Výbavička pre novorodenca

lencucinka1
11. aug 2013

Ahojte mamičky 🙂
chcela by som vás poprosiť o radu, keďže som ešte nikdy nekupovala výbavičku pre bábetko tak som trošku stratená v tom ☹
Chcela by som sa spýtať, či je lepšie kupovať vecičky veľkosti 50 alebo 56, keďže som našla v obchodoch obe veľkosti a obe sú maličké pre novorodeniatko, tak sa chcem spýtať či náhodou tá 50 nieje moc malá alebo či tá 56 nebude veľká?
aj keď je jasné, že do pôrodu mi nepovedia presne asi na mm, že krpček koľko bude merať.
Možno je to hlúpa otázka ale nemám nikoho kto by mi poradil v tomto a s drahým pomaly začíname kupovať vecičky, tak aby sme nekúpili zle.
Moc ďakujem za odpovede 😉 🙂

majloo
11. aug 2013

Podla mna skor 56, aj to nie vela veci, len take zakladne, lebo ti z toho hned vyrastie do 62. Ked budes mat drobnucke babo, tak mozno ponosis aj 50, osobne by som to riesila tak, ze partner kupi par veciciek velkosti 50, ak by sa ti narodil drobcek. Ja som bola vyzbrojena 56, aj v porodnici a syn to neobliekol, musel hned 62 nosit 😀

majusqa77
11. aug 2013

@lencucinka1 skus pozriet napriklad tu: http://www.dietaaja.sk/vybavicka.php
zalezi od toho, ake budes mat babo.. ..je rozdiel, ked sa narodi drobec, ktory ma 2,5 kg a drobec, ktory ma 4 kg 🙂

majloo
11. aug 2013

Vlastne 62 nosil dost dlho, najma veci z H&Mka, tie maju taky nejaky predlzeny strih alebo co. 🙂

dasiacik
11. aug 2013

@lencucinka1
Ahoj 🙂 Ja o par dni rodim,a sama za seba ti odporucam
nekupovat vel.50.Ja nemam ani jeden kus z tejto velkosti,
a presne ako pises-tiez si myslim,ze pre normalne
v termine narodene babätko by to bolo urcite malicke.Ja
mam najmensie vecicky vo velkosti 56,ale tiez nie vela,
lebo babätka velmi rychlo rastu.Takych 62 mam uz viacej.
Dufam,ze som aspon trosku pomohla 🙂 Uzivaj si tehotenstvo! 🙂

lencucinka1
autor
11. aug 2013

aha ďakujem žienky 🙂 pár vecí tam je 50 ale to asi len 3.čo sme zatial kúpili sú väčšina 56..čiže by som mala kúpiť aj večšie ako 56 dobre som to pochopila? 😀

dasiacik
11. aug 2013

@lencucinka1
Kup zopar 56,to by malo mat babo teoreticky hned po
narodeni.A potom 62 a vyssie.Ale,vsetko s mierou 🙂
Nezabudaj,ze babätka rychlo rastu.

lencucinka1
autor
11. aug 2013

@dasiacik ok Ďakujem za pomoc 🙂

lencucinka1
autor
11. aug 2013

@dasiacik a ozaj..som zabudla..držím palce pri pôrode nech je všetko v poriadku a malý nech je zdravý 🙂

dasiacik
11. aug 2013

@lencucinka1
Dakujem,si zlata 🙂 Tebe prajem prijemne tehulkovanie 🙂

sense
11. aug 2013

ja som kupila najprv 56 a potom ked som vedela ze sa nam narodi male dieta tak som kupila aj 50 ale len po dva kusy aby mala na vymenu.

karakula
11. aug 2013

@dasiacik a môžem sa opýtať čo znamená všetko s mierou? 🙂 Lebo ja nejak vôbec nemám predstavu koľko čoho by mi trebalo...

dasiacik
11. aug 2013

@karakula
😀 No,definovat to presne neviem,ale viem o mamickach
co nakupili mnozstvo veciciek a polovicu z toho babätkam
nestihli ani raz obliect.A to je potom skoda,podla mna.
Takze,menej je niekedy viac 🙂

sense
11. aug 2013

@karakula u mna bolo s mierou so vsetkeho po 2 kusy, akurat body som mala viac, tie som aj vyuzila ....

