Ako si nájsť prácu ako zdravotná sestra po rodičovskej?

jakala
30. máj 2013

, Ahojte,ma niekto podobny problem a moze poradit.Uz10 rokov som doma na MD mam 3 deti,manzel chodi na tyzdnovky.Chcela by som nastupit ako zdravotna ,sestra lenze praxe mam3 roky ukoncene v 2002.Co robit?

skorinkas
30. máj 2013

No rozošli si žiadosti. Sestier je teraz málo. Všade hľadajú. A keď prax máš a nie je o čom. Ja som po škole rozposlala 2 žiadosti a mala som 6 ponúk. A mala som aj kolegyne, ktoré prišli po mne a nerobili roky v zdravotníctve a predsa ich vzali. Treba skúsiť 🙂 . Veľa šťastia

benny35
30. máj 2013

@jakala neskusali ste nejaku pracu na doma?Myslim ze ako zdravotna sestra by nemala problem s vyzivou-doplnkami,pre cele rodiny a hlavne kde su male deti ?

sissy27
30. máj 2013

@jakala nepíšeš, odkiaľ si, ale myslím, že zohnať prácu ako zdravotná sestra nebude problém, dnes každá čo môže, uteká za hranice (ani sa nečudujem), len treba si rozposlať žiadosti a životopis, skús aj domovy dôchodcov, isto máte niečo v okolí...
a predpokladám, že máš niekoho k deťom, keďže je to časovo dosť náročná práca...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
30. máj 2013

@fidka79 preco sa vracias?

@jakala zalezi asi, aj kde zijes, najlpeise by ti bola nejaka ambulancia, pokial nemas nikoho k detom, treba pozriet inzeraty, oslovit starych znamych.... Pokial ti ma byt kto s detmi, myslim, ze nebudes mat problem najst pracu... Ja som teraz nastupovala po 6 rokoch tiez od troch deticiek.

sissy27
30. máj 2013

@fidka79 no ja nemám pocit, že by bol prebytok zdravotných sestier v našich nemocniciach či ambulanciach... babičku mám v DD a tam stále hľadajú sestry, ale je to náročná práca a mizerne ohodnotená,lebo povedzme si pravdu, z pocitu dobre vykonanej práce sa žiť nedá 😝

mawka
30. máj 2013

@jakala mne trvalo rok. ono sice sestier je malo, ale platy sa im mali zvysit, takze zas az tolko nepotrebuju, pretoze kto by ich zivil, ze ano. nastupny plat asi 550 brutto, s tym rataj. ja som mala este menej odrobene. no a fakt zalezi, kde zijes, lebo vo velkych mestach alebo taka BA fakultna berie hned a stale, mensie nemocnice ani nie. ambulancia to su tlacenky a po znamosti, lebo je to fajnova robota za tie iste peniaze jak v nemocnici.

maruska24
30. máj 2013

na tvojom mieste by som si urobila opatrovateľský kurz /aj cez úrad práce/ a pekne krásne si išla zarobiť tiež na týždňovky do Rakúska. Ak máš niekoho kto by ti vedel deti za ten čas nejako postrážiť, alebo sa dohodneš nejako s manželom, nemáš problém. Tri týždne tam, dva týždne doma a zarobené máš možno lepšie než manžel. A keď nechceš zahraničie, ale uspokojíš sa aj s menšími eurami 😀 tak rozpošli životopis do každej ambulancie či zdravotného strediska ktoré poznáš a uvidíš.

sirinka
30. máj 2013

@maruska24 preboha naco by robila opatrovatelsky kurz, ked je zdravotna sestra s maturitnym vysvedcenim?

maruska24
30. máj 2013

@sirinka pretože poznám ľudí ktorý si potrpia na certifikáte, hoci je aj zdravotná sestra, hlavne ak v obore 10 rokov nepracovala. Kamoška tak pracuje, tiež zdravoťáčka, mala smolu že bola 5 rokov na materskej, potom dostala ponuku do Rakúska, no rodina si vyslovene žiadala certifikát opatrovateľského kurzu. Urobila si ho, a neľutuje, pracovala tam celé tri roky, zdokonalila sa v nemčine, nabrala stratenú skúsenosť a dokonca je teraz normálne v Rakúsku zamestnaná /žiadna živnosť/ a tým si zabezpečila nielen pravidelný príjem ale aj dôchodok.

sirinka
30. máj 2013

@maruska24 to fakt? preboha opatrovatelky tam robi uz kde kto, skutocne a zdrav. sestra si musi robit kurz...no co uz...

katecameron
30. máj 2013

@jakala ješj si taky isty prípad ako ja len ja niesom zdravotna sestra tiez si neviem najst zamestnanie po 10rokoch na MD

skorinkas
30. máj 2013

@mawka v ambulancii a ten istý plat ako v nemocnici??? To pochybujem. Víkendy, sviatky, nočné...to skočí

skorinkas
30. máj 2013

@maruska24 Do zahraničia netreba kurz (ja som bola bez)ak je už raz sestra a tam sa jej neoplatí ísť do rodiny. Keď už tak potom do nejakého zdr.zariadenia. Ja som dostala teraz nedávno nádhernú ponuku.to už by sa oplatilo,ale zase nechať doma 3deti...no neviem.To je na zváženie

mawka
30. máj 2013

@skorinkas no poskoci a o kolko moja? si vezmi, ze prave ze robis sviatky, soboty, nedele a na smeny. v ambulancii si 5x tyzdenne a na 8 hodin. a platovo to je rovnako, niekedy na odbornych ambulanciach aj lepsie. jasne, ze sestry sa tuzia dostat na ambulancie prave pre toto. vikendy, sviatky a vianoce mas volne. v nemocnici na to mozes zabudnut, cim novsia si, tym viac prave vikendy a sviatky makas.

@maruska24 to je uz len o schopnosti vybavit si. zdrav. sestra nepotrebuje opatrovatelsky kurz, pretoze kurz sa neda porovnat so studiom 4 roky na SZS v odbore sestra, aj keby nemala prax. ver, ze za tie styri roky ma taka studentka naumyvanych zadkov do aleluja. zase je to o tom, kto si ako vie vydebatovat veci. ak to ziada jedna agentura, dalsia to ziadat nemusi. a agentur co sa rakuska tyka je tu tiez dost. a hlavne, dnes ti aj tvoj obvodak da paeciatku, ak mate dobre vztahy, ze si tam odrobila alebo hocikto z nemocnice, pretoze prax sa overuje maximalne na tom cisle, