Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vyrástli sme z látkoviek. Čo teraz?

meryska
15. sep 2012

ahoj maminy, mam taky maly velky problem,
moj maly obrik (1apol roka 15,5kg) mi vyrastol z latkoviek, pouzivali sme popoliny s vrchnimi nohavickami, chcela by som pokracovat a skusit kapsovky ale vacsina je ledva do 15kg. Malemu sa este o pytani ani nesniva a bojim sa ze v pampersoch ani nebude. Na usitie plienok som neni dva razy sikovna (zavesy zvladam a to je tak vsetko) 🙂
Nevie mi dakto poradit znacku ( Nechce sa my vyhadzovat peniaze za pokusy co nam budu male) alebo cloveka co by mi pomohol?

luciferkax
15. sep 2012

Ahoj, ja dávam biele štvorce a vrcchné nohavičky Little lamb. Tiež mám jednuk apsovku Baby Lucy, je dossť velká, môj má 12,5 kg a stále mu je velká, kupovala som ju tu cez MK, páčil sa mi vzor, no nevyužívam ju :D

157misicka
15. sep 2012

@meryska mozno budem od veci ale kludne uc uz na nocnicek vsak je veliky 😀 musi to uz zacat chapat , ukazuj ako chodite vy dospelaci na wc, pekne vsetko vysvetluj a potom nech robi haci aj on na malom wc a pekne sa s tym zoznamujte ved uz mas velke babenko..tak mi pride divne davat latkove 😒 samozrejme ta nesudim je to vec kazdej maminky 🙂 a dovtedy kludne pampersky neni na nich nic zle a myslim ze je jedno ake plienky davas nema to podla mna vplyv na to ze kedy ti zacne chodit na nocnicek netreba to uz odkladat

meryska
autor
15. sep 2012

@157misicka nocniky su nam vsetky male, na zachod skusame a aj v lete sme skusali na holo, len problem je ten ze nechce cikat len tak lebo to je podla neho spina, a aj ked sa pocika tak to zacne utierat napr. ponozkou 🙂 trenujeme ale zatial bez vysledkou

adriana132
15. sep 2012

skús tieto vrchné nohavicky, pise sa tam ze do 15 ale su vraj vacsie ako ine do 15
http://www.nili.sk/product.php?id_product=178

157misicka
15. sep 2012

@meryska akoze spina?to nechapem tak moj sa pyta uz ale mesiac no s nocnikom a zachodom je oboznameny uz dlshie..vsak moj sam chcel byt bez plienok a pouzivame normalne papmersky..myslim ze vacsia spina aspon pre nasho je do plienky a nie na wc ??????????????? no ak ked predtym aj na zem tak jasne ze to aj utieral bo vsak on je velky pomocnik v domacnosti 🙂 a akoze male?ja tiez musim utierat po malom lebo neviem ci vsetci chlapci ale niekedy cika pred seba 😀 no mame fisher price tak on je mozno mensi 😒

mummy01
15. sep 2012

@meryska na nocnik casu dost...je sice par deti co ho vedia pouzivat aj takto skoro ale su to vynimky.Mas fakt velkeho chlapiska, moj bude mat 3 a este nema 15kg...ale tiez mi vravi ze ho na nocniku boli ritka a mam pocit ze mu je maly.

estterka
15. sep 2012

ahoj,tiez nam vela plienok uz v osmom mesiaci bolo malych..skus pozriet moj album s plienkami,aku mame nakoniec zostavu.
@meryska najvacsiu su asi LL kapsove plienky.

sonkab
15. sep 2012

@meryska kapsovky a TE2 od B´bies su az do 17kg. Moj maly ich mal az do odplienkovania, ale je pravda, ze je trosku stihlejsi ako tvoj (moj ma 2 roky a uz rok si drzi stabilnu vahu 12kg 🙂 Myslim ale, ze ta kapsovka by mu bola urcite dost velka

meryska
autor
16. sep 2012

@mummy01 presne tak, cim bol tazsi tym menej chcel sedavat na wc-ku, do 10mesiacov sa mi nepokakal do plienky a uz aj cikat sme chodili na zachod a zrazu jak keby utal, ani posadit sa mu nechcelo, teraz uz skusame zas, tak snad to vyde

mummy01
16. sep 2012

@meryska uprimne,mne sa zda skoro ucit 1 a pol rocne babo na nocnik,neviem ja by som zbytocne nestresovala ale velmi zalezi na zrelosti CNS.

