Zápachch cumla. Čím to môže byť?

julie6
19. jan 2009

Ahojte, pouzivame cumle Avent, menila som ich kazde 3 mesiace za nove, zlievala vracou vodou takmer denne alebo obden do roka, teraz raz za 3-4dni, ich vysterilizujem,no posledny mesiac akosi zacali zapachat,ihned som ich vyhodila kupila nove, no objavilo sa to zase po mesiaci. Maly nie je chory ani nema nic biele v puse,ani mu nesmrdi z ust, neviem ci to nemoze byt z bananovej pasty bez floru s nejakymi mliecnymi proteinmi co pouzivame. Mate s niecym podobnym skusenost????
Pouzivame ich len na zaspavanie, cez den vobec, a postupne sa snazim ho ucit zaspat aj bez neho, no zatial neuspesne,musi mat dva, s jednym sa hraje.... Mam ich znovu vymenit kvoli tomu zapachu za nove???Manzel vravi ze jemu tak smrdi z ust ked ho boli hrdlo, ale ked ich sterilizujem tak by tam ziadna bakteria zostal nemusela ci ano????dik

kalo
20. jan 2009

Julie: moc se mi to nezdá...Pokud je udržuješ v čistotě, jak píšeš, že je umýváš a steriluješ, tak by to být nemělo...Ale fakt nevím...

ivankaalenka
20. jan 2009

Tak to teda neviem, skus dat pre istotu malemu spravit vytery z hrdla, ale inak ma nic nenapada.

very
20. jan 2009

Ahoj, tak nám se tohle děje normálně a už dlouho..malý má dudlík jen na spaní a zvlášť po odpoledním spaní je dudlík cítit, když jsi jde lehnout hned po obědě..podle mě je to tím jak se to jídlo v pusince rozkládá..jako u dospělých..ani nám nikomu přece ráno úplně nevoní z pusy i když dodržujeme hygienu..
My si s tím hlavu opravdu nelámeme. A výtěry máme udělané, zdravotně jsme teď v pořádku - klep, klep, klep - jsme hodně sledovaní kvůli imunitě. 😵

lienka79
20. jan 2009

my ame uplne to iste...a to uz mame neviem ktory v poradi, vyhradne silikonove..oni skratka po case zacnu pachnut..opotrebovanie gumy...
JA uz sice od 1.5 r nesterilizujem,ale bolo to detto..teraz ich po kazdom pouziti umyvam jarovou vodou a je to celkom v pohode

lienka79
20. jan 2009

nemyslim si,ze je to chorobou...vsimla som si to odvtedy,ako maly prestal len mliecko a papal aj tuhu stravu....
jJe to ok..skratka ich treba umyvat a menit..
Najle4psie vyhodit 😖 ale to sa nam zatial zial neadri..aj ekd ho ma len na spanie

julie6
autor
20. jan 2009

dik,ukludnili ste ma,lebo vcera som kupila nove,a dnes poobede zase samozrejme ze nie az tak, ale presne ten isty typ zapachu som zase citila,a asi to je fakt z toho obeda, lebo po obede mu neumyvam zuby, mala by som???uz som chcela ist na vytery z hrdla ale teraz je vsade plno chripky tak radsej nikam nejdem...a nemozu sa tie silikonove gumy na cumli nicit aj castym sterilizovaním??? asi ich prestnem sterilizovat a zacnem len zlievat vracou vodou tak isto ako aj zubnu kefku. A ako casto menite cumle???na avent navode je ze kazde 4 tyzdne to to je asi trochu draha zalezitost,nie?a mimochodom sused je mlady zacinajuci lekar, maju dve male deti, a cudoval sa ze preco vobec este sterilizujem flase na mlieko,vraj si musi vytvorit sam nejake bakterie ci co, proste mi povedal ze uplne zabudni na sterilizovanie teraz, vraj je to uz blbost,ze uplne staci umyt, no mne sa nezda ved to pisu na navode na UM,ze tie mliecne bakterie sa mnozia ci co,,,,no tak si vyberte.

sasiki
21. jan 2009

a nebude to flaškou? Netreba vymeniť aj tú? 😉

julie6
autor
21. jan 2009

dnes som sa na to pytala lekara/Belgicko/,lebo sme boli ockovat a pozeral na mna o com to rozpravam.....vraj je to normalne ze zapacha cumel, a este vacsie oci vyvali ze vobec este sterilizujem,tu to nerobia od polroka,ze vraj nic nie je okolo neho sterilne co dava do pusy a ruk,a ani jedlo,tak naco.....pozerali na mna ze asi nemam co robit tak vymyslam problemy,lebo tu vsetky deti chodia do jasli od 3--6 mesiacov, az tie maju problemy,vkuse chore, soplave.....

