17-ročná dcéra má zamestnanie. Ako je to u nej s PN?

simona55
24. feb 2009

chcela by som sa spitat ci niekto sa stretol stakimto moja dcera ma iba 17 rokov a pracuje jednej firme normalne ma pracovnu dohodu le pracuje nie 8 ,5 hodin ale 8 lebo je este maloleta. no a chcem sa nato spitat teras je chora chcela ju doktorka vypisat na PN ale neviem ci jej to hradi poistovna co mma racej robit? .dakujem.

gabii83
24. feb 2009

simona ona nechodi do skoly??

simona55
autor
25. feb 2009

nie . a pritom ma dobru hlavu na ucenie, racej sa zamestnala . no nebudem klamat sme soc. slabsia rodina a vedela ze skola vela penazi zoberie tak racej nesla dalej takto si zaraba racej ale mozno v neskorsie bude banovat ale uvidime.

titkovamiriam
25. feb 2009

ked je normalne zamestnanec tak asi 10 dni zamestnavatel a potom socialne poistovna.preco si myslis zeby to malo byt inak ako u 18 r a viac,ved dnes moze pracovat po 16r. 🙂 ,normalne nech zanesie pn ku zamestnavatelovi a on povie co dalej

simona55
autor
25. feb 2009

no neviem ale ked dcera nastupovala do zamestnania ,tak decka lek. jej vravela ze nevie co snou bude robit ked ochorie. no a vcera bola dcera u nej lebo ma horucky a ze jej da na 2dni priepustku a potom nech sa spita v robote ze ci sa moze dat vypisat. ale ja si myslim ze jej to nebude hradit soc. poistovna. ci ano?

titkovamiriam
25. feb 2009

ale preco by nehradila ked je zamestnanec a odvadza si odvody-ci nie?

simona55
autor
25. feb 2009

no ano ale som myslela ze je neplnoleta. vsak uvidime. vydim aj ti mas tolko rocneho syna ako ja.

bubba
25. feb 2009

Práca na dohodu

* Pri dohodách o vykonaní práce možno odpracovať 350 hodín v kalendárnom roku. Pokiaľ ide o dohodu o pracovnej činnosti, táto je limitovaná maximálne 10 hodinami týždenne. Pri vykonávaní prác na dohodu nemajú dôchodcovia žiadnu povinnosť podávať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia, a to bez ohľadu na výšku príjmu.
* Zároveň platí, že pri dohodách nemusia platiť z príjmu poistné na poistenie v nezamestnanosti, ani nemocenské poistenie či dôchodkové invalidné poistenie. Musia platiť len zdravotné poistenie vo výške 4 % z vymeriavacieho základu dane a starobné poistenie vo výške 4 %. Firma im zráža daň 19 %.

tzn si ja osobne myslim ze z tohoto vyplyva ze jej socka nebude hradit marodku

bubba
25. feb 2009

teraz som nepochopila,ze pracuje na dohodu alebo plny pracovny uvazok?? 😅

titkovamiriam
25. feb 2009

milan brigaduje jedna radost ,teraz sa tesi na vratenie dani 😀 -no on chodi do skoly,pracuje po skole a po vikendoch,prazdninach 🙂 ,no praca ho bavi a pekne zarobi

simona55
autor
25. feb 2009

ano ma zamestnanie nie na dohodu ale normalne plny pracovny uvazok.ma prac. zmluvu
.

titkovamiriam
26. feb 2009

tak ak ma zmluvu a plati si vsetko,neviem aky cas musi byt zamestnana aby mala narok na nemocensku-to fakt netusim,musi poradit niekto kto to ovlada.mne sa zdalo logicke ze ked je zamestnana tak narok ma . 🙂

simona55
autor
26. feb 2009

no radsej isla dnes do roboty , aj ked mala este sopel lebo ze sa boja ze ju prepustia. teras v marci 1 buduzmluvi a nevie ze ci jej predlzia . este zatial ani raz nechibala .velmi rada to vykonava.

