Zmena spávania z postieľky v spálni do postele v jej izbičke

vivianamk
20. feb 2016

ahojte maminy, neviem či nájdem tu podobnú maminu a jej nazor, keďže naše dieťa (2 ročné) doteraz spáva v spálni a len v postieľke a to tak, že či cez obed alebo večer, položím do postieľky, odídem zo spálne a spí do minútky samé bez slź a kriku. Zariadili sme jej izbičku vedla našej spálne s tým, že tam je už posteľ. A keď vikendujeme napr. u svokorvcov, spi tam len na posteli. Ako tam ide spať ihneď zlezie a smeje sa. Máme pokračovať aj s postieľkou v jej izbičke a nemáme ju dávať spinkať na posteľ?

kaata_
21. feb 2016

Ahoj, my sme to pri dcerke mali podobne. Ked uz mala izbu zariadenu, zacala som sa jej pytat kam chce ist spat. Najskor vzdy skoncila v postielke v spalni, ale potom postupne si zacala vyberat detsku izbu. Postielka bola v spalni este niekolko mesiacov, az potom som ju v tichosti zbalila 🙂

adamar
21. feb 2016

My sme maleho dali ked mal 22 mesiacov do samostatnej izby,u nas ale maleho musime "uspat",teda lezat s nim kym zaspi.Od prveho dna spal pekne celu noc,rano vstal a prisiel za nami do spálne,bez placu,ziadny problem.Postielku by som uz asi nedavala,rovno do postele

evittam
21. feb 2016

@vivianamk Ani ja by som už postieľku nedávala - zbytočné. U nás napríklad to bolo tak, že dcérka spávala s nami do 3.mesiaca, potom raz zaspala u sesternici v postieľke jej dcérky - sama, v samostatnej izbe, postieľke. Tak hneď ako sme prišli domov sme zložili postieľku a šup spinkať k bračekovi do detskej izby - vôbec žiadny problém od prvej noci - budila sa raz na nočné dojčenie. Teraz už 2.týždeň "nacvičujeme" spanie vo veľkej posteli - funguje to tiež super, takže max.do mesiaca zbalíme postieľku a hotovo. 🙂

vivianamk
autor
21. feb 2016

dakujeme za vaše prispevky. ved to aj dnes hned sme ju polozili do postele v jej izbičke a za chvilu zliezla. nechcem ju zas učit ze budeme pri nej s nou zaspavat. tak sme ju dali do postielky do spalne a zas ani som nestihla dvere privriet uz spala. no na jednej strane je to uzasne ze krasne sama zaspinkáva stále aj na obedné aj večerné spanie v postielke, len horšie ze z postele zide a potom kričí na nás a rehoce sa.

vivianamk
autor
17. apr 2016

tak už dva tyzdne spáva malá vo svojej izbietke na velkej posteli a super prešla s tým ze nebola uspávaná ale vzdy sama zaspávala v postielke, tak aj pokračuje. vylezie, pusinku, zakryjem a odidem a do minutky spinká. tak šťastná som mamina užasné dieťa ze jej to od malička ostalo bez čičikania a uspávania. dakujeme za komentáre

ja1985
17. apr 2016

Ahoj, my sme sa pred 2 tt presťahovali do nového domu, malej zaraďujeme izbičku a asi buduci tt už by som ju chcela dať do jej izbicky. Inak presne ako tvoja, od maličkého mala zaspáva krásne sama, bez jediného placiku...a presne toho sa obávam že kedf pojde do postele tak mi začne z nej vyliezať a bude po spaní...my sme aj "tlaceni" časom, lebo o mesiac je tu druhy drobec tak dovtedy by som to chcela zvládnuť, dufam ze to pôjde ľahko tak ako vám ☺

vivianamk
autor
17. apr 2016

@ja1985 no my presne sme to začali s rezervou, termin pôrodu mame v juli a bala som sa ci tri mesiace postačia a stačilo prvy krat a ono asi naozej ked zaspinkava sama a hned tak nemá problem na velkej posteli, dali sme tam zabranu takze mam istotu a pekne pride rano mama mliečko 🙂 a na postielku v spálni si uz nespomenie a sama povie ze tam bude hajať bábo. tak snád jej to ostane.