Ako sa ráta suma preplatenia nevyčerpanej dovolenky po výpovedi?

kesa
9. okt 2017

Ahojte, viete prosim niekto poradit? Po ukonceni materskej by som chcela odniest do prace vypoved nakolko sa tam uz nevratim. Md mi konci dakde v polke aprila. K decembru mi ostava 11 dni nevycerpanej dovolenky plus este cosi nabehne za dalsi rok. Viete niekto na zaklade coho sa vyratava suma k nevycerpanej dovolenke? Alebo ako to funguje? Dakujem.

katarinava
9. okt 2017

Suma za dovolenku sa vypočíta s použitím posledného dovolenkového priemeru, ktorý si mala. Mal by byť aj na výplatnej páske.

kesa
autor
9. okt 2017

@katarinava dakujem

lucinika
9. okt 2017

Tak ako vravi @katarinava, suma sa pocíta z priemeru z predchádzajúceho štvrťroka (priemer by mal byť uvedený na výplatnej páske), t.j. ak máš poslednú pásku napr. v septembri, priemer bol počítaný zo mzdy za 2Q (4,5,6 mesiac)

evittam
9. okt 2017

@kesa Tak ako pisu dievčatá.
@katarinava
@lucinika
A btw.ak mas zmluvu na dobu neurčitú a mienis zostat na RD do 3rokov veku dieťaťa a napr.aj plánujete dalsie neodporúčam davat vypoved.😉

kesa
autor
9. okt 2017

@evittam dakujem. A preco ked viem ze sa nevratim?

evittam
9. okt 2017

@kesa No lebo mozes mat dalsie dieta-vznika nárok na MD, ak by nie tak po RD si môžeš zariadit maximalnu vysku podpory,....

majolenka11
9. okt 2017

@evittam možem sa opýtať ako si zariadiť tu max výšku podpory?ak som zamestnaná na neurčito a firma konci som na md a mam este 2 dni dovolenky

kesa
autor
9. okt 2017

@evittam dakujem za vzacnu radu toto som nevedela

evittam
9. okt 2017

@kesa Za malo.

evittam
9. okt 2017

@majolenka11 No, dva dni dovolenky je malo.