Ako efektívne využívate čas so svojimi deťmi po práci?

llia
22. feb 2015

Ahojte maminy, práve idem od marca zmeniť prácu a teraz budem v robote dlhšie ako predtým. V pôvodnej práci som mala pohyblivý pracovný čas, mohla som pracovať aj z domu. No situácia sa zmenila a musela som si nájsť inú prácu. Syn chodí do škôlky, veľa krát som už o pol 4h utekala pre neho a boli sme spolu, vždy sme zašli niekam von, alebo sme sa doma hrali a podobne. Teraz budem prichádzať z práce o 18h večer, syn cez obed už nespáva /má 4roky/ ale potom ide spať o 20h. Budeme spolu veľmi málo za deň. Občas aj počas víkendu budem musieť ísť do práce. No viacmenej víkendy by mali byť voľné. Zaujímalo by ma, ako to všetko stíhajú maminy v podobnej situácii. Ako všetko skĺbia dokopy dieťa, rodinu a domácnosť. Niečo bude musieť robiť manžel, svokrovci budú vyberať zo škôlky. Ja potom vždy budem bežať pre neho, o 18h by sme už mohli byť celá rodina spolu.

miadi
22. feb 2015

zaujimave ziadna odpoved-asi tie mami co by ti mohli poradit nemaju na MK cas 🙂 (a tam kde niekto napise temu -nic sa mi nechce 40komentov 😀
no nic co uz vecer po 6?budes mu citat rozpravkove knizky..pri kupani sa snim hrat s hrackami vo vode..cez vikend ho zoberies von a budes robit to co doteraz..
domace prace si odlozis na neskor ked uz bude spat..cize asi ziadna tv net relax porobis co treba a mrtva padnes do postele..drzim palce snad sa casom pracovna doba zlepsi 🙂

llia
autor
22. feb 2015

@miadi asi tak nejak ako píšeš si to predstavujem tiež. Tak uvidíme. Ďakujem za odpoveď. 🙂

natalym
22. feb 2015

@llia Ja pracujem v obchode roky, takže u nás to bola ,,standartní situace,,
Tak pohrali sme sa, popísali nejakú úlohu, niečo prečítali, ukladala som do postieľky, kúpanie a všetko k tomu.
Neboj, oni si zvyknú, naše takto fungovali roky, no čo museli. Pre nich je dodnes vzácne, keď som doma a keď varím alebo pečiem no to je hotová oslava.

llia
autor
22. feb 2015

@natalym a máte spolu pekný vzťah?

maznacik007
22. feb 2015

ja to nejako neriesim cez prac. dni v tyzdni riesim len nevyhnutne veci snazim sa nosit dva tri krat domov jedlo hotove .. napr. grilovane kura alebo pizu .. riesim len nevyhnutne veci co su na druhy den do skoly u dcery... v lete je to lepsie dlho je svetlo ... mame aj zvieratka takze cas venujeme aj im ale spolu s detmi ...
v sobotu doobeda dohanam domacnost najma pradlo ... prace v domacnosti si delíme aj s detmi a muzom .. cez vikend sa snazim jeden den niekam vypadneme a jeme vonku a jeden den sme cely doma ... a na dvore...
robievam niekedy aj po veceroch .. ale domov sa vraciame o siestej cca niekedy aj neskor... Neviem fungujeme normalne nasim vyhovuje lepsie tento stereotyp ako ked su prázdniny... 😀 😀 😀

sarinka2012
22. feb 2015

@llia Ahoj,tak ja budem mat od aprila presne to iste 🙂 nastupujem po materskej na nove miesto a pracovna doba bude do 17:30 a externe mam zabehnute este nieco ine a to pocas vikendov (kazdy druhy vikend) co by som si rada nechala,takze koniec koncov budem mat na dcerku cas rano kym sa vychystame (do školky,prace) a od 18:00 do asi 21:00 ked pojde spinkat ,kazdy druhy vikend a samozrejme sviatky ,najprv som mala obavy,ale koniec koncov som si to tak zobrala ze tie tri hodinky denne si ju poriadne uzijem ,mozeme spolu nieco dobre upiect ,zahrat sa,pozriet si rozpravku,precitat knizku a podobne ,vikendy uz mame zauzivaneze chodi kazdy druhy jednej alebo druhej babicke a to si maximlane uziva a nielen ona ale aj babicky no a tie vikendy co nam ostanu si vdaka financiam mozeme maximalne uzit 🙂 aquparky,vylety do Čiech a Rakuska,jaskyne,hrady,zamky,muzea,Marchenland alebo Prater (to dcerka miluje) Bojinice,predlzene vikendy (uz dlho planujeme Serengeti park - safari) A v konečnom dosledku mi nikdy neslo o kvantitu ale kvalitu a to plati aj o čase stravenom s rodinou 😉

llia
autor
22. feb 2015

@sarinka2012 no tak to si vystihla🙂)takto sa no ta snažím dívať aj ja. Asi 3 krát do týždňa ho aj ja budem môcť odviesť aj ja do do škôlky. Po práci si užijeme a tiež žijeme aktívne, tak víkendy budeme plánovať dopredu. Ďakujem za odpoveď. Povzbudila. 🙂

natalym
22. feb 2015

@llia Myslím, že máme, čakajú na mňa z práce, voláme si viackrát do dňa. Zverujú sa mi viac ako manželovi. Môj muž je tiež málo doma. Keď sme doma tak sú radi, že tam vôbec sme, zvykli sme si večer alebo cez víkendy len tak sedíme a kecáme. Sú samostatné, vedia si aj navariť jednoduché jedlá, dokonca aj nám, vedia nakúpiť, upratujú, mali sme problém napr. so všelijakými pomôckami do školy, lebo večer to už kde budeš zháňať. Zvykli si, že sa skrátka musia starať sami. Ak niečo potrebujú, musia povedať v predstihu, zabezpečím alebo dám peniaze a kúpia si sami.
Absolútne teraz neriešim pravítko, zošit a pod.