Ako sa stať zdravotnou sestrou?

maja099
26. jan 2015

Ahojte,
mám otázku na niekoho kto sa vyzná v tomto smere. Mám VŠ, prácu, ale robota ma nebaví. Chcela by som sa stať zdravotnou sestrou. Dá sa k tomu nejako dopracovať externe? Viem že štúdium ošetrovateľstvo Bc. je len denné. Pri externom vyžadujú prácu v odbore, no ako tú prácu získať bez školy??? Uvažujem nad externým štúdiom - zdravotný asistent. Trvá to 2 roky. Je možné, aby som sa po tomto štúdiu zamestnala ako sanitárka/ošetrovateľka v nemocnici a mohla študovať VŠ externe? Ďakujem za každú radu 🙂.

trgypadl
26. jan 2015

@maja099 ver mi, ze ako zdr.asistent to je riadne o hubu, mozes pri vsetkom len asistovat.

trgypadl
26. jan 2015

@maja099 co mas vystudovane???

maja099
autor
26. jan 2015

@trgypadl bola som na gympli a potom na filozofickej fakulte, proste niečo úplne iné. chápem že to nebude nič jednoduché, ale je to jediná cesta a možno cesta ani nie je. neviem teda ako je to s tou výškou.

trgypadl
26. jan 2015

@maja099 kym vystudujes asistenta su 2 roky+ prax 2 roky, aby si mohla studovať externe , VS 3 roky cize dokopy 7 rokov, chod radsej na denne studium, poziadaj o stipko tak to budes mat za 3 roky hotove

majuska77
26. jan 2015

Ja mam vystudovaneho zdravotneho asistenta a VS urgentnu starostlivost-zachranar.V nemocnici mozem robit iba zdravot.asistent.Na VS sv.Alzbety by sa malo dat aj externe studovat.

maja099
autor
26. jan 2015

@trgypadl mám doma 4 ročnú dcéru, som sama, čiže denne to nie je možné... ☹

trgypadl
26. jan 2015

@maja099 aha no tak to je potom narocne sklbit

ikuska88
26. jan 2015

no mas viac moznosti mozes ist na denne studium diplomovana vseobecna sestra alebo na VS mozes denne studovat osetrovatelstvo a budes bc. popri dennom mozes dostavat socialne stipendium a tiez prospechove st. Ako som sa docitala nechces ist na denne tak mozes na SZS studovat 2r. externe zdravotneho asistenta, studium je bezplatne a chodi sa do skoly 1x za tyzden poobede a 1x od rana cely den. Hnet ako skoncis Skolu musis sa zamestnat ako ZA a mozes si podat prihlasku na VS sv. alzbety na dennu kombinovanu formu osetrovatelstvo. Da sa to zvladnut aj popri zamestnani odchodis si prednasky v zimnom sem + prednasky v letnom sem. + skusky a okrem toho musis absolvovat klinicke cvicenia a prax v nemocnici ktora spada pod danu fakultu ak si zamestnana v inom zdrav. zariadeni. Ak by ti bolo nieco nejasne kludne sa pytaj...

kikuska2602
26. jan 2016

Ahojte zienky chcela by som sa opytat pracujem v rakusku a chcela by som ist studovat na zdravotnu sestru ale externe mam ukoncenu zdravotnu skolu odbor zd.asisten ktorej skole sa da studovat volala som si do roznavy tam este nevefia ci otvoria externe studium dakujem vam za rady😀😀😀

kristinalab
19. sep 2017

Ahojte , chcela by som sa opýtať na radu , pracujem v Anglicku a momentálne študujem zubarcinu, sestrička v stomatologickej ambulancii . Hneď od začiatku studia som dostala prácu v ordinacii a prax mam pomaly rok . Chcela by som prísť s mužom na Slovensko a vykonávať tu istú prácu ale neviem ako to funguje na Slovensku . Neviete poradiť či mi stačí škola v anglicku alebo je na to nejaký zákon u nás a treba školu na Slovensku ? Chcem byt len sestra v stomatologickej ambulancii nie všeobecná . Ďakujem veľmi pekne za odpoved

aly
19. sep 2017

@kristinalab presne tento problém mám aj ja, tu môžeš vykonávať prácu sestry len po dokončení zdravotnej školy

teaha
19. sep 2017

Ked si sama na 4 rocnu dceru tak na pracu sestricky sa radsej vykasli.. nezabudaj ze budes mavat nocne

lolalita
19. sep 2017

Som sestra. Mam titul PhDr. a nejaky cas som ucila. Postup by bol, ako si pisala. Bud pojdes na dennu formu, alebo si urobis asistenta a nasledne popri praci Bc. Hlavne si to spocitaj financne a casovo.