titkovamiriam
26. feb 2009

tak jej budem drzat palce,inak aj u nas v praci si nepamatam zeby bol niekto na klasickej pn-ke,kazdy si vezme radsej dovolenku a na vysetrenia paragraf ☹

simona55
autor
26. feb 2009

zaco sa uci stasi sn syn

titkovamiriam
26. feb 2009

je na polnohosppodarskej skole chovatel koni,teraz bude vyuceny a za dalsie dva roky zmaturuje-dufam.potom chce ist do irska.brigaduje vo firme co robi plastove okna,zarubne a pod.

simona55
autor
27. feb 2009

jooooj aj ma tie kone rad?a kde je taka skola v samorine? aj mi mame radi koniky a aj chovame.aj doma mate kona?.

simona55
autor
27. feb 2009

az teras som si vsimla ze spolu piseme aj na teme koniari no zalozila som ju ale ako si sa tam malo venujem od maleho to nejde .

titkovamiriam
2. mar 2009

ja ju uz neviem najs,no co uz je dcere lepsie,ja mam milana stale doma lekarka ho na prax nepustila 😀 tak ma doma napisane ulohy-osrihat zivy plot a umyt stresne okna-to by radsej tie furiky hnoja 😀

simona55
autor
2. mar 2009

no uz jej je lepsie este trosku pokasliava ,ale toje oproti horuckam nic. kam chodi syn do skoly a mate aj kone?

titkovamiriam
2. mar 2009

v ivanke pri dunaji,nie nemame kone len psov a domaceho potkana 😀 ,no v ivanke aj v zalesi su pekne rance s konmi.

katica5
2. mar 2009

ahojte, nech sa prehlasi k praktickemu lekarovi, detska ju nemoze vypisat na PN ak robi, normalne prakticky lekar ju vypise

simona55
autor
3. mar 2009

no vsak vtom je problem tak racej isla chora robit no ale bolo to lepsie ,uz nebola as tak ako pted tym.

titkovamiriam
3. mar 2009

niektore veci v tomto state su postavene na hlavu 😅

womenne
3. mar 2009

Simona a ona je teraz vlastne bez školskeho vzdelania???to určite nebol dobry napad.
Ja pohadzam tiež zo socialne slabej rodiny a najmladši brat ešte študuje mama nema vela penazi je sice pravda že mu so sestrami pomahame ale nie zase vela aby si nezvykol,on si popri škole zaraba a ide mu to dobre zabezpeči si tak penaze na oblečenie,kredit,a ine blbosti ale nikdy vživote by sme mu nedovolili skončit školuaj ked to malv plane,dostal ponuku ist robit do zahraničia,velmi tam chcel ist ale prehovorili sme ho že vzdelanie je zaklad.
Tvoja dcera to bude poriadne lutovat.
a stou PN tak ako radi katica lenže zase je problem že beru až od 18.takže tak ani tak.

simona55
autor
3. mar 2009

viem aj mas pravdu bude to lutovat urcite no uvidime.

womenne
3. mar 2009

simon naozaj ste na tom tak zle že musi pracovat??nemože popri škole?alebo sa tam už nechce vratit?kolko je už preč?
Viem že stredna stoji dost aj ja som pracovala popri škole lebo mama nam daval 100 na tyžden čo bolo strašne ☹ ale aj tak by si mala na nu tlačit nech sa vrati 😉

simona55
autor
3. mar 2009

ona vobec nesla nikam . no vies ja som jej nekazala ist do roboty to ona sama. chcela ja som chcela kuchar -casnik len unas sa neotvarala slovenska trieda len magarska tak isla do roboty, no ci sme tak strasne natom zle co ti poviem hypoteka dalsi uver 4deti co ti mam este povedat ako ostatny mlady ludia. no ale nejako to zvladame 😒