Ako prebieha pohovor na pedagogického asistenta?

27. júl 2020

Dobrý večer, prosím viete mi niekto poradiť ako prebieha pohovor na túto pozíciu, alebo na čo sa pripraviť? Dakujem

heln
27. júl 2020

Ahoj, zvycajne sa pytaju na pedagogicku prax a zrejme hladaju asistenta pre konkretne dieta napr.sluchovo postihnute alebo adhd a pytaju sa na konkretne skusenosti.

autor
27. júl 2020

@heln vedia že nemám žiadnu prax

tamichloe
27. júl 2020

tak mas aspon pedagogicku školu

autor
27. júl 2020

@tamichloe nie, mám DPS a inú vysoku

kacena4
27. júl 2020

zalezi od toho aka je skola ci velka 500 a viac deti ci mala cca 200 deti (jeden rocnik z kazdej triedy), tiez ake deti maju svvp/ivvp. ake mas skusenosti ty s tymito detmi to je dolezite. na asistenta ti tusim staci stredna skola ak si dobre pamatam 🙂 podstatne je mat prax (nie pedagogicku) ale skor s "inymi" detmi s danymi poruchami zaujimat sa o to, ak mas o tuto pracu zaujem ty sa pytaj ake tam maju oni deti, predpokladam ze nedostali peniaza na jedno dieta, ale na viacere deti 1 uvazok (tvrda realita) takze mozes kludne pracovat s viacerymi detmi s NKS, autizmom, DMO, dys poruchami, MR, ADHD ADD a pod. zbehni do kniznice nastuduj si aspon hrube zaklady o com to je nech si v obraze alebo slub ze si o danych poruchach ci diagnozach nieco nastudujes kym nastupis ak ta vezmu aby si s detmi vedela pracovat, popr nech ta poslu na skolenia https://www.i-psychologia.sk/category-500.php?s... alebo sa mozes aj sama iniciativne prihlasit tu na tejto stranke je ich niekolko a tu najdes vela o detoch ktore ucia asistenti https://www.statpedu.sk/sk/deti-ziaci-so-svvp/d... drzim palceky

autor
27. júl 2020

@kacena4 ďakujem za podrobnú odpoveď🙂 neviem ale , či tieto diagnózy náhodou nepatria specialnemu pedagogickemu asistentovi.

kacena4
27. júl 2020

nie je specialny pedagog a pedagogicky asistent a pedagogicky asistent pracuje v triede pod vedenim ucitela priamo s dietatom na hodine 🙂

kacena4
27. júl 2020

alebo v pripade potreby je vynaty z triedy a je s dietatom sam v inej triede

fajnova
27. júl 2020

Mna sa pýtali, koľko toho viem o diagnóze žiaka, ktorý mi bol pridelený. Tak si to na internete popozeraj, nech tam len nekukáš. 🙂

euka210
27. júl 2020

mozno len skusenosti s takymi detmi. Ja som chcela ist na tuto poziciu, ale povedali mi ze mam prilis vysoke vzdelanie (som riadna ucitelka) a oni potrebuju len niekoho s maturitou a predag.minimom, lebo len na to dostali peniaze. Budes posluchat pokyny ucitela co robit s dietatom. A hej, pozriet si nieco o dis-kach, adhd., ake maju potreby.

kacena4
28. júl 2020

@euka210 to je blbost ze si riadna ucitelka platova trieda ta nepusti mas moznost byt v 2 platovych triedat bez VS zvdelania alebo s VS vzdelanim ako asistent inak nie, mozes mat akekolvek vzdelanie inam ta nemozu zaradit. mam kolegynu asistentku co robila tiez ucitelku a v pohode

euka210
29. júl 2020

@kacena4 asistent moze chvilu ucit, ale mne tak bolo na ZS povedane, ze by mi museli dat peniaze na ktore nemaju . Ale na ŠŠ im nevadila vysoka, robila som rok asistentku za klasicky plat.

kacena4
29. júl 2020

@euka210 neviem posudit kolko dostala skola penazi ale ak mas odpracovane roky tak tie ti skola musi dat k platovej triede a evidentne nechcela platit ☹ a hladala niekoho menej kvalifikovaneho co je smutne

majik66
31. júl 2020

Ahoj. Tiez pozeram tuto poziciu a tiez bez praxe. Nakolko po VS kde som dostudovala bc. Geografia a bioligia som nastupila na matersku. Ucit teda nemozem.

autor
1. aug 2020

@majik66 ahoj,ale niečo pedagogické si budeš musieť dorobiť asi

majik66
3. aug 2020

Dnes som rozpravala s riaditelom jednej skoly a pedagogika, ktoru mam postacuje. Problem je velky zaujem. Tak uvidime.

autor
3. aug 2020

@majik66 a aku mas prosím ťa pedagogickú? Ja som pochopila že si študovala geografiu

kacena4
9. aug 2020

Víkendové online školenie pre asistentov pedagóga - vinikajuce skolenie - absolvovala som ho pred par rokmi v danom zariadeni - odporucam https://www.facebook.com/events/768711997210559

kacena4
9. aug 2020

sorry "vynikajuce" 😨

autor
12. aug 2020

@kacena4 dakujem za tip

danusskaaa
12. aug 2020

Ahoj, urcite sa popytaju na skolu, prax (aj mimo skolstva), skúsenosti... skus si poztiet zakladne poruchy, ktoré sa vyskytuju: vsetky "dys-ky" (dyslexia, dysgrafia, dyskalkulia....), asperger, ADHD a podobne. Aby si mala predstavu co to aspon je. Oni ta uz potom usmernia podla potreby ziaka/ziakov. Nemusíš mat len jedneho ziaka, mozes kolovat medzi viacerými...

gabi000
18. okt 2020

Dobrý deň. Môžem vedieť plat v čistom pre pedag.asistenta? Ďakujem

juzanka151
16. dec 2020

@gabi000 nástupný je okolo 580 v čistom