karakula
11. aug 2013

@dasiacik 😀 heh dakujem 🙂 keď teraz je toľko krásnych vecičiek a niekedy sa im nedá odolať 🙂 je pravda, že kopec veci som aj podostávala a mám veci tak do roka, myslím, že z každého trošku...no niekedy si poviem, že už je toho dosť ale stále niečo ešte padne do oka 😀 asi si musím dať zákaz 🙂

lin123
11. aug 2013

@lencucinka1 odporucam 56 ale skor 62, babatko rychlo rastie a keby sa narodilo ako drobcek, tak partner/manzel dokupi kym budes v porodnici...ale je aj rozdiel, kde kupujes oblecenie..napr. v tescu maju oproti inym znackam naozaj velmi male aj ked cislo/oznacenie je rovnake

blackcat8885
11. aug 2013

@lencucinka1 56 je v pohode náš vynosil asi mesiac a pol ale aj 62 lebo rýchlo rastú.50 by som určite nekupovala ked bude mať bábo 49-51cm bude mu to malé.Veci z Kik podľa mojej skúsenosti sú trošku väčšie nám boli z KIk 56 dobré na 2,5mesiaca

tinka9000
11. aug 2013

tak v prvom rade si zhodnoť aké asi bábo bude, vyvíja sa veľkosťou dobre, alebo trošku pozadu či popredu, ste s partnerom vysokí, je predpoklad že aj dieťatko bude väčšie? Súhlasím s inými maminami, stačí ti podľa mňa č. 56, resp. v tescu 0-3 mes. bodyná napr, tie sme nosili min do 4 mesiacov, sú tiež väčšie ale nosila ich od narodenia, a narodila sa 3510 g a priberala nadpriemerne_)
zváž si, čo ti jej lepšie a praktickejšie, aj som mala 2 tzv. košieľky, lebo každý do mňa hučal že to treba a že sa mi budú body zle obliekať cez hlavu. Obliekali sa mi super - tie tescové a košieľky som vôbec nepoužívala, nebolo to premňa praktické, lebo body dobre držia plienku a tú ortopedickú - aj preto väčšie číslo, lebo budeš dávať zrejme po narodení tie ortopedické plienky na kĺbiky a to ti treba kôli tomu väčšie oblečko. Ak budeš mať zavinovačku, stačí ti pár ks body a šup do zavinovačky. Možno nejaké dupačky-2-4 ks, Mne dcérka vôbec negrckala čiže ja som prezliekala do čistého len aby som prezliekala..Veľa toho fakt nepotrebuješ do pol roka. My máme dodnes s kiku napr. problém prevliecť cez hlavu tričká a všetko.

hori
11. aug 2013

na odlahcenie temy, ale 100 % pravdive 😀
1. dieta - mamicka si nakupovanie veciciek uziva (ak su na to samozrejme financie 😉 ), z kazdeho cisla ma komplet vybavicku...
2. dieta - mamina pozrie, co jej zostalo po prvom dietati, dokupi to najnutnejsie a vzdy radsej vo vacsom cisle...
3. dieta - mamina sa popyta kamaratok a inych mamiciek, kto ma co pozicat... 😉

stardust
11. aug 2013

@hori hehe, bod dva uplne sedi 😀

stardust
11. aug 2013

@lencucinka1 ste s manzelom skor mensieho vzrastu, alebo obaja vysoki? Kup si par veci velkost 56, viac 62...babo ti bude velmi rychlo rast. Pozerala som, ze cakas chlapca...chlapci velmi radi fontankuju pri prebalovani...vtedy ocenis, ked budes mat viac veci, aby si nemusela furt prat...predsa len, nechavat pracku prat s par vecami moc ekonomicke nie je.

miku1
11. aug 2013

@lencucinka1 Určite kupuj 56. Menšie sa ti neoplatí. Keď to bude bábo s cca váhou tých 3,5 kg, tak by ti do tej 50 ani nevošlo 🙂 Nekupuj toho zbytočne veľa, pretože už zhruba po mesiaci prejdeš na 62.

