Zapínal sa niekomu len tak alarm na dýchacej podložke?

krprtka
21. máj 2011

Ahojte, máme zdravého 6 týždňového chlapčeka. Posledné 4 noci sa nám zapol v postieľke alarm na dýchacej podložke. Malý bol OK, keď sme to vypli, nevyzeral, že by predtým nedýchal. Túto noc ale asi dosť tuho spal, keď sa to stalo, lebo po zdvihnutí z postieľky síce dýchal, ale bol taký- no zaspatý...strašne sa oň bojíme a ja mám nervy v keli, o spánku ani nehovoriac...nevieme, či je chybná podložka, alebo malý naozaj nedýchal...baby, neviete, kto by nám dosť súrne- ešte aj dnes- tu v okolí Bratislavy požičal na pár nocí podložku? Aj kúpime...PROSIIIIM.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
littledevil
21. máj 2011

Ahoj, nam sa to stavalo pravidelne, minimalne raz do mesiaca a to sme podlozku kupovali v zdravotnickych potrebach
. Celu noc som potom nespala a pozerala na maleho. Tiez mu nic nebolo, my sme s manzelom hned
utekali k postielke a maly si sladko spinkal. Aj baterky som menila pre istotu kazdy mesiac, ale zapinala sa stale. Aj som isla s malym k lekarke, povedala som jej, ze sa nam v noci zapina alarm, aby ho radsej vysetrila, ale vsetko bolo ok. Od 8.mesiaca podlozku nepouzivame a spime vsetci ako babetka. 🙂

cicus13
21. máj 2011

Ahoj, aj mne sa to stávalo, ale u Nás bola chyba to, že malý spal na kraji a ja som dala podložku rovno pod neho a on keď trochu odcestoval tak začala pípať ☹ tak som ju dala do stredu postieľky a potom sa mi to už nestalo 🙂
Tiež som ale stresovala ako správna matka 😉 držím palce nech je maličký v poriadku 😉

denne73
21. máj 2011

Ahoj My máme Nany. Nám pípal 2krat, V den namontovania a malá pekne spala v postielke ale ten šok ked ten alarm začal revať tak teda my určite 10rokov dole zo života a mala sa tiež paradne vylakala. Jasne , že bola ok. No a potom sa nám to stalo 2krat večer okolo 21h tiež som letela jak strela a mal ručky rozpažené a vystrašená na smrť. Tak ten monitor som ja osobne nedala pod matrac , ale pod plachtu a je pokoj. ja neviem, či tobol planý poplach alebo čo .

seagull2404
21. máj 2011

stava sa to napr. ak je hruby matrac, alebo spite v perinke, alebo je babatko v nestandardnej polohe, niekde na kraji postielky, na boku a pod. alebo pouzivate vankus a telicko nedolieha cele na matrac; je to strasidelne, ale monitor je velmi citlivy a ked je nastaveny na maximum, tak kazda odchylka piska 🙂

monika15
21. máj 2011

ja osobne by som urcite sla k doktorovi a keby povedal ze vsetko ok, tak potom by som urcite vymenila tu dosku.....
pretoze je to dost na nervy...... take stresy.......

danciacik
21. máj 2011

ahoj, my keď sme mali podložku pri Paťkovi tiež každú chvíľu pípala, Neviem akú máš ty my sme mali takú na ktorej sa nastavovala aj nejaká sila či intenzita (od 1-5) tak zozačiatku nám to pípalo kým sme to správne nenastavili a potom sa nám pravidelne každý mesiac vybíjali baterky v tom prístrojčeku a vždy keď už boli slabšie tak to spustilo alarm. Tiež som to nepodceňovala, dokonca sme išli pre istotu na kardiológiu ale Paťko bol úplne zdravý tak som to odvtedy ani nepoužívala.

sampo
21. máj 2011

nam sa to stalo len dvakrat - cez den, v noci aj tak spavala pri mne, ale krvi by sa mi nedorezali vtedy 😕 raz to bolo preto, ze sa odkotulala bokom a raz.. no tazko povedat, mala som problem ju aj zobudit, neviem, ci tak tvrdo spala alebo co.. v kazdom pripade sa dost cudovala, ze co od nej chcem, ked som ju zobudila. Dr. nam povedala, ze sa to mohlo stat v hlbokom spanku, ze dychala slabucko, ale ze ked sa to stane viackrat, tak to budeme uz riesit. Nastastie, uz sa to nestalo 🙂 drzim palce, nech je vsetko v poriadku a nech sa to uz nestava, skuste vymenit este baterky alebo daj monitor pod plachtu

sofia2008
21. máj 2011

po 4 falosnom zapipani som to supla do skrine 😠 zbytocne vyhodene peniaze..

