Zháňam biely sveter na prvé sväté prijímanie

majka826
28. máj 2012

ahoj baby zháňam biely sveter pre syna na 1. sv. prijmanie...nezohnala som sako tak mu chcem dať v pripade mrzkeho počasia sveter...myslite že to nebude trápne?????????

poleva
28. máj 2012

nie,nebude,prečo ?? je to o sviatosti,nie šatách

anjelicek26
28. máj 2012

@majka826 - no bude. Isteze to nie je o satach, ale sveter je zvlastne, ved mu pod koselu daj tielko, tricko, keby bolo zima, ale urcite v juni mrznut nebude.... postaci..

sladkasue
28. máj 2012

@majka826 ako hovori @anjelicek26 , skus ho obliect pod koselu... a nebude mat ani vesticku? ci?

majka826
autor
28. máj 2012

veď hej asi to tak urobim, bude mať vestičku a dam mu niečo pod košeľu 🙂

riana12
28. máj 2012

@majka826 radsej mu daj tielko alebo biele tricko, na to vesticku... ak by mal sako, uz by som vestu nedavala, aby mu nebolo teplo a to plati aj o svetri... nie raz deturence odpadli pocas omse, lebo im bolo teplo - vela ludi, teda vydychany vzduch a nervozita robia svoje...

majka826
autor
28. máj 2012

ja som z toho taká vyklepaná ako už dávno nie, ved sa vlastne nič nedeje 🙂 však

maartinkaa
28. máj 2012

@majka826 v juni, keby aj hned prsalo, tak bude teplo, nad nejakym svetrom a ani tielkom nerozmyslaj!!!! a ano bolo by to cudne aj ked to fakt nie je o satach!!! daj mu koselu a vesticku a vobec sa nad tym nevzrusuj,,,,,a prosiim sveter nie!!!!

majka826
autor
28. máj 2012

@maartinkaa 😀 si zlatá

maartinkaa
28. máj 2012

@majka826 viem co je je to stres pred 1. sv. prijiimanim 😉 ,,uz mame za sebou dve 😉 aj ked nechces, tak sa vsetci divaju 😀 😀 len u nas je ta vyhoda, ze decka maju na sebe, akoby rucha a neriesime, co na seba,,,

fialkaa
28. máj 2012

@majka826

podla mna je to uplne v pohode. moj syn bol krsteny v 8. mesiacoch a mal oblecene biele gate, svetlomodro-biely paskovany pulovrik s obrazkom 🙂 a flisovu pasikavku mikinku, na ktorej bol svetlohnedy a bledomodry pruzok. bol obleceny uplne civilne a vobec nikomu to netrhalo zily. vobec som neriesila, co bude mat oblecene, akurat tie gate som mu pozicala od kamosky, aby nebol v rifliach. ja sama som svoje oblecenie zacala riesit vecer pred krstom, ked som si isla od kamosky pozicat saty. podla mna, ked mu nedas tricko so spidermanom alebo ciapku s lebkou je to v uplnej pohode. knazovi je to jedno a tebe a tvojej rodine asi ide skor o to, aby ho pokrstili a aby pri tom neprechladol. utracat peniaze na oblecik alebo inu paradu, ktoru by obliekol na seba raz, mi prislo zbytocne

majka826
autor
28. máj 2012

@maartinkaa tak toto sa aj mne pačilo, ale maminky, ktore idu obliesť dievkam šaty s kruhmi naspodu tuto variantu zavrhli tak farar rezignoval

poleva
28. máj 2012

@majka826 ja som videla aj vo svetroch a vyzeralo to úplne v pohode,určite lepšie ako dievčatá,ktoré na mna pôsobili ako keby sa išli vydávať 😀

majka826
autor
28. máj 2012

lebo to počasie je hrozné , najskor odpadávame od tepla a na druhý deň fúka severák 😖

zuzana76
28. máj 2012

no v juni mu bude stacit asi ta kosela a v pripade zleho pocasia kludne ten sveter, aj na tom nic zleho nevidim, nechapem, to uz ako kto nema sako, tak co? to aj v kostole mame byt nastylovani tip top? Podstatou celej sviatosti je nieco ine a ja uz by som dala just ten sveter, co to amju co riesit ine mamicky, nech sa staraju o svoje deti.