sasiki
21. jan 2009

julie a v akej krajine žiješ?

lienka79
21. jan 2009

ja som sgterilizovala raz den,na konci dna , do roka a to si osobne myslim,ze som to uz prehanala... 😝 na tom budovani imunity nieco bude...
menit kazde 4 tyzdne je blbost a financne drahy spas...odporuca sa kazde 3 mesiace..ale ja som menila po pol roku 😖
A ani s umyvanim zubov to netreba prehanat..ty si umyvas po kazdom jedle? Ja nie a nepovazujem sa za spindiru..myslim,ze 2x za den staci...

julie6
autor
22. jan 2009

sme v Belgicku,prestahovali sme sa tu ked mal maly 8 mesiacov, zazila som teda dvoch pediatrov, a tito tu na mna len zizali co som mala problem dat citrusy do roka, a preco nie uz kakao, a najviac ma presviedcali ked mal maly 9 mesiacov ze mu uz treba davat ryby, hold iny kraj iny mrav,no zda sa mi to cudne, nehovoriac o tom ze vsetky deti su soplave,zlte a zelene sviecky pod nosom, a nikto ich za chorych nepovazuje, takmer vsetky kaslu ze az pocujes najspodnejsiu cast priedusiek.......no nie sme predsa tak daleko od seba a taketo rozdiely.....
a este k tomu zapachu,zubky som mu doteraz umyvala len vecer, tak asi zacnem aj po obede, sterilizovat prestanem ale niekedy asi flasu na UM este asi ano, lebo som skusila len umyvat a fest smrdela za mliekom po par dnoch

ivusa82
24. jan 2009

julie...neviem..mame asi rovnako stare deti....ale ja malemu cumel obcas umyjem...aj tak ich stale pohadzuje po zemi,, flasky od caju umyvam saponatom...rano..pocas dna len preplachnem vodou a vecer vydrhnem...viac nie, a po kazdom mliecku samozrejme hned..lebo ked tam na dne zostane dlhsie tak smrdi,,
dudle ale menime kazdy dva mesiace...ked on ich ma 4 a uz neviem ktory ma kolko 😅

a zubky umyvame rano a vecer...cez den obcas beha so zubnou kefkou ale viac-menej ju len hryzka

a doktori maju pravdu...netreba dietatu velmi vytvarat sterilne prostredie...lebo si nevyvinie imunitu,, ja som jedla aj hlinu ked som bola mala... 😀 😀

ivankaalenka
4. feb 2009

to cumim, sa mi zdaju v tom Belgicku absolutne nezodpovední a nebrala by som si od nich tie zvyky, som si myslela, ze v tomto su na lepsej urovni. Nechat deti soplave a ukaslane, no des. Znama mi tvrdila ze vsak to je len nadcha...a viete co? Jej dieta ma chronicku nadchu a je to pre chudacika podla mna neprijemne. Ja by som sa im nedala presvedcit. A kakao dam malej az po tretom roku. A teraz sme boli u koznej a zakazala nam akekolvek ryby az do odvolania, tak.

kanel
4. feb 2009

ahojky, tak když byla Karolínka malá, tak jsem jí taky dudlík vyvařovala snad každý den nebo ob den, myslela jsem, že dělám dobře, protože tehdy ho cumlala vlastně hodně často a když jsem to říkala doktorce, tak se nevěřícně dívala a říkala, že tak často by se to vůbec nemělo dělat, že tím ten dudel právě ničím, že se to vyvaří na začátku a pak jen sem tam a spíš pořádně umýt!!Takže od té doby jsem dudlík vyvařila tak po třech čtyrech měsících...jen ho každý den pořádně umývám ve vodě a dobré. A s tím, že když si k němu přičichnu, tak i nám trochu smrdí, ale to je asi fakt tím, že to mimčo to má v pusince dlouho a ty sliny a všechno dělají své. Přece jen i nám po ránu zrovna z pusy nevoní......Taky ho mýváme ted už jen na spaní, takže po obědě a večer...ale strašně ráda bych ho chtěla už vypustit!!!!!!Ale jak????Nedokážu si představit dávat malou spát a bez dudlíku....to by snad ani neusnula. A když se v noci někdy zbudí a začne kňourat, tak vyskočím dám jí dudel a je ticho. Ale zase na druhou stránku, je to možná to , co ty dětičky budí....Tak jak to ty dětičky odnaučit??? ☹