Zbytočnosti vo výbavičke, ktoré netreba

smilla_jaspersen
1. okt 2012

ahojte maminy, keďže zoznam potrebných vecí pre tehuľky a čerstvé mamičky je značne dlhý, idem na to z opačnej strany - zaujímalo by ma, čo z vašej výbavičky ste vôbec nepotrebovali (pritom ste si možno najskôr mysleli, že daná vec bude nevyhnutná). Mám totiž taký pocit, že trh je zaplavený rôznymi "nevyhnutnými" a predraženými výrobkami, pri ktorých mi až zostáva stáť rozum, napr. tehotenské tango-nohavičky 🙂, odpočinkový vankúš pre tehotné ženy za 60 eur, sterilizátor cumlíkov (ktorý cumlíky vysterilizuje pomalšie ako keby som ich jednoducho hodila do hrnčeka s horúcou vodou, zato stojí 30 eur). Čo sa týka môjho prvého tehotenstva/a materstva -zbytočností bolo dosť a za značnú sumu peňazí - sterilizátor do mikrovlnky, ohrievač na mliečko, húpacie kresielko atď atď atď. Budem rada, ak sa podelíte o "vaše" vychýtavky, ktoré skončili zaprášené v kúte, prípadne o nezmysly, ktoré ste zazreli v obchode...Ďakujem!

chovancova27
2. okt 2012

ja som absolutne nevyužila vankúš na kojenie, a to som kojila 18 mes...🙂 taký ten dlhý, plnený polystyrénovými guličkami, stál 30e, malému tie guličky šuštali do ucha a vôbec sa nesústredil na jedlo, bol neforemný, nevedela som si ho tam uložiť, no hrúza...🙂 dalej že sterilizátory tiež akože nechapem, hodíš do hrnca na 5 min a máš vybavené... perinka s kokosovou vložkou - otras, tvrdé jak pantok, malý sa mi vnej zošuchoval, som ho vnej doslova hľadala, hned som utekala kupiť starú dobrú vankúšovú čipkovanú🙂 atd atd...

bbtina
2. okt 2012

Mne pripadaju zbytocne termoobaly na flasu,teda tie nase,ani sa tam hocijaka flasa nevmesti 🙂

renca99
2. okt 2012

tak pre mna sterilizator, kamoska pozicala ale ani som ho z krabice nevytiahla... a aj flasky... stale iba kojim a mala aj v najvacsich teplach bojkotovala pit vodu z flasky takze po lyzickach pila...

mily7
2. okt 2012

Ahojky. treba pouzit len zdravy sedliacky rozum. ja som bola prvorodicka, druhe dietatko (jeden potrat) takze vymodlene, chcene. Ale som ucka z mat. skoly a videla som co robi prilis vela materialu s detmi. ja som si povedala, ze moje nemusi mat vsetko ale bude milovane, to je dolezite. Takze napr. v tehu som mala kupene 1 tehu nohavice a 1 tehu saty. Zvysok som mala od kamosiek ktore mi same nosili, ze na pozicanie. Super vec. Cumle ani flase som nekupovala! povedala som ze sa bude kojit, cumle dieta nema mat tak som ziadne nebrala ani do nemocnice. Ak by nahodou to dokupis. Ziadne tehu vankuse, ziadne ohrievace, ziadne sterilizatory. A to som na chvilu cumel dala, prevarila, vyvarila ako nase mami a bolo to. Maly ked mal aj tri mesiace a mala som kopec mlieka tiekl prudom nechcel pit tak som odsala a dala pit z hrnceka, lyzicky. takze pije z hrnceka aj teraz ked vodicku alebo caj. flase som zatial nevyuzila. nemam napr. ani super fusak, ktory mas na jesen vlozku, lebo mu davam deku. neskôr bude mat fusak ale asi taky cely ziadne vlozky na jar a jesen. mame akurat kocik 3 kombi uplne jednoduchy a absolutne spokojna akurat nekupuj nafukovaci! a odsavacku na mliecko pre zaciatok dost pomohla rucna!!!! nie elektricke, aj tu som mala pozicanu a vobec nebola dobra. takze obycajnu rucnu, odsavacku na nostek na vysavac veci na kupanie sme ani kozmetiku nemali lebo netreba pouzivat, maly bol vysuseny tak dostal z lekarne mlieko speci tym som ho natierala, takze ja ozaj minimum nejako kupovala, ze nechcela som zbytocnosti a ja viem, tak to vyslo. hracky sme na zaciatok vobec nemali ja som proste nekupovala, ze naco babetku az postupne pred tromi mesiaci myslim kym mal tri mesiace tak sa zacali kupovat.

