Ako prebieha pohovor na pozíciu učiteľa?

orfeus18
4. aug 2014

Ahojte, mám otázku ohľadne pohovoru. Som učiteľ, len teraz som ukončil vysokú školu a o pár dní som pozvaný na svoj prvý pohovor na jednu základnú školu. Neviete ako takýto pohovor prebieha? Ako sa naň pripraviť? Ďakujem ;)

bonaqa2013
4. aug 2014

Stále kričia že mladých učiteľov niet, tak hádam budeš mať šťastie...

ukulela
5. aug 2014

neposlali ti nejake okruhy? hlavne sa slusne oblec, priprav si par viet o tom, co a preo si studoval, preco prave ucitel ... ako a kam by si chcel napredovat, aky chces mat pristup k detom ... a tiez nejaku odpoved na zakerne otazky ohladom ocakavaneho platu a podobne ... mladi ucitelia a hlavne chlapi su v skolstve nedostatkovi, ams vyhodu 🙂

nikawero12
5. aug 2014

Na takýto pohovor sa nemáš príliš ako pripravovať. Požadované vzdelanie máš a pokiaľ riaditeľ školy potrebuje učiteľa s tvojou kombináciou, tak rozhovor sa bude týkať skôr toho, ako si predstavuješ ďalšie pôsobenie v školstve ( možno sa ťa riaditeľ rovno opýta, či chceš ostať v školstve dlhšie, alebo je to pre teba len "prestupná stanica" k lepšie platenému zamestnaniu 🙂....a ak sa ťa to neopýta, určite to bude aspoň pri rozhovore s tebou odhadovať 😉 ).
A čo sa týka týka očakávaného platu, tak o tomto rozhovor zrejme nebude, keďže platy sú na základných školách dané striktne tabuľkovo /minimálne na štátnych školách/, ale to si si už zrejme pozrel, že aký je plat začínajúceho učiteľa 😉

eviki
5. aug 2014

Hlavne dojdi nacas. Mne sa raz podarilo uviaznut na kruhovom objazde koli zrazke autobusov, dosla som na pohovor neskoro, a stalo sa mi to osudnym. Majitel firmy bol veeelmi nahnevany.

mimla
5. aug 2014

Ja som robila iba pohovor na vychovávateľku. Bola som jediná uchádzačka, nakoľko o takú "lukratívnu" prácu "prekvapivo" nebol až taký veľký záujem, obzvlášť v hlavnom meste. Pohovor pozostával z predstavenia sa. Potom to bolo skôr o tom že mi vedúca družiny predostrela, čo budem robiť. Čo sa týka platu, ten mi dokonca nedokázala ani verbalizovať, radšej ukázala prstom v tabuľke. Áno, bolo to príšerné číslo. Chápem, že sa ho bála vysloviť nahlas. A dodať "v hrubom". Potom sa spýtala, či beriem. Brala som. Bolo to krásne obdobie, škoda, že som po zaplatení režijných nákladov na život bola skoro na nule. Ale v jedálni varili celkom dobre, bola som s deťmi, hrali sme sa, super bolo 😎

ellca123
5. aug 2014

mladych ucitelov casto zamestnavaju na dobu urcitu/10mes./ aby skola usetrila

jamabe
5. aug 2014

Mňa sa ešte okrem vyššie uvedených pýtali, či som ochotná viesť nejaký krúžok a aký, aké mimoškolské aktivity s deťmi, či mám skúsenosti s písaním projektov...