Zavinovačka vs. obyčajná perinka? Poraďte

luciamo
11. máj 2009

Poradte prosim, niekedy boli obyčajne perinky do ktorych sa pevne deti zavazovali, teraz su tzv. zavinovacky len na suchy zips a predavacka mi v jednom obchode tvrdila, ze babatko sa v tom smyka a je to o nicom..Co teda mam tomu malemu drobcovi zabezpecit pred jeho prichodom?

danu
11. máj 2009

zvinovcky predavaju aj klasicke na zavazovanie nie len na suchy zips 😉
skus sa pozriet aj do tejto temy
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

luciamo
autor
11. máj 2009

su aj klasicke ale tie su len s cipkami, co mi pride take spiatocnicke, ale dakujem za odpoved, pozriem tie temy.. 🙂

veronika81
11. máj 2009

skús luci v inom obchode, ja som ich videla. Také tie klasické biele, na zaväzovanie. Osobne si myslím, že na začiatok je fakt vhodnejšia perinka, ak je to tvoje prvé bábo, tak to bude lepšie, ľahšie sa tak manipuluje s dieťatkom, budeš si istejšia. Môj malý bol v takejto perinke prvých 4-5 týždňov, potom potreboval voľnosť, lebo ho trápi bruško a vetry a potrebuje kopkať. V tej zavinovačke na suchý zips má väčšiu voľnosť. Ale teraz ho už nedávam vôbec, iba po okúpaní na chvíľu počas kojenia.

Hneď po príchode z pôrodnice som ho dala do tej zavinovačky na suchý zips a zošmykol sa mi úplne dnuka, chudáčik 😨

luciamo
autor
11. máj 2009

juj chudatko male, prave toto nechcem, aby sa mi stalo, snad zohnam aj perinku s nejaky normalnym dezenom, mozno aj cisto bielu, len nech tam nie su krajky 🙂

zuza.m
11. máj 2009

ja som mala aj stare perinky ešte po mne 😅 a aj take zavinovačky.nosila som aj tam aj tam a uplne v pohode sa stym dalo robit ešte skor som bola spokojna zo zavonovačkou lebo ta perinka mala taky perovy vankuš vnutry a bol tam uplne zavaleny vnej.a inak predavaju aj take zavinovačky čo maju ako keby cvočik .a aj ta spodna strana sa tam zacvikuje.tak že sa mi nezošmykol a ani nerozlepil ten spoj.

markiza
11. máj 2009

ani perinka, ani zavinovacka 😵 na co aj?!

pistok
11. máj 2009

my sme mali perinku na šnurovanie, ale do nej sa nedával nejaký vankúš ako kedysi, ale len taká hrubšia vložka
timi sa narodil v júly, tak som ho zavazovala len pri kojení, odgrgnutí a inej manipulácii. inak lezal na nej rozviazaný.
a vydržal tam asi 2týždne, potom začal skopávat dno, aj ked som dobre zatiahla spodnú šnúrku, tak sme prestali používat uplne. dodnes nemá rád žiadne obmedzovanie

winki.w
11. máj 2009

ahojki, odporucam urcite klas.perinku, ja som v obchode kupila taku len s obyc.volanom, nie s krajkou (uz som ich predala). mam este vyplne. ale urcite je to vhodne. nasi boli v perinkach do 4,5mesiaca. ked spinkali, rucky som im davala do vnutra, to bol pre ne signal na ukludnenie a odpocinok. aj psychologoviaa odporucaju ze je to vlastne este nahradzanie toho tesneho priestoru, ktory mali v bruchu. a potom si tie deti postupne same zvykaju na viac priestoru, ked ich rozviazes, ked sa s nimi hras a pod... ale urcite je to super. aj na manipulaciu, ked su este take krehke. ved aj nase stare mamy to tak robili 😉

zukab
11. máj 2009

ja som nepouzivala ani jedno, ani druhe a mala bola uuplne v pohode. nemala som ani ziadny problem s manipulaciou (?) ani s nicim inym. ked som ju chcela do niecoho zabalit, aby sa citila v bezpeci, postacila krasne ( a dodnes tak stale funguje) kvalitna vzdusna deka.
dostala som zavinovacku na suchy zips, v ktorej bola asi trikrat a potom sme ju premenili na podlozku do kolisky.

veronika81
11. máj 2009

Zukab, darmo sa čuduješ na problém s manipuláciou, ale ja osobne ako prvorodička som zo začiatku mala veľký rešpekt pred malým čo sa týka chytenia a "narábania" s ním. Samozrejme po pár dňoch to prišlo akosi samé, ale v tých začiatkoch mi práve perinka pekne pomohla. Čo už, nerodíme sa dokonalí 😀

ashley
11. máj 2009

Ja som tiez mala rychlozavinovacku so suchym zipsom, dokupila som si k nej stuzku a maleho som viac stiahla. Ale aj tak som ju pouzila mozno 2x.

zukab
11. máj 2009

veronika, to nebolo v zlom 🙂
ved to, ze po par dnoch to pride akosi same a samozrejme. a na tych par dni perinku nahradila (v mojom pripade) deka. a tu ani perinky aj tak nedostat kupit, pretoze ich tu vobec nepoznaju. (UK).
ale beriem, ze kazde babo je ine a perinka ci neperinka je kazdeho vec 🙂
mne proste nesedela a nevedela som si predstavit moju malu stiahnutu bez moznosti pohybu (tazka kolika od uplneho zaciatku az do cca 5teho mesiaca).

dadex
12. máj 2009

Ja som mala zavinovacku s Polska. Chrbatik bol vystuzeny, prep pranim sa ta vystuz vyberala a zavinovacka bola vybavena aj suchym zipsom aj na uvezovanie. Babka snurky omotala okolo tela, tak sa nevysuval z nej. Urcite dostat aj u nas, vsak vela veci pre deti v obchodoch su z Polska.

zuzkaprofant
12. máj 2009

mi davame maleho do perinky klasickej kde je perova napln, nesuhlasila som na zaciatku ale teraz som max spokojna maly nema ani 3 kg a stale sa mu ckalo a bol zimnucky v perinke sa mi vyhreje ako kacatko a psinka super a neplacka ale zalezi od babatka moj maly je spokojny a ja som tiez neskor ked bude teplo budeme hodavat do takeho fusacika a deky zatial ani v lete neplanujem ho davat len da naholo lebo jemu je zima stale 🙂
napr ja malemu rucky povolujem nestahujem ho do perinyk ako hurecku ale tak navolno

luciamo
autor
12. máj 2009

Dakujem dievcata za rady

rebellita
11. okt 2012

@winki.w aj môj malý bol kľudnejší v perinke,u nás to presne tak fungovalo ako opisuješ.. 🙂

ducci
24. okt 2012

my sme kupili nejaku taku zavinovacku, ktora bola aj na suchy zips aj na snurky... velmi dobra vec, bez nej by som malu asi ani nenakojila 🙂