katrinka8
11. aug 2013

@dasiacik - ahoj, moja dcerka sa narodila ako 54cm a 3.750 g (cize celkom velke babo),a 56-ka jej bola takmer 3 tyzdne velka, vyhrnute rukavy, a nozicky jej plavali v dupackach 😀 Takze je to velmi indivindualne (aj co sa strihov a cislovania tyka, kazda "znacka" ma asi svoje ponatie jednotlivych velkosti). 56-ku nosila tiez dost dlho, urcite aspon 6 tyzdnov, potom 62 a 68 asi najdlhsie 🙂 Takze pri dalsom babatku kupujem aj 2ks supravicky 50-ky velkost. Pre kazdy pripad 😀 Ak nebude dobre, dam dcerke pre babiku 😀

canama
11. aug 2013

@lencucinka1 este nevies ake velke babo sa ti narodi a preto je podla mna priskoro teraz este riesit oblecko pre babo, zhanaj si skor inu vybavicku, resp. oblecko skor 56ku a 62ku. V 9tom mesiaci potom uvidis, ci treba dokupovat 50ku alebo nie. Moja dcerka mala pri narodeni 2,4 kg a 50ka jej bola fakt ze velmi velka. 🙂 ja som zopar veci este dokupovala 44ku. Jasne, babo z toho rychlo vyrastie, ale myslim ze treba babatko obliekat do velkosti ktora mu padne. aj takyto uplne maly mrnus sa hybe a je to nepohodlne potom ked sa mu napriklad zamotaju nozky do dupaciek, ma obe nozky v jednej nohavici a nevie si pomoct. 🙂 co by som ja skor poradila je nekupovat klasicke dupacky. kupovat zavinovacie body, tie sa pohodlne obliekaju a k tomu ponozky a take teplacky volnejsie so sirokym patentom v pase, mavaju ich aj v HM aj v Lindexe, tym ze ten patent je taky siroky a patenty su aj dolu tak sa daju naozaj dlho nosit. no a potom jednoznacne pyzamkove overaly, tie boli u mna cislo jedna pre dietatko do 6 mesiacov. 🙂

ichbinich
12. aug 2013

Vsade sa doporuca kupovat iba 56-ky. ALE, nevies, ake velke babo bude. To, co meraju a hlasia z ultrazvuku sa odhaduje podla dlzky stehennej kosti. Moj syn mal podla merania na obed v den, ked sa narodil, mat 51cm. Vecer sa narodil a mal 45cm. Den pred terminom! Takze na to sa neda 100% spolahnut. Ja som ziadne 50-ky nemala, ale v 56 som ho hladala... ☹ Nas prvy vylet bol obehat vsetky obchody a vykupit vsetky 50-ky...
Dcera mala uz pri porode 50cm, ale 50-ky veci nosila 3 tyzdne. Takze to vcelku vynosila. Velkost 62 nosi az od troch mesiacov. Teraz ma skoro 5 mesiacov a tu 62 este nosi bez problemov, a to ma 6,8 kg a 64cm.
Pozor, H&M a Tesco maju vacsie strihy. To je ciastocne o jednu celu velkost vacsie ako veci z C&A, napriklad.
Takze, ja by som kupila 3 body, nejaky svetrik a teplaciky aj vo velkosti 50. Potom podla skutocnej velkosti mozes popripade dokupit alebo dat dokupit manzelovi/mame a pod. Ostatne staci aj 56, mas zimne babo, tie dalsie vrstvy mozes dat aj 56-ky. Ale priamo na telo, teda body a pyzamko, by som davala vhodnu velkost a nie velke. Osobne sa mi to nepaci, ked maju deti tri krat zahnute rukavy a nohavice a vsetko na nich plava. A ako aj pise @canama, je to urcite pre babatko nepohodlne, ked sa zamota do oblecenia, alebo ked mu zavadzia to vyhrnute oblecenie...

Z coho kolko pozri odporucania vo WIKI konika - na hlavnej stranke je link. Tam su pekne tabulky.

ava11
12. aug 2013

Moj syn mal 51cm a skoro 4 kila a napriek tomu mu bola 56-ka trochu velka, takze ponosil aj 50-ku mozno dva tyzdne.