Ako môžem dať výpoveď?

alicka850
27. apr 2018

Ahojte kočky, porebovala by som poradiť. Som zamestnaná od 1.5.2017 na dobu neurčitú. Budem meniť prácu , nový zamestnávatel chce nástup 1.7.2018. Keby som dala vypoved 30.4.2018 začne mi plynúť 1 mes. vypovedna doba od 1.5.2018 a končím k 1.6.2018. Je možné, ak bude zamestnavatel suhlasit si dat aj 2 mesacnu vypovednu dobu, či ak som zamestnana menej ako rok musím mat 1 mesiac vypovednu dobu? Ako možem dať vypoved, ked posledneho je 30.4.2018 v pondelok a moj šef ma akurat volno? Ak mu to v pondelok pošlem, rata sa den podania vypovede ako den odoslania, či kedy si to preberie?Vdaka za odpovede

anjelic
27. apr 2018

@alicka850 Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Rozhodujúce je, kedy sa výpoveď považuje za doručenú. Ak napríklad pošleš výpoveď poštou 30.4. a nasledujúci deň je sviatok, zamestnávateľ si ju preberie 2.5.2018, tak výpovedná lehota by mala začať plynúť od 1.6.2018.
Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je dva mesiace.

nicoli02
27. apr 2018

ráta sa to odo dňa, keď výpoveď preberie. to či bude jednomesačná alebo dvoj je na zamestnávateľovi, no nie každý ju len tak na žiadosť odchádzajúceho zamestnanca predĺži

alicka850
autor
27. apr 2018

@anjelic
vdaka, teda ak ju pošlem dnes a príde v pondelok, ale zamestnavatel si ju preberie až 2.5, nakolko 1.5. ma dovolenku je to moj problem de facto? Lebo od maja už som zamestnana dlhšie ako rok, teda mam dvojmesačnú vypovednú. Som nahnevana, lebo v novej robote majú papiere už mesiac, lenže začali to riešiť o pat minút dvanásť a ja terau musím za dva dni dať výpoveď. teda nemusím, ale tu novu robotu chcem.

alicka850
autor
27. apr 2018

@nicoli02 vdaka. O to sa nebojím, že mi ju nepredlži, chcu aby som zostala a nemajú za mna nikoho, takže v ich zaujme je aby som mala 2 mesačnú vypovednú. Zrejme to aj tak v apríli nestihnem.

ibrunova
27. apr 2018

@alicka850 S dohodou nesúhlasia?

anjelic
27. apr 2018

@alicka850 no ak v starej sa nedohodneš, tak jedine v novej vysvetliť situáciu, do akej Ťa dostali a pokúsiť sa dohodnúť na neskoršom nástupe. Možno vyhovejú skôr. Alebo podať výpoveď priamo nadriadenému dnes a nech podpíše prevzatie s dnešným dátum /neposielať poštou/.

vienala
27. apr 2018

@alicka850 a nie je u vas vo firme asistentka alebo niekto, kto robi doslu postu, kto by ti v pondelok opeciatkoval vypoved s datumom 30.4 ako osobne prinesenu? Vypoved ti musi zamestnavatel podpisat, takze ak nie je sef v praci, moze to urobit aj personalny manazer.
Co sa tyka vypovednej doby - ak za teba nemaju este nahradu, budu velmi radi, ak tam budes aj dva mesiace, aby bola praca spravena aj aby si niekoho zaucila

majusqa77
27. apr 2018

ja by som im dala - ze ziadost o skoncenie PP dohodou k 30.6. a v pripade, ak s tym nesuhlasia, nech to beru ako vypoved s tym, ze mesacna vypovedna lehota zacne plynut 1.5. a bude do 31.5. podla toho, co pises, budu s dohodou urcite suhlasit

kathy93
27. apr 2018

@alicka850 a výpoveď dohodou? Nejako sa dohodnúť so šéfom? Nedá sa? Nemyslím že ťa bude nasilu držať v zamestnaní.

mata2014
22. okt 2018

@alicka850
@alicka850 ahoj, prosim ta ako si to poriesila s vypovedou? Dakujem

alicka850
autor
25. okt 2018

@mata2014 dohodou so zamestnavatelom k danemu datumu

nuni11
25. okt 2018

@alicka850 Nebol problem so zamestnavatelom? Ze by pristupil?