bubinko83
2. okt 2012

podla mna 90% veci pre babatka čo sa teraz predavaju su kraviny a nevyužitelne veci. Ja som to ani pri prvom nekupovala žiadne baldachyni a podobne veci ved to je len lapač prachu,všelijake tie odkvapkavače na flaše atd. 😀

mily7
2. okt 2012

p.s. veci pre maleho su v normalnej skrini, alebo suplikoch a v posteli a v satniku, proste vsade, zalezi ci su stare, nove, pouzite, odlozene, ziadne speci skrine som nekupovala ani prebalovak. prebaloval sa na posteli gauci, obyvacke, mam plastovu podlozku z ikey na pracke akurat. dobra vec, ked bol pokakany, supli sme ho na to a tak prebalili, ak uz bol spinavy cely tak som nemala spinavu postel a pod.

anickad77
2. okt 2012

Ahoj 🙂 k tým prebaľovacím pultom - kamarátka nám chcela požičať - len bol taký obrovský, že keď by sme ho chceli položiť na komodu, to bol taký, tak by sme okolo neho ani neprešli - tak mi manžel vyrezal dosku - je pripevnená o komodu, je na nej vložka do perinky + deka - malému síce z nej visia nôžky od kolien dolu, treba dávať pozor, no keďže som rodila tretie dieťatko cisárskym (prvé dve normálne, prebaľovala som ich na posteli) nedám teraz na to dopustiť, po cisárskom by som sa ani nezohla nad posteľ a tam sa krkvala...je to veľká pomoc, keď žena takto rodí, odsávačku mlieka sme ani nepoužili, keď bolo veľa mliečka, odstriekala som si klasicky ručne bez odsávačky, nekupuj ani veľa vecí, bábätko strašne rýchlo rastie, stačí pomenej, radšej dokúpiš, my sme dosť vecí ani nenosili, pretože sme sa k nim ani nedostali v skrinke až nám nakoniec boli malé 🙂 kočík máme tiež 3 kombi, nekupovala by som tie s vajíčkami, zvlášť na zimu - síce je to prekrásne, ale strašne nepraktické - hrubší fusak do toho nevopcháš 🙂 ale ako sa tu píše, ako komu čo sa páči 🙂 pekný deň 🙂

brumka
2. okt 2012

co sme mi nevyuzili, a nastastie ani nekupili, ohrievacka flias sterilizator, flias prvy rok nepotrbujes, staci MM a ked tak trocha cistej vodicky lyzickou.

dadka212
2. okt 2012

my me nevyužili prebalovací pult, tam som mala len uložené plienky, ohrádka, vanička s tou "hopkou" dolu, tam som mohla kúpať len chvílku, lebo si potom deti udierali chrbátik, dudle, postielka 😀 a všetko do postielky, zázračný netečúci pohárik od avent čo tiekol...už ma viac nenapadá už je to nejaký ten čas 😅
kedže som kojila, tak odkvapkávače, sterilizátory a také hovadiny som nekupovala....odsávačku mlieka som využila asi 3 dni čo som skončila s kojením a odsala som si troška mlieka, ale to by sa dalo aj ručne odsať....

vendullka
2. okt 2012

@stardust Když jsem hlídala holčičku z rodiny která si myslím mohla dovolit koupit co chtěla, přebalování probíhalo stejně, bo netřeba kupovat zbytečnosti a podložka na zemi bohatě stačila...apropo já ji mám na pračce🙂