Výbavička pre októbrové bábätko

lencuskapancuska
19. júl 2014

Ahojte,
bola by som rada, keby Ste mi poradili čo všetko budem potrebovať pre jesenné bábatko - októbrovčiatko 🙂 Myslím kozmetiku, iné hygienické potreby, atď. A samozrejme, aké plienočky a ktorú veľkosť by Ste mi odporúčali, ďakujem 🙂

A otázka na Bratislavčanky: za chvíľu je čas vybrať si pediatra, tak ak máte resp. poznáte nejakého fajn pediatra, napíšte. Ď.

pribinak
19. júl 2014

Kozmetiku? Okrem kvalitného detského mydla a krému proti zapareninam nepotrebujes nic, je to len reklama a kopec zbyzocnosti, plienky jednotky, uvidis podla veľkosti a váhy babatka ci si další balík kúpiš jednotky alebo dvojky, väčšina je spokojná pre tých najmenších s Pampers v bielom balení, sensitive, uvidis ci Vám budu vyhovovať, su ale drahšie ako štandardne plienky

Co sa týka pediatra, tak definuj svoju mestskú časť, je zbytočne z Rače chodit do Pezrzalky, alebo z Ružinova do Devinskej

lencuskapancuska
autor
19. júl 2014

@pribinak ďakujem a ten pediater - je nám to viac menej jedno, pretože nebývame v priamo v bratislave, ale určite radšej by sme privítali dúbravku, karlovku, dlhé diely, kramáre, devínska, poprípade podunajské. Rača, Petržalka, Ružinov asi nie.

ivet1371
19. júl 2014

@lencuskapancuska ja som kupala od narodenia detsky kupel johnson a telove mlieko nivea,na ritku sudocrem,plienky 2 baliky jednotky a ostatne dvojky pampers biele.obruzky mokre.a fusak,deku a take už teple oblečenie

katrin10
19. júl 2014

no urcite si zadovaz bavlnene plienky z drogerie nejakej,my sme kupili v dm,vzdy su potreba pri babu-myslim tie klasicke,iba kus bavlnenej latky 😀 potom naozaj nepotrebujes ziadne mydielka ci samponiky do kupela,maximalne ak odporuci lekar kvoli stavu pokozky 😉 urcite si zozen dalej- teplomer do vody,detske uteraky(2ks),vanicku-alebo lehatko do vane,ci vedierko na kupanie-vyber je na tebe...detsky olejcek na premastenie pokozky po kupely,hrebienok s makkymi stetinkami(vyzera skoro az chlpaty 🙂 ).... potom si preistotu zadovaz aj odsavacku hlienov-na zaciatok by mala stacit taka,ako balonik s lievikom-rucna pumpa,potom neskor je ucinejsia ta na vysavac,ale pre uplne male babo je podla mna nevhodna....potom noznicky so zaoblenym koncom-su sice drahsie,ale budes mat istotu ze babo nepichnes 😉 ten sudocrem-na ritku-si kup maly teglik a maj ho po ruke pre pripad zaparenin,ale na kazdodenne pouzitie je velmi nakladny,radsej rybilku,alebo ja napr.pouzivam od zaciatku-Pasta s rybim olejom-a je lacna a perfektna a uz ma nic take nenapada,ale tak zas ked sa to vezme neni to tak vela 😀

malapepka
19. júl 2014

môj prvý je októbrový a používala som, prípadne zbytočnosť, čo som kúpila...:
hygiena - vanička, obyčajné detské mydlo, olej johnsons fialový, na riťušu rybacia mastička, klasické tyčinky do uší Bel (nos, uši), mala som aj uterák, ale naj bola bavlnená plienka, teplomer do vody je podľa mňa zbytočnosť, ale ocenila som prebalovací pult (domáca výroba), kde som sušila, prebaľovala - využiteľný už 20 mesiacov 😀
- plienky najprv 1 (narodil sa ako 2950g), ale onedlho už 2 - to zistíš postupom, tie sa vždy dajú dokúpiť
- oblečenie - určite dupačky, najprv košieľky, potom body, žiadne riflíky som neuznávala, lebo keď som ho narvala do overalu, nech mu je pohodlne a zimný overal (kombinéza) 1 ks 56 a 1 ks 62 (všetko záleží od pôrodnej hmotnosti tvojho dieťatka), tie som kupovala z bazaru, keď som videla, že už ho treba 🙂
- do kočíka teplú deku, teplú čiapku, rukavice

alexandra2222
19. júl 2014

@malapepka prebalovaci pult nemas na predaj? Alebo aspon fotku neposles?