angua27
21. máj 2011

ahojte,

tiež som používala pri malom monitor dychu Nanny, najprv som ho mala pod matracom a vtedy mi asi 3x pípal. kúpila som tenšiu podložku na ochranu matracu a dala som monitor na ňu. odvtedy bol kľud. používali sme ho asi tak 6. mesiacov, kým malý nezačal priveľmi cestovať po postieľke.
prajem rýchle vyriešenie problému. a nech je bábo ok. 😉

katren
21. máj 2011

Nam sa nezapal ani raz falosny poplach......a to ma mala matrac hruby 15cm (PerDormire Bambino)
Monitor mame BabySense II 😉

devu10
21. máj 2011

nam sa to tiez stavalo obcas na zaciatku, lebo sme ho mali v zlej casti postielky, pak sme ho dali na stred ku hornej casti postielky kde maly spava a bol pokoj, a tuto noc po pol roku opat, ale nastastie sa maly v noci presiel do opacneho rohu postielky cize zajtra hned rano pridam dalsiu podlozku, nakolko mame monitor s dvoma podlozkami. Ale urcite by som skontrolovala baterky a pak ak davas dieta do perinky aj to to moze ovplyvnit, my sme na zaciatku aj preto prestali davat maleho do perinky.

ivett1
21. máj 2011

ahoj...aj nám sa raz zapol a skoro som dostala infarkt 😝 ...doteraz neviem, čo to malo znamenať, ale malý si veselo pochrapkával v postieľke...

sweetsuzi
21. máj 2011

my sme mali Nanny a tiez sa nam spustil poplach, potom sme ju dali viac do stredu a vyssie a bolo vsetko ok - mali sme ju pod 10 cm matracom, ale to je velmi citlive takze tam nebol problem. No a asi v 10 mesiacoch sme ju prestali pouzivat lebo maly sa vzdy odplazil, odgulal skratka odcestoval a potom boli poplachy pravidelne lebo lezal mimo podlozky. Inak mam s nou dobre skusenosti, bola som spokojna, az na ten skoro infarktovy stav ked bol ten prvy poplach.

mirkita
22. máj 2011

no mne sa zapol alarm asi 3x ked bol maly 4-6 tyzdnovy a myslim ze to bolo vzdy kvoli tomu ze bol mimo dosahu podlozky... kedze take male babo sa same neodplazi prec, treba dat pozor aby si ho stale davala co najviac na podlozku...ja som napr. dala podlozku do postielky priamo na stred a maleho skor uplne na kraj, kedze som ho v perinke trochu opierala o bok postielky...tak mi po tych alarmoch napadlo ze podlozku radsej dam uplne ku kraju, presne tam kde ho vzdy davam a odvtedy ziadny poplach
...az dovcera...ale to uz je krpec 5 mesacny a obracia sa na bok, cestuje po postielke...takze mi utiekol z podlozky...tiez bol zaspaty ked som k nemu pribehla a trochu sa prebral len na svetlo co som zapla v izbe, ale do 2 min opat spal....takze opat som podlozku presunula zo stredu, viac na miesto kde sa zvykne otacat a je opat dobre...
mam Nanny a som spokojna 🙂
no a sice chapem ze su to infarktove stavy ked pocujes alarm, ale skus vzdy mysliet hlavne na to ze to bude nieco ine, nie pravy poplach...okrem toho, vraj deticky vedia tak tvrdo zaspat ze sa takmer nepohnu, mozno to potom menej citlivy monitor nezachyti...

