Ako napísať životopis, keď som ZŤP ?

lienkashcj
25. okt 2019

Ahojte chcem sa opýtať ako napísať životopis keď som ZŤP pacient? Mám 22 rokov a no nemám žiadne pracovné skúsenosti. Po SŠ som išla na VŠ kde som bola prvý semester. A potom som odišla a išla na PN zo zdravotných dôvodov. A tam som si vybavila invalidný dôchodok. A rozhodla som si nájsť prácu(hádam sa podarí). Ale neviem ako napísať životopis. Viem že je veľa vzorov na internete ale žiadny tam nie je(aspoň som nenašla) taký ktorý by "sedel" na mňa. Preto sa pýtam. Viete mi poradiť. Ako to napísať.
Osobné údaje
Vzdelanie
Znalosti
Vlastnosti a záujmy

....aspoň takto sme sa to učili v škole. (ale + pracovné skúsenosti) Ale ako tam napísať to že som ZŤP. Invaliditu mám na 60%. A mala by som to tam napísať. Alebo je lepšie to zatajiť....?
Ďakujem za rady 🙂

zalka
26. okt 2019

@savmebej aj pre ZTP aj pre invalidov sú odvody do ZP nižšie o polovicu,
tj. ako zamestnanec zaplatíš 2% namiesto 4% a zamestnávateľ zaplatí 5% namiesto 10%.
A je hlúposť tvoje tvrdenie @ladyblcha, že ZPS 71% a viac neplatí odvody do ZP, ako zamestnanec platí polovičné ako szčo platiť zo začiatku nemusí, potom podla výšky príjmu sa platí.
Ak je plný ID tj. ZPS 71% a viac tak vtedy sa neplatia odvody do SP na poistenie v nezamestnanosti, https://www.socpoist.sk/2134-menu/55432s čo je úspora 1% zamestnávateľ a 1% zamestnanec neplatia ...

ladyblcha
26. okt 2019

@zalka moze byt, pisala som ,ze som si neni ista. Takze ano, hlupost. Aj ked aj inak sa to dalo napisat, ze ano.

zalka
26. okt 2019

@ladyblcha ak som si nie istá, tak použijem uja googla a dohľadám si ak chcem niečo poradiť, ved zavádzaš kopu ľudí, čo si túto tému nájdu o pár dní alebo týždnov alebo mesiacov. A ináč napísať? Osočila som ťa? Cítiš sa zle? Urazila som ťa? Alebo ako si to predstavuješ? Ako ináč napísať? Bola som slušná a napísala som, že si napísala hlúposť. Viac som to nerozoberala.

eliska13
26. okt 2019

@lienkashcj nie nehovorit hned oni sa urcite na to spytaju.A ja mam radsej zivotopis s fotkou ja by som ju tam dala.drzim palce

lienkashcj
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienkashcj
autor
26. okt 2019

@eliska13 aha. A ak by som nepridala do životopisu/sprievodného alebo motivačneho listu že som ZŤP. Ale o svojom zdravotnom stave by som sa zmienila v životopise. Je nejaká šanca na osobný pohovor(viem ze to záleží na viacerých faktoroch). Ale aj tak.😅🤔😅🤔

marsmykkok
26. okt 2019

@lienkashcj majú to v emaily alebo sprievodnom liste, ak je to pre nich podstatné vedia si to poznačiť, ak to nečítajú ich problém. Ja by som osobne "nevytrubovala" hned na prvom pohovore dobre že nie pozdrave že som zťp ked som sa o tom už zmienila predtým niekde, ale nechala tak a ak nepríde na to reč že sa nejako priamo/nepriamo zamestnávateľ na to neopýta povedala by som iba vtedy ked už idem podpísať zmluvu, kedže treba dať zamestnávateľovi o tom aj potvrdenia a tak.

lienkashcj
autor
26. okt 2019

@marsmykkok aha, no asi si poznačím že mám napísať do emailu/sprievodného listu to že som ZŤP+invaliditu(ak aj to treba?%). Lebo keď som si včera stiahla životopis z profesia.sk tak som si pozerala nejaké pracovné ponuky a poslala som jeden životopis, ale v ňom nebolo uvedené že som ZŤP a neuviedla som to ani v sprievodnom a motivačnom liste(myslela som že to poviem až na pohovore ak by nejaký bol :D ). To bola asi blbosť. Je nejaká šanca myslíte že by ma mohli zavolať(chápem že to nezáleží iba na tomto ale aj tak...ak nie tak sa svet nezrúti a ani ja ale aj tak) 😅

eliska13
26. okt 2019

@lienkashcj daj to do zivotopisu a nespekuluj🙂mozno Ta zavolaju na 30 zivotopis, ktory posles a mozno pojdes na 15 pohovorov a nic z toho nie kvoli zdr.stavu, ale prax, vzdelanie, nesadnete si, dlha pracovna doba....nemozes cakat, ze to hned vyjde, aby si nebola frustrovana a mozno ano a budes rada.

