Aké je potrebné vzdelanie na prácu asistenta učiteľa?

denisse1311
8. júl 2020

Ahojte mamičky,
prosím Vás je tu niekto, kto mi môže pomôcť a vysvetliť s akým vzdelaním sa môžem uchádzať o pozíciu asistentky učiteľa? Mám ukončenú maturitu - Obchodná akadémia + momentálne študujem odbor Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo - mám ešte rok do ukončenia a získania maturity.
Chcela by som sa spýtať a informovať sa, či sa môžem s týmto vzdelaním uchádzať o pozíciu Asistentky učiteľa, prípadne či je potrebné i Vysokoškolské vzdelanie na takúto pozíciu. Treba na to prax či bez praxe?
Ešte by som mala aj otázočku ako je takéto miesto platené takéto pracovné miesto?
Ďakujem krásne za všetky Vaše odpovede 🙂

sorciera24
8. júl 2020

ked ukoncite skolu ucitelstva, budete plne kvalifikovana a možete robit pedagogickeho zamestnanca....tu si pozrite zaradenie podla dosiahnuteho vzdelania: https://www.minedu.sk/data/att/13950.pdf
a nasledne paltova tabulka podla zaradenia do danej triedy: https://www.minedu.sk/data/att/15521.pdf
mali by ste byt asi tedda v 4ke triede (co je ta najnizsia)

denisse1311
autor
8. júl 2020

dnes mi volala riaditeľka základnej školy, že sa im uvoľnilo miesto na asistenta učitela, či mám záujem. Práve preto som sa pýtala, či vôbec ma môže zamestnať, kedže ešte nie som kvalifkovaná.

denisse1311
autor
8. júl 2020

@sorciera24 dnes mi volala riaditeľka základnej školy, že sa im uvoľnilo miesto na asistenta učitela, či mám záujem. Práve preto som sa pýtala, či vôbec ma môže zamestnať, kedže ešte nie som kvalifkovaná.

sorciera24
8. júl 2020

@denisse1311 môže ta vziat aj teraz a tam je povinnost dorobit si studium ucitelstva do 2 rokov, co ty uz mas rozrobene, takže to palti, bola by si v 4ke triede (ako nekvalifikovana)

panelacikova
8. júl 2020

@denisse1311 moja kolegyňa má stredoškolské vzdelanie s maturitou a pracuje ako asistentka

denisse1311
autor
8. júl 2020

@panelacikova fakt? takže nepotrebovala uplne pedagogické vzdelanie?

denisse1311
autor
8. júl 2020

@sorciera24 ďakujem krásne, ak som správne pochopila podľa tabuliek vyššie uvedených 4 trieda nekvalifikovaný zamestnanec je hrubá mzda 738,50 E?

panelacikova
8. júl 2020

@denisse1311 čo máš na mysli pod úplným? pokiaľ viem, má nejaké zameranie na asistentku, ale klasicky cez nejakú strednú školu. určite nemá pedagogické minimum ani nič potrebné

denisse1311
autor
8. júl 2020

@panelacikova myslela som uplné pedagogické vzdelanie ukončené s maturitou. Ďakujem 🙂

adri442
8. júl 2020

@denisse1311 nepotrebuješ vysokú školu, stačí to, čo študuješ. Plat cca 800€, prázdniny 6 týždňov 😉

sorciera24
8. júl 2020

@denisse1311 ano, taky je plat v hrubom + potom sa pridavaju odpracovane roky

denisse1311
autor
8. júl 2020

@sorciera24 Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie 😊

petushqa2710
8. júl 2020

@denisse1311 ahojky... mozem sa prosim spytat kde studujes ? a externe alebo denne ? tiez mam strednu Obchodnu akademiu a chcela by som si spravit presne tohto asistenta len to studium resp.odbor nejak neviem na skolach najst :/

denisse1311
autor
8. júl 2020

@petushqa2710 ahojky, študujem v Holiči externe odbor učiteľstvo pre materské školy a vychovavatelstvo 4 ročne štúdium ukončené maturitou. Momentálne som ukončila 3. Ročník

marco88
10. júl 2020

@denisse1311 Moja ex mala dve maturity, no žiadnu pedagogickú, cez úrad prśce si urobila kurz asistenta učiteľa a potom pracovala ako asistentka. No 800€ výplatu nikdy nemala. Väčšinou jej dali zmluvu od septembra do júna a júl, august bola na úrade práce.

zuzanita7
12. nov 2020

@denisse1311 dá sa to študovat aj diaľkovo v Holici?

gabriellajanikova
4. sep 2021

@denisse1311 môže ťa zamestnať ale si v nižšej kategórii,keď dostudujes budeš úplne kvalifikovaná.

jazminn
24. aug 2022

ked mam strednú ekonomickú, kde si doplním vzdelanie, aby som bola kvalifikovaná ako asistent učiteľa?

majkl111
12. jún 2023

ahojte prosim vas o info ,,,,chcela by som si urobit asistentku ucitela kurz alebo nejake vzdelanie------viete mi poskytnut nejake info ::???staci ze ma ukoncenu strednu skolu bez pedagogickeho vzdelania dakujem

jazminn
12. jún 2023

@majkl111 kurz pre stredoškolákov-pedagogické minimum sa robí cez NIVAM

jujuch
28. sep 2023

@jazminn vedela by si mi poradit, ktory konkretny program sa tyka povinneho dovzdelania.....tiez mam obch.akademiu, cize nepedagog. vzdelanie . pozeram stranku NIVAM a nejako sa neviem zorientovat, na co sa prihlasit 🙈

jazminn
29. sep 2023

@jujuch neviem ...skús na FB je skupina Asistent pedagóga...ja mám ukončenú aj VŠ-Mgr. a nepotrebujem od septembra DPŠ...

jazminn
5. okt 2023

aj ja tak a pracujem tretí rok