maartinkaa
28. máj 2012

@majka826 dievcatka samozrejme pod ruchom mali krasne princeznovske satocky a po omsi sa nam krasne popredvadzali 😉
@fialkaa aj moji chalani boli krsteni v obyc. veciach,,,,,,,starsi v bielych perinkach a dvojcata v dupackach a bielych dekach, ale krst bol u nas uplne nieco ine, ako prijimanie 😉 mali sme ho len v ramci rodiny a p. farara v dedinskom kostole 😉

zuzana76
28. máj 2012

@majka826 napisem ti ako by som to riesila ja

ja by som sako tiez nekupovala na jeden krat, radsej by som kupila sivy pleteny sveter, mali pred casom v HM s vystrihom do V a pod to by mohol mat koselu pripadne aj s kravatou, tie svetre stali okolo 15 eur a vynosil by to aj neskor, ja by som ani dievcatku nepoziciavala tie saty s kruhmi, nepacia sa mi, radsej by som jej usila, pripadne dala usit nejake jemne saty s cipkou , biele, pripadne vo farbe ivory, ci smotanovej, ktore by som potom len skratila a dali by sa bezne nosit.

majka826
autor
28. máj 2012

@zuzana76 presne svetrík do v kravata bola ku košeli tak a mam to , nebudem ďalej vymýšlať možno bude fakt 3.6. 2012 pekný deň 😵

zuzana76
28. máj 2012

@majka826 presne, a kto si mysli, ze je to trapne, nech sa pozrie na seba, naozaj netreba riesit co si myslia ini ludia, lebo 100 ludi, 100 chuti, vy tam idete kvoli niecomu inemu 😉 , tak nech vam vyjde pocasie a vsetko okolo sviatosti

elinka27
28. máj 2012

@majka826 ja si myslim, ze ked mu kupis nejaky pekny chlapcensky nie ten klasika strikovany tak v pohode.Pre chlapcov maju aj pekne elegantne, len teda neviem ci biely, skor by som asi podla nohavic isla, bude mat tmave?

majka826
autor
28. máj 2012

@elinka27 áno čierne nohavice , čierna vesta a košeľa s čiernou kravatou 😉

elinka27
28. máj 2012

@majka826 tak podla mna tmavy sveter, ako sako akoze, ale ak bude teplo tak ho proste da dole 🙂

riana12
28. máj 2012

@maartinkaa u nas boli rucha zavrhnute pri aktualnom prijimani, minuly rok im pri omsi odpadli hned 2 chlapci 🙄
chlapci mali rucha, dievcatkam nechali saticky...

maznacik007
28. máj 2012

@majka826 nedavaj ciernu kravatu ta sa dava na pohreb... skus pozriet ja som kupila za par eur v handm ale ako jednorazovka sa da aj u cinana pekna kupit...

majka826
autor
28. máj 2012

@maznacik007 mhm pobehám všetky schopne číňaky 🙂 diky

lucula73
28. máj 2012

@majka826 dievčatku by som svetrík dala,ale chlacovi 9 ročnému nie....ako ti radili,radšej obliecť pod košelu 😉
My sme mali včera PSP,ale tento problém sme našťastie nemali,mali všetci rovnaké,požičané z fary,bolo to super.... 😉
ale poviem vám,ľudia boli doobliekaní všeliak,chápem,že už nie je taká doba ako volakedy,že veci sa delili na nedeľné a pracovné,ale na takúto slávnosť prísť v rifliach ako rodič,ale obuť deťom doslova zodraté tenisky všetkých farieb.....no asi som staromodna 🙂 ,ale však u činanov dostať za babku fakt všetko 😉

mussli
28. máj 2012

@majka826 Daj mu košelu,vestu a kravatu, ak bude chladno,pod košelu tričko-tielko. Kravatu určite nie čiernu, skôr nejakú vínovú, bordovú...keď prídem, pokombinujeme.. 🙂

ukana
28. máj 2012

@majka826 kravatu detsku maju u činana za 2€,rozne vzory, ja by som na košelu možno taketo niečo dala....
https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-mikiny-s...

ivanusssenka
16. mar 2014

dobry chcem sa opitat ake saty mam dat dcere na prijmane ked teraz maju tie rucha?