lienkashcj
autor
26. okt 2019

@eliska13 no s tým tak nejak počítam 😅 😂 že sa to nepodarí hneď 😀 ale že to chvíľu potrvá

lienkashcj
autor
27. okt 2019

a mám ešte otázku :D do životopisu alebo sprievodného listu mám napísať že som ZŤP + že mám invaliditu 60% a že poberám inv. dôchodok ? Alebo stačí iba to ZŤP a o % a dôchodku sa zmieňovať nemusím. ?

dadamelllie
13. nov 2019

@lienkashcj Aj ja som ZTP, aj poberam invalidny dochodok a do zivotopisu som to nepisala, ani pisat nebudem. Musis si zvazit, ci ta tvoj stav natolko obmedzuje, ze by mal o tom zamestnavatel vediet, pripadne ci to pises firme, ktora ma potencialne urcene kvoty ZTP ludi, ktorych musi prijat. A ze dostavas invalidny dochodok? To je suma, ktorou sa ti stat snazi pomoct pri tvojom zdravotnom znevyhodneni, naco ma o tom vediet tvoj zamestnavatel? To tam urcite nepis. Ani percenta.

kvetinka75
13. nov 2019

@dadamelllie a keď podpisuješ ročné zúčtovane tak tam to neuvádzaš?

kvetinka75
13. nov 2019

@ladyblcha to že sa pýta, neznamená že nie je samostatná. Mám dospelú dcéru s podobnými problémami. Je samostatná ale pri niektorých veciach si pýta rady, lebo nemá skúsenosti a nevie čo je lepšie, čo kde a ako. Ako ľudia zoberú určité veci. Takže niekedy je lepšie sa poradiť ako robiť chyby z nevedomosti, hlavne keď ťa nikto na ne neupozorní a ty nevieš čo sa deje alebo že niečo nie je v poriadku.

kvetinka75
13. nov 2019

@lienkashcj poslala som ti IP

dadamelllie
13. nov 2019

@kvetinka75 sumu invalidneho dochodku? Nie, ved to je sukromna vec. S tym zamestnavatel nic nema. Prikladam aj link, otazka cislo 2. https://www.skdp.sk/webnew/main.nsf/0/B95576296...

kvetinka75
13. nov 2019

@dadamelllie nie sumu iba že či si alebo nie poberateľom.

bielavlcica
13. nov 2019

@lienkashcj nie napis len ze mam ZTP nic viac ak ta to neobmedzuje napis ZTP bez obmedzeni. Ked to zamestnavatela bude zaujimat opyta sa ta to. Ja pisem do zivotopisu ZTP a v kolonke obmedzenie dopisem dietne stravovanie). Ked ma zavolaju na pohovor nepoviem to pokial sa ma to zamestnavatel neopyta priamo alebo az ked sa dohodneme na termine nastupu s tym, ze potom hned donesiem aj posudok,mieru percenta a preukaz. Zatial sa mi nikdy nestalo,ze by ma odmietli zamestnat pretoze oni ako zamestnavatel dostane od statu teraz neviem ci peniaze alebo ulavu toto som si teraz neni ista preto hovorim,ze pre zamestnavatela je vyhoda mat vo firme aj ZTP.

dadamelllie
13. nov 2019

@kvetinka75 a pytas sa spravne? Nemas na mysli danove priznanie? Lebo to je ina vec. Ale zamestnavatel nema predsa nic s tym, ci ty poberas invalidny alebo sirotsky a pod. dochodok alebo nie.

vulka
13. nov 2019

@lienkashcj Za záľuby v ďlšom riadku napíš: Doplňujúce informácie Som občan ŤZP.

kvetinka75
14. nov 2019

@dadamelllie myslela som vyhlásenie, tak uvádzaš či poberáš alebo nie.

lienkashcj
autor
14. nov 2019

@kvetinka75 už som ti odpísala prepáč že trochu neskôr

kvetinka75
14. nov 2019

@lienkashcj nevadi v pohode dakuje.