exupery
23. máj 2011

A mate ho podlozeny tvrdou podlozkou?Nesmie byt priamo na roste...pri malej sa mi tiez spustil asi 3krat,...neviem,ci to bolo ozaj alebo len proste zahaproval,ale tiez som mala z toho nervy v kibliku....este to mam v cerstvej pamati,to cervene blikajuce svetlo a hnusny zvuk...ale aspon,ze upozornil,co ak by sme namali nic,a .... 😒

estanis
23. máj 2011

ahoj, aj mojej sestre sa stalo nieco take, ibaze jej ked zapipala podlozka, tak nemohla malu vobec prebrat 😒 Hovorila, ze s nou poriadne triasla a az ked ju pacla po chrbatiku, tak sa nadychla a zacala plakat. Sli do nemocnice a odtial dostali ich vlastny monitorovaci system /bolo to v spanielsku/... a to jej lepila take kruzky ako v nemocnici priamo na telicko. Aj to jej dost casto pipalo, takze boli dost v strese ,Mala to doma pol roka a kazde zapipanie musela zapisovat. no po pol roku sa to zlepsilo a teraz ma krpana uz 2 roky a je zdravucka ako ryba 🙂

ducci
23. máj 2011

no my mame babysenseII a uz asi 3x v noci som sa zobudila na alarm, vyskocila a bezala ku krpatej 🙂... ale nastastie len plany poplach - mame matrac na sikmo kvoli refluxu a mala sa zosunula mimo senzora...

winona24
24. máj 2011

@krprtka my sme mali Nanny...a planý poplach sme mali asi dva krát...aspoň ja si teda myslím,že bol planý... 😝 ja si myslím,že nemusíš hneď robiť paniku (i keď je mi jasné,že strach je a veľký...ja som skoro skolabovala ,keď sa nám to stali 1x)...skontrolujte podložku...možno je len zle umiestnená...máš ešte malé bábo,takže asi možnosť,že "sa dostal" mimo podložku nehrozí.... preto ako píše @mirkita,treba skontrolovať či ho správne dávate na podložku 😉

u väčších detí je potom možnosť,že pohybom počas spánku sa dostanú mimo podložku a alarm sa spustí...

držím palce

bibap
24. máj 2011

My mame Angel care a neviem dat na neho dopustit, este ani raz nezapipal a mame matrac hrubu 15 cm. Blika nam kontrolka ako dycha a ma nocne svetielko, no uplne idealny pomocnik!

denisekkk
25. máj 2011

mame Nanny a nam pipala dost casto, mala som ine soky ale mala bolo ok tak myslim ze ssa len dostala mimo podlozky

zuzub
26. máj 2011

my sme používali Nanny a myslím, že pípala dosť často aj falošné poplachy, ale žiaľ bol aj taký ktorý nebol falošný, malého som nemohla vôbec zobudiť ani ked som s ním trošku triasla až po chvíľke sa prebral... bolo to hrozné ked si na to spomeniem.len som to konzultovala s kamošom lekárom a našťastie to bolo ok , pravdepodobne len tak tuho spinkal.som rada, že sme mali monitor dychu lebo čovek nikdy nevie...

ja.nu.la
26. júl 2011

Ja mám Nanny, a pípali sme už asi 5-krát. Naposledy včera a to už máme 8 mesiacov. 🙂 ale našťastie všetko ok. Držím palce. 🙂

miculienka
26. júl 2011

my máme tiež Nanny , síce ho už nepoužívame - máme 13 mesiacov , ale nám sa teiž stalo asi 3x , že sa spustil, 1x hneď prvú noc po príchode z pôrodnice - to som myslela, že skolabujem - našťastie bol planý , malá ležala mimo a tie ďalšie boli dúfam, tiež plané , malá bola totiž takisto prekvapená ako my keď to začalo hučať , inak sme dodržali všetky nariadenia , pod podložkou sme mali sololitovú dosku , kým bola malinká , tak bola podložka len pod dekou priamo pod malou - kým bola v perinke , ja by som na tvojom mieste určite konzultovala aj s dokim a zohnala aj ďalšiu monitorovaciu podložku, alebo mini, čo sa dáva pod plienku na telíčko , držím palce aby to dobre dopadlo

skuste1983
27. júl 2011

Nám sa spúšťal, keď boli slabé baterky... 😠

sisaha
27. júl 2011

nepipal a prave kvoli tymto nervom som ho ani nekupovala..

kukujka
27. júl 2011

nam sa zapina pravidelne kedze mala je velmi aktivna a stale vycestuje s podlozky niekedy v noci uz na to nemam nervy a monitror vypinam