo to do 6 mes. a to sme zacali s kasami uz v 4 mes. aj ked som kojila, lebo bol totaaal chudy a aby aspon vecer tak negrcal, a potom to prestalo, ked sme zacali viac a viac prikrmovat. chvalabohu 🙂 🙂

eimiky
1. máj 2009

Mimka tým kŕmením z fľašky to neriskuj... nebude ti potom chcieť prsník,mne sa dlho nemohol prisať, nakoniec sme sa trápili cez klobúčiky, prso bez toho mi nechytil, len kvôli klobúčikom bol zvyknutý na flašku, keď ti bude pekne papať z prska tak fľašku nedávaj... a navyše odsávanie bolo pre mňa vyčerpavajúce...
Mimka a fľaška je len napodobenina, dieťa pozná rozdiel ak skúsi fľašku poväčšine je potom problém naspäť naučiť na didku.

nanika
1. máj 2009

Joj, kolko my sme mali veci... Hlavne nekupovat take tie chutnucke veci akoze rifliky frajerske a podobne v malych cislach... Maly nosil hlavne body s kratkym rukavom a na to overal, v byte stacilo, rano, ked sedel v kresielku, som mu hodila na nozicky decku. Body s dlhym rukavom sme vyuzily len na noc, v kombinacii so spacim pytlikom. Ziadne pancusky, dupky, ponozky, nic sme z toho nepotrebovali, zostalo nevyuzite. Nieco ine sme zacali nosit az s 68-74, ked mal maly asi pol roka. Do kocika stacil fusak, alebo zavinovacka do autosedacky.

mimkaa10
autor
1. máj 2009

ďakujem vám za rady a ešte sa chcem opýtať..
kúpila som teraz niečo ako dupačky - ale s rukávmi - to je ten overal? Má to ucelené nôžky. Teraz uvažujem, či pod to mám dávať body s krátkym rukávom.

anezena
- dík fakt, ja som si myslela, že tú fľašu kúpim už aj s cumlíkom, nevedela som že to pôjde meniť. Ďakujem 🙂

mami.sk
1. máj 2009

ahojte,
dcerka sa narodila v decembri ale prve 3 mesiace sme vyuzili max. bodynka / ja som mala par s kratkym rukavom a asi len 3 s dlhym rukavom /
na body som jej dala tenky overal a par tyzdnov bola v zavinovacke 😉 v kociku mala tiez overal a tenku mikinku, polodupacky / nohavice so zasitymi nohami/ a teply overal a fusak 😉 a bolo to super aj do autosedacky
rifle a pod. veci sme vobec nevyuzili, az teraz okolo 3 - 4 mesiacov jej zacinam obliekat 😉

nanika
1. máj 2009

jj, presne mimkaa10, to je overal, mne sa zdalo, ze by sa v tom drobec uvaril, keby mal este aj dlhy rukav body... Vacsinou je to hrubsi material, cvocky minimalne pri krku a medzi nozickami, lahucko v nom prebalis...

standu
1. máj 2009

ano, to by mal byt overal....ja som nikdy nedavala nic pod neho, skor navrch kosielku, do 2-3mes bola v perinke a ide leto....babo bude aj tak v nejakejj zavinovacke....

vyuzila som bodynka, overaly. dupacky len asi tak do 3mes, potom uz bolo teplo, tak mala nosila teplacky, ponozky a body....alebo teplacky s nasitymi chodidlami.

ale mne sa mala narodila vo februari. flasu som kupila az ked mala pol roka na cajik, tomee tipee a sadla nam hned 🙂
cumlik sme mali uz v porodnici...

napr zimny overal som vobec nevyuzila (malicky), az tuto zimu nosila.

anezena
1. máj 2009

my sme ten overal vyuzili ako pyzamko, vlastne stale v tom spava

lul
1. máj 2009

prosim vas ake su to nohavice s obalkovym strihom?

standu
1. máj 2009

moja tiez stale spava v overale plus spaci vak.

anezena
1. máj 2009

lul to som v zivote nepocula taky nazov a ani nemam potuchy 😕 😕 😕
danuso spaval tiez v spacom vaku, ale asi posledne dva dni uz nie, lebo mu je teplo v nom. budem musiet dat asi iba body a na to spaci vak

mimkaa10
autor
1. máj 2009

tie vaky bývajú aj zateplené?
do autosedačky alebo na von keď pôjdeme,, tak stačí flísová zavinovačka a fusak?