157misicka
16. sep 2012

len taka mini rada 😀 cim dlhsie budete odplienkovanie odkladat tym s tym budete mat vacsi problem ☹ dietako co ma rok a pol je uz predsa dost zrele na nocnik 😀 len mile mamicky sa asi boja 😀

sonkab
16. sep 2012

@157misicka nemyslim si, ze by bol vacsi problem odplienkovat napr. 2 rocne dieta. Ja som nocnik neriesila vobec (maly mi tam nechcel sediet). Ked mal 23 mesiacov, boli sme na dovolenke a behom 3 dni bol bez plienok. Podla mna netreba dieta do nicoho nutit, ak to nejde, treba pockat mesiac - dva a potom skusit a nie ho zbytocne stresovat, ak na to nie je pripravene.

meryska
autor
16. sep 2012

zda sa ze nam sklzla debata do oducania od plienok, ja by som vsak rada vediet co s tym kam ho oducim (moja vec kedy s tym zacnem alebo nezacnem), takze otazka je: vyrastli sme z latkoviek a hladame dake velke pul-ky, prosim 🙂

157misicka
16. sep 2012

@sonkab no ja som mojho nenutila on nikdy plienky nosit nechcel on je celkovo velmi zrele dietatko 😀

maryem
16. sep 2012

@157misicka, fiha, ake idealne.. 😅 Nechcela by si "odplienkovavat" aj ine deticky? Isto by to ocenili mamicky, ktorym sa to v roku a pol nepodari.. 😅
@meriska, skus si zadat na sk stranku sashe plienky, zopar bab ich sije, verim tomu, ze by ti usili na mieru.

157misicka
16. sep 2012

@maryem ja zato nemozem ze mam sikovne dietatko ktore sa uci samo to je na kazdej matke ako si deti vychovava a mimochodom aj mladise deti chodia bez plienok nez rok a pol

ekoplienky
16. sep 2012

@meryska: Veľké pulky sú bummis super whisper wrap a bummis super brite. Z nohavičkových sú veľké Anavy XL, Bum Hugger veľ. XL a Little Lamb bambusová veľ. 3.
Z kapsových je veľká: Little lamb veľ. 3 a Fuzzi Bunz perfect size veľ. L a z AIO: Real Easy veľ. L.

nenocka
16. sep 2012

Katka ušije aj XL plienočky, pulky,... za, myslím si, fajne ceny https://sites.google.com/site/latkovky/na/sitie... 😉

maryem
16. sep 2012

@157misicka ja ti verim, ze to tak je, nech vam aj nadalej robi taku velku radost.. Ved to hadam kazdej z nas. No narazam na to, ze kazde dietatko je inak zrele a nie vzdy v rok a pol pripravene.. Ale to uz je o inom..

slady
16. sep 2012

@157misicka to kedy sa dieta nauci na nocnik nezalezi od vychovy ale do velkej miery od babatka, niektore babatka hlasia spinavu plienku uz od narodenia a niektore ju nezacnu hlasit do dvoch rokov... samozrejme ze pristup rodica spravi vela ale nakoniec je to vzdy o tom, ci je pripravene dieta, moj sa na nocnik naucil az ked mal 2,5 roka, mohla som ho posadzat od roka kolko com chcela kazde tri hodinky, nechala som ho behat nahateho aj v slipkoch a jediny vysledok bola mokra dlazka, dieta skratka dozriet neprinutis, ak to vie uz skor tak super, ak nie tak nevidim dovod preco ho do toho tlacit, nauci sa to kazdy. To je to iste ako keby si povedala ze od mamicky zavisi kedy sa dieta nauci chodit... ked na to este nedozrel tak ho to nenaucis ani ked sa roztrhas.

behulka
17. sep 2012

@meryska Bummis sú veľké, ako písala Ekoplienky. L ká sadnú aj 20 kilovému dieťatku. Dovnútra potom len klasika štvorce a nejaké savé vkladačky, kľudne aj z tých Popoliny, čo ste mali.

meryska
autor
17. sep 2012

@ekoplienky dakujem za radu a uz tam mate aj objednavku 🙂

ekoplienky
17. sep 2012

@meryska. nie je začo. Ja ďakujem. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli