Zázračná zavinovačka - kazajka

swojska
15. mar 2013

mam 2mesacneho syna a skoro ako kazde dieta ma vecer vybuchy placu...kamaratka mi ukazala zazracnu kazajku, teda prislo mi to trochu drasticke, ale chuda nakonec zaspinkal..davam ho do nej len naozaj v pripadoch ked sa neda vecer d lho uspat./teda taninko ho dava 🙂 ..
ako to vpliva na babatko?..najednej strane som rada ze kludne spi, ale co z emocionalneho hladiska.?

vdaka za rady

hajajanka
15. mar 2013

@swojska Tak kazajka mi pride uplne hrozne pomenovanie 🙂

Ja som syna zavazovala do velkej plienkovej osusky, ktoru som zlozila do trojuholnika a pevne som do nej zavinula babatko. Nas problem bol v tom, ze zo spanku velmi rozhadzoval rucickami, pretoze ho vsetko vylakalo, kazde suchnutie, kazdy zvuk. Ked rozhodil rucicky, tak sa na to, samozrejme, zobudil a bol velky plac. Ked som ho zavinula, tak rozhadzovanie rucickami ho nebudilo a bol ovela kludnejsi. Niektore babatka potrebuju byt doslova zamotane v deke, aby mali pocit bezpecia. Ja si myslim, ze z emocionalneho hladiska to babatku nemoze uskodit, pokial je babatko spokojne a rodicia ho sa s nim vela laskaju. Urcite sa tvoj syncek lepsie citi, ked je vyspinkany, ako ked by sa mal stale budit a plakat.

zivika
15. mar 2013

@swojska asi zalezi od babatka...ja som sice doteraz nevedela, ze nieco take ako zazracna zavinovacka existuje 😀 ale takymto stylom mi viazali drobca v porodnici a na neho to teda upokojujuci efekt nemalo, on sa ukludnil az vtedy, ked mal ruky von 🙂 ale myslim, ze pokial je v tej zavinovacke bejby kludne, tak to urcite nejake emocionalne nasledky na nom nezanecha 😉

ekinkala
15. mar 2013

@swojska neviem myslis asi perinku hej? Mne v nej maly tiez spaval len tam hrozi ked bude velmi zaviazany a nebude mu mat kade vychazdat teplo prehriatie dietatka tak odporucam velmi lahko obliect dieta a uz tym padom velmi neprikrivat ak mu nevadi ze nemoze pohybovat rucickami tak to na nho nevpliva zle ale pokial sa mu to nepaci a place a zaspi nakoniec od unavi tak neviem nooo........... ak sa ti zda ze spinka kludnejsie tak je to ok inak by to mohlo ovplivnit jeho vyvoj a bude mat zle spomienky na to ked ma ist spat deticky velmi vnimaju taketo veci

swojska
autor
15. mar 2013

@ekinkala maly v nej kludne spinka, zaspi do 5tich minut, ale ked ho zavezujem place, ale to ma iny dovod, bud kolika,,alebo falosna kolika

ekinkala
15. mar 2013

@swojska tak to vsetky deti placu pri zavezovani perinky alebo prezliekani len ho velmi pevno nezavezuj mal by mat volu

ivani
15. mar 2013

@swojska ja som mojho maleho takto balila do 5 mesiacov, kym nezacal spat na brusku a uz to nemalo vyznam. nebalila som ho do perinky, prislo mi to ako vyhodene peniaze, ale zaviazala som ho do deky, ze mu iba hlavicka trcala a vzdy mi do minuty zaspal. nemam pocit ze by ho to nejako po emocionalnej stranke zasiahlo, uz ma 10 m a robi zlobu jedna radost 🙂 moji rodicia sa nad tym pozastavovali ze je to nehumanne a apodobne, ale ked videli ze to funguje tak bolo po reciach, v porodnici ked mi maly prereval celu noc prisli sestricky dali mu rucicky do perinky, na pevno zviazali a maly hned zaspal, tak snad ked to robia aj v porodnici tak to nie je nebezpecne pre dieta.

jana9399
15. mar 2013

Tak kočky odporučam knihu od Harvey Karp-najštastnejšie miminko v okolí je tam o balení detí do zavinovačiek asi všetko odporúčam 🙂)) Ináč môj má 8 mesiacov a je úplne OK 😀 a bol donedavna balený a spokojný

svetlusska
15. mar 2013

ja som maleho davala do klasickej perinky ako boli volakedy ale rucky som mu nechala vonku lebo to bol iny vybuch placu. a spal pekne..raz mu sestricka zabalila rucky v porodnici do perinky a koniec rev :D kazajka je hrozny nazov.

zdenickaopavska
15. máj 2013

dokedy treba davat babatka do perinky?niekto vravi ze sa to uz nemusi,,ale moj nazor je taky,,ze v perinke to dietatko ma aj stabilitu a pekne mu drzi aj chrbatik a hlavicku. podla mna su najlepsie perinky tie co sa davali kedysi, ,tieto na suchy zips sa mi zdaju nejake labilnejsie. 😵 .