anezena
1. máj 2009

mimka myslis tei zateplene? ano su vselijake. aj na zimu, aj na leto, bez rukavov, s rukavmi. take ako keby paplonove.
my sme mali vzdy bez rukavovo, na zimu teplejsi, alenie paplonovy ana leto tensi

do autosedacky my sme nepouzivali ziadnu zavinovacku, mal taky kabatik zimny a na to sup deku a hotovo

ashley
1. máj 2009

Ahojte. Tiez som na zaciatku nakupovala ako blazniva.. a nakoniec som vyuzila dupacky, bodycka a kosielky, jeden svetrik a deku. Maly podostaval aj vela rifliciek a mikin a vsemoznych frajerskych veci, ale po 1. zle sa to obliekalo a po 2. v podstate to nemal kde nosit a nebolo to moc pohodlne, lebo ked sme isli von tak spal v kociari a chcela som mu davat co najpohodlnejsie veci. Tie drobne vecicky su roztomile ale ked deti tak rychlo rastu. A flasky som mala pre istotu kupene... ze keby cosi. A vyuzila som to na cajik (ale nechcel mi aj tak z toho pit). A cumlik pouzival.. hned mu sadla znacka NUK.

nanika
2. máj 2009

Mimka, my sme mali tie vaky z tesca, ked tam nahodou pojdes, mrkni si, odopnes len par cvockou zo spodu a prebalis aj v noci. My sme zavinovacky zrusili prvy tyzden, co sme prisli z porodnice, maly sa v tom potil, par krat precikal a bolo, odlozila som do suflika a viac nevytiahla. Nas je skoro Silvestrovy a zavinovacku do autosedacky sme mali, bolo to fajn, lebo tie Emitexove su zosite len na nozickach, takze stacil overalik, v byte som ho nasukala do tej zavinovacky a sup s nim do auta. Kym sa zahrialo auto, bol v zavinovacke ako zizalka, potom som ju iba roztvorila a maly bol vlastne iba v overale a mal nozicky v zavinovacke. Ak mas doma manzela, ze nie je sluzobne skoro stale mimo, ako ten moj, nakup si len zaklad, neprehanaj to, dokupis neskor, vtedy uz budes mudrejsia co babu vyhovuje aj velkosti budes vediet.

anezena
2. máj 2009

co sa tyka spacich vakov - odporucam radsej na zips, je to rychlejsie, mali sme aj tie z tesca na cvoky, ale maly nervozny, uz hcel papat mliecko, a spat a kym som pozapinala tych 15 cvokov, ci kolko to je, no hruuuza. tak mame radsej na zips.

zavinovacky - pre nas super vec, obliekla som len body a ponozky a supla do toho. danuso zboznoval ten pocit byt zavinuty. a straaasne sa nam osvedcila zazracna zavinovacka od Red Castle:

http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

kupila som ju az ked mal 2 mesiace, a pouzivali sme do 4. pri druhom babenko uurcite vyuzijem aj skor.

mimkaa10
autor
2. máj 2009

díky kočky

zavinovačku som kúpila takú so spevneným chrbtom ale bez šnúrok. Je dosť hrubá, tak neviem, či mu tam nebude teplo.
Tak hovoríte, že len bodynko, ponožky, šup do zavinovačky a spinkať? to netreba potom ani paplón?

ozaj, kdesi som čítala súpravy do postieľky. Chcela by som takú účelnú, jednoduchú postieľku, asi aj s baldachýnom. Tak dokúpim už len matrac, asi nepremokavý, že? viem, že vankúšik netreba a prikrývky sa predávajú v sadách do postieľok či ako? 😖

ivetah
2. máj 2009

lul - obalkovy strih je obycajne na bodynkach 😉 to aby sa lahko oblieklai cez hlavicku...

mimkaa10 - flasku nepotrebujes, ak budes kojit. my sme zacali pouzivat Mam od 6 mesiacov, ked sme zacali prikrmovat a pit aj vodu.
a co sa oblecenia tyka, tak kazdemu vyhovuje nieco ine. urcite bodycka s dlhym rukavom, dupacky, overaly, to na zaciatku potrebujes. plienky latkove. postolky. ciapocky 1 tenku a 1 hrubu von. fusak, zavinovacku - ja som mala na suchy zips, bolo mi to lepsie, ako klasicka perinka. deku.

a tu je tema, kde mas komplet zoznam: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...