Z postieľky do postieľky

nerya
20. sep 2018

Ahojte 🙂 chcela by som sa Vás opýtať ohľadom postieľok, keďže momentálne riešim trošku dilemu. Spočiatku som sa totiž rozhodla, že kúpim klasickú väčšiu postieľku, ktorú by sme si dali k našej posteli a neskôr by sme malého aj s ňou prešupli do jeho detskej a neskôr sa dá postieľka ešte upraviť na miniposteľ, ostal by tak v jednej posteli, len by časom zmenil miestnosť. Teraz však zvažujem, keďže neviem ako na tom budeme s priestorom v novej spálni, či na začiatok nekúpiť jednu z tých menších kolísok (napríklad Chicco Next2me) k posteli a neskôr malého preložiť do novej postieľky aj novej izby. Ide mi ale hlavne o to, že viem, že už len zmena izby bude šok, ale či to nebude mega šok aj z novej postieľky rovno, prípadne, či teda kúpiť rovno veľkú postieľku, aby zvládol potom ten prechod... Či nemáte skúsenosti ako to deti zvládajú zmenu postieľky, prípadne aj prostredia, či je to pre ne jednoduchšie keď sú od narodenia v jednej a na tú si zvyknú, alebo či to možno ani nejako nevnímajú, že sú v inej postieľke. Neviem, poraďte prosím 🙂 Ďakujem

simonahra
20. sep 2018

to si podľa mňa vôbec nevšimne, pokiaľ tam bude mať dajme tomu tú istú deku alebo tie isté periny tak si nevšimne, že leží niekde inde 🙂

zabina27
20. sep 2018

Hlavne aby ti v takých srandach chcel vôbec spať, keď už za ne vyvalis peniaze 😀 viem, pre prvé si chce človek nachystať všetko krásne, my sme kúpili obycajnu lacnú ikea postieľku, do nej síce krásnu supravicku, ale aj tak deti najradšej spali s nami 😀 som rada, že som za postieľku nedala veľa...

nerya
autor
20. sep 2018

@zabina27 no bude musieť a budeme musieť bojovať, po ôsmich mesiacoch totiž musím späť do práce a neviem si potom predstaviť spoločné spanie keď budeme ubaja musieť vstať ráno do práce :-/

babi81
20. sep 2018

@nerya nasa zo zaciatku v malej postielke pri posteli, kupili sme taku 3kombinaciu i'coo grow with me a po 2mesiacovh v normalnej postielke a vedlajsej izbe, stalo sa obcas ze spala u nas, ale malo kedy,bola kojena, ale spavala 5-6h v noci takze vedlajsia izba nebol problem, kazde dieta vsak je individualne.

lejka01
20. sep 2018

Maleho som prestahovala do jeho detskej ked mal 8 mesiacov, citila som ze to bude ok aj pre mna a aj pre neho...zvladol to uplne super 😀..inak od narodenia ma klasicku postielku z ikey a kedze ako rocny aj nieco z nej zacal vyliezat dole hlavou tak sme dali prec prednu cast a ma to ako postel....teraz v januari dostane uz ozajstnu postel, kedze tato postielka pojde sestricke alebo bracekovi 😉...uz bude mat 2,5 roka a myslim ze z novej postele bude nadseny, kedze bude vacsia

lubik87
20. sep 2018

@nerya o postieľky nejde až nebude s tebou to bude vacsim problémom ..prečo by mal mať strach z inej miestnosti ? Nepustis ho tam predtým sa pozrieť ?:P

nerya
autor
20. sep 2018

@lubik87 pustím, jasné že hej 😉 len som si nebola istá či také male dieťa nejako vníma že je v inej postieľke, aby mu neprišla cudzia alebo ja neviem čo 😂 aby sme potom nemali o jeden zbytočný problém naviac

lubik87
20. sep 2018

@nerya haha 🙂 nie neboj sa 🙂 veď mu tam dáš jeho vankúš a perinu a hračky 🙂 skôr mu budeš chýbať ty 🙂

ellieellie
9. okt 2018

Asi záleží od dieťaťa. Náš vôbec nerieši, či spí doma alebo v postieľke u mojich rodičov alebo v postieľke u svokrovcov alebo v cestovnej postieľke na hoteli. Stále zaspáva a spí rovnako pekne. Vôbec nemal problém ani keď sme sa sťahovali. Vždy mu beriem jeho spinkáčika-mojkáčika, toho si pritúli a ostatné okolie (postieľka, periny) mu je jedno 🙂

veronka_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronka_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonnenshein
21. júl 2020

@nerya Presne ako bolo napisane - nechaj mu tam vankus, paplon, deku, a ani si nevsimne ze je v inej posteli 🤭