katrin10
19. júl 2014

@malapepka no ja som ten teplomer najprv vyuzivala kym som si zvykla na tu teplotu-nemala som to nacvicene a sprchujem sa v studenej vode,takze tak odhadom by som zo zaciatku netrafila......

anitra11
19. júl 2014

tiez myslim, ze na zaciatok nebudes potrebovat ziadne mydielka, samponiky, ani inu kozmetiku do kupela, aspon tak nam to teraz vraveli v porodnici, ze najlepsie cista voda a potom len naolejcekovat a nakremovat ritku. Plienocky som ako prve dala z DM-ky Newborn, ale potom som presla na biele Pampersky, zdali sa mi pre malu pohodlnejsie, ako tie DM-kove, tie boli take tucnejsie a tvrdsie. Zimny overal by som na zaciatok kupila len jeden, aj to az ked sa ti narodi dietatko, aby si vedela velkost, ved ani nevies ake bude pocko a ci s nim budes hned chodit von na prechadzky. NIekdey byva v oktobri aj "babie leto" a to asi fusak nebude potrebny, tak aby nahodou ten vopred kupeny nebol uz maly ... 🙂

malapepka
19. júl 2014

@alexandra2222 nie, nie je na predaj, lebo mam 3-mesacne miminko, takze ho vyuzivam. A aj tak je to taka zmes dreva a dosiek, ze by som sa hanbila to predat 😀 😀

malapepka
19. júl 2014

@katrin10 jasne, to beriem, niekto to potrebuje. Ja som pisala za seba, lebo kazda z nas vyuzivala nieco ine. Ale priznam, ze obcas by sa veru hodil, lebo sme sa s mm obcas dohadovali, ci je ta voda ok 😀 😀 😀

ukulela
19. júl 2014

baby, tiez budem mat oktobrovca ... ako ho mam obliekat? resp. kolko podla vasich skusenosti potrebujem teplejsich veciciek? (namiesto perinky, resp. klasickej zavinovacky chcem kupit ulitku)

lasofia
6. aug 2014

Ahoj lencuskapancuska

výborný pomocník pre jesenné a zimné bábo je držiak na ponožky La Baby. Bábätká si radi sťahujú ponožky z nôh, tento držiak im v tom zabráni, Je super netlačí a funguje 🙂 Nemusíš aspoň stále behať za dieťaťom, aby mu náhodou nebola zima na nôžky.
Kľudne si pozri na www.lababy.sk - ešte je tam aj vynikajúci článok o výchove detí zadarmo na stiahnutie

Veľa zdravia a rýchly pôrod 🙂

zuzana5463
30. sep 2014

žienky, chcem sa opýtať, či ste sa už stretli s tzv. "papučou" pre bábätko. mne ju ponúkali namiesto perinky a zavinovačky. Vyzerá fakt ako papuča, je po obvode telíčka uzatvorená, teda je istota, že sa nevyšmykne a v oblasti cca bruška je to na gumičku - sťahovanie.
Oplatí sa mi do toho investovať? 😖

ukulela
30. sep 2014

@zuzana5463 skus hodit dake foto, mne to na nete nenaslo ... ak sa to ale stahuje cez brusko, zda sa mi to neprakticke - resp. aby ho to na tom mieste na gumicku netlacilo ... ja som objednavala nar ulitku, aby malo babo zavinute aj ruky ale zas bude mat volnejsie nozicky, ako v klasickej perinke, ci zavinovacke, no napriek tomu sa nevykope lebo ta sspodna cast je tiez uzavreta. . termin mam ale az v piatok, takze prve skusenosti az s navratom z porodnice 🙂🙂🙂 ale citala ssom dobre referencie a uverila som. tak vyskusam.

monikamonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz