Zatvárací cumlík

skylarr
3. dec 2015

Ahojte baby, pred par rokmi som kupila sesternicinej malej cumlik, ktory sa po vypluti hned zatvoril, takze na zem spadol uz v krytke - neznecistil sa. Vcera som nabehla do obchodu kupit darceky pre moju novonarodenu neterku a cumliky take nemali. ani v dalsom obchode. (pritom som asi v nom ten cumlik pred rokmi kupovala). predavacky sa na mna pozerali ako na mimozemstana a nikdy o tom nepoculi. netusite kde by som ho kupila? brala som ho ako fakt aj pre moje buduce dieta, nemohli sa vyparit. dakujem za akekolvek info.

kakajkova
3. dec 2015

Ja som o takom tiez nikdy nepocula...ale som poradila, co? DD
skylar

skylarr
autor
3. dec 2015

@sissy27 fuha no dokelu ://// tak snad sa niekde najde aj nezavadny :/

marcelatje
4. dec 2015

@skylarr možno by bolo lepšie kúpiť radšej "retiazku"

sissy27
4. dec 2015

@skylarr objednaj z amazonu... ale teda osobne si myslím, že v pohode postačí retiazka na cumlík, aby nespadol na zem 🙂 prípadne jedna malá fľaška s čistou vodou so sebou a v prípade potreby opláchneš...

viera77
4. dec 2015

my sme toto vyriesili retiazkou a cumlikom s odnimatelnym krytom, dcerke hned sadol zn.Canpol Babies.

skylarr
autor
4. dec 2015

no urcite nebudem riskovat nieco zavadne :/ snad kym budem mat svoje uz vymyslia nejaky nezavadny 🙂 dakujem za rady

sissy27
4. dec 2015

@skylarr on závadný nie je, stiahnutie z predaja v EU nebolo nariadené, len odporučené... kvôli možnému riziku zadusenia, ale zadusiť sa dá aj sústom jablka a nikto ich z trhu nesťahuje 🙂
každopádne z môjho pohľadu riešiš úplnú somarinu, zatvárací cumlík nie je nič, bez čoho by sa dieťa v pohode nezaobišlo, ako vidíš, kopa žien ani netuší, že niečo také existuje... a teda dúfať, že sa niečo objaví, kým budeš mať dieťa 😅 - garantujem ti, že až príde dieťa, budeš riešiť úplne iné veci ako zatvárací cumlík, aj keby si hneď zajtra porodila 😉

skylarr
autor
4. dec 2015

@sissy27 :DD mne sa to pacilo, cize riesit ho budem aj keby som mala z porodnice objednavat :DD uvidime. dakujem za radu

sissy27
4. dec 2015

@skylarr a potom zistíš, že tvoje dieťa práve taký nechce kvôli tvaru alebo materiálu 😅 ale jasné, keď ho chceš, tak už aspoň vieš, kde môžeš objednať 😉

sardinka335
4. dec 2015

@sissy27 asi tak...su deti čo nechcu vobec cumlik, pri druhom dieťaťi som cumlik 100x do ust dala a 100x ho vyplula...tak som to vzdala... 🙂 Teraz pri tretom dieťati nechapem ako sme bez cumla mohli existovať 😀 😀

muska_miruska
4. dec 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

kazde dieta je ine..

luba41
4. dec 2015

a neterka bude chcieť dudlík? pre moje deti by to bola zbytočnosť..načo pchať nasilu dieťaťu umelinu do pusy

skylarr
autor
4. dec 2015

@luba41 netusim ci ho bude chciet a tak nedostane kedze som nekupila. chcela som jej nieco dat, lebo dame peniaze a to je take neosobne a nepouziju ich na dieta pravdepodobne, takze ten dudlik by aspon mala naisto 🙂 aj ked na paradu :DDD