Výbavička pre novorodenca v minimalistickom duchu

kaitlin3
22. aug 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či medzi vami nie je nejaká minimalisticky naladená mamička, ktorá sa pri príprave na príchod bábätka riadila tým, že treba len to najnutnejšie, poprípade aj "prírodné" potreby pre bábo, ako oblečenie (koľko kusov, aký typ, materiál, veľkosť atď.), kozmetika a podobne. A či by mi vedela poskytnúť svoj zoznam, resp. nejaké rady, tipy, čo kúpiť/nekúpiť. Pozerala som si nejaké zoznamy na nete ale prídu mi preplnené a nie všetko je využiteľné...ĎAKUJEM ☺

suzie28
5. sep 2018

@tominko2612 my sme mali seba med penu na umývanie ... potom keď mala 6m sme to zmenili na niveu ... no začala mat alergiu na to takze sme zasa na Seba Med .... 👌

tominko2612
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liluska1506
8. sep 2018

@katarinamarkova veľmi veľmi dobre si to podpísala 🙂

pavla137
13. dec 2019

@kaitlin3 ja tiež cakám babo a som nielen modernych slovom "minimalisticky naladena", ale chcem byt aj pre prírodu "minimalne zatažujuca" a preto kupim asi 20-30plienok, mam aj sušičku ak by naahodou bolo málo. chcem kupit take zavazovacie divona sa tuším volaju tie plienky a na noc aj vkladačky. kozmetiku ja sama nepoužívam inú, už posledné dva roky, iba Havlikovu apoteku. Je to skutočne top kozmetiku na trhu a tým, že už si dva roky v nicom chemickom nemáčam vlasy, ani pleť tak toho ani veľa nepotrebujem (nemaľujem sa) a aj to babatko môže použivat tu istu kozmetiku. ja mam 26rokov a s detmi skúsenosti nemám, ale uplne sa mi nepači ani pristup tých mamičiek, ktoré nič nepotrebuju, všetko vedia nakupiť v prvom kauflande. pretože mne to robí radost sa pozriet po jednej peknej merino deke a taka deka sa da dlho využivat, da sa predat a je kvalitná. vlhčené obrusky su problem veľkým v dnešnom svete, takže prekonám svoju lenivosť a viem, že podobne ako na iné eko veci aj na toto budem mať čas, a tú riť proste v umyvadle umyjem.no a ked budeme niekde, kde nebude voda (čo pochybujem) tak navlhčenou jednou plienkou riť poutieram...kupujem tiež nosič a šatku, ergobaby nosič sa mi zatiaľ pozdáva najviac, spomedzi šatiek ešte nemám svojho favorita. autosedačku, ktorá budem slúžiť ako vajíčko na prenos z auta a kočiar kupovať nemám v pláne. časom sa mi páči taký športový kočiar na 200eur, jeden z tých top na trhu za posledne 4roky.skladací v strede a ľahký. chcem kupit podložku pod dieta, ked budem prebalovat a tiež nejake teplačky/punčošky a tričká. všetko to chcem kupit v biobalvne a považujem to za najlepší prístup k telíčku malého dietatka. aj keď niektoré prvokaufladové matky to budú považovat za hlupost a budu pregrulavat ocami. umele mlieko použivat nechcem, chcela by som kojit do toho aspoň roka.dupačky sú možno dobrou volbou aby si dieta nestahovalo z križov a bruška tričko s teplakmi.iné plus na dupačkach nevidim. ponožky by som kupila namiesto topánočiek, tie mi prídu odveci až do času, kedy dieta samostatne nechodí. na zakrytie nožičiek v zime rovnako dobre poslužia kvalitne merino ponožky.čiapka, klubučik- zavisi v akom čase sa narodí.moje v máji takže niečo lahké, nechcem byt ako tie slovenské mami, ktorých deti neucitili trávu na nohách do troch rokov, pretože by "mohli ochorieť". v tomto sa mi prístup angličaniek veľmi páči...nech ide, nech sa zašpiní, nechce ponožky, nechce topanky, nechce klobuk? OK.ten pohodovejší prístup je vždy lepší pre obe strany. no a mamka moja určite kupi nejaký pekný setík, v ktorom by sme si chceli dat spravit nejake fotky pamätné. cumlík, to odpočuvacie zariadenie na dieta až neskôr, pretože chcem aby spalo s nami v spálni čo najdlhšie, tým že som psychologička tak viem, aký blahodarný prínos to má na detsku psychiku, ked dieta vy neseparujete, ale ono sa v nejakom období samo, plne nasýtené, rozhodne spať vo svojej izbe. rozne fazy vývoja netreba za každu cenu urychlovat. no a plavky na plienku, resp. plienky do plavarne, kedže chcem od novorodenca chodiť s bábom plávať. mam trošku iny životny styl, ale mne to takto vyhovuje.

yanni
13. dec 2019

@pavla137 ähm vela zdaru. Napis, ked to dieta budes mat.

biela_sova
13. dec 2019

@pavla137 nam sa to zatial presne takto dari, mame 14 mesacneho 🙂

pavla137
13. dec 2019

@biela_sova tesim sa. Jasne ze sa to da. Len treba chciet. 🙂))

pavla137
13. dec 2019

@yanni vies to je najlepsie povedat ze este dieta nemam tak nemam paru o tom ake to bude. Ale nie je to tak. Nezijem izolovane. Mam kamaratky ktore to zvladaju, a mam vlastne presvedcenie, ktore ma nepusti lebo to je presvedcenie. Ja mam 26 rokov a s manzelom sme si postavili svojpomocne rodinny dom a mame velky ovocny sad ktory sme si zalozili sami. A to vsetko za dva roky. Keby som ludom pred dvomi rokmi hovorila o tom ako chcem mat sad, zit ekologicky, v rodinnom domceku pri ba, s velkym pozemkom a kurinom a sklenikom a jazierkom tiez by sa mnohi, ktori na to nemaju iba vykrucali: no ked to date , tak sa ozvite! A zvladli sme to a chodili sme do roboty kazdy den. A nokto nam nepomohol ani rodina. Tak je to aj so vsetkym ostatnym. Ked raz chce nejakym stylom dieta vychovavat tak to zvladnem.. rada sa ti ozvem, hlavne by som iny zivotny pristup nez ten standardny nezatracovala hned v zaciatkoch. Niektore mami nestihaju zivot a dietatom ani ked maju automaticke pracky, pampersky, umele mlieka, rodinu ktora im pomaha.. niektore to zvladaju bravurne bez tychto vymozenosti, niektore sa o to aspon snazia a aspon v malom robia nejake prospesne veci

biela_sova
13. dec 2019

@pavla137 kocikov som vymenila pozehnane, aj tak sa bejby uz len nosi. Ak Ti ale mozem poradit, ako kazdodenny "nosic" velkeho baba, rafsej Rischino Flexible do roka a od roka Rischino XXL. Mala som aj takmer vsetky nosice na trhu, s tymto dokazem fungovat vela vela hodin denbe, zdolavat luky, hory aj mesto. A ano, umyvam v umyvadle poctivo pri kazdej vymene plienky...tie hygienicke navyky treba budovat od narodenia... 🙂

pavla137
13. dec 2019

@biela_sova určite dakujem, velka vdaka!

biela_sova
13. dec 2019

@pavla137 chrbat a babo Ti podakuje, ten nosic je z makkej satkovej latky, takze mas nieco medzi jednoduchostou pouzivania nosica a poddajnosti satky, vsetko dobre zelam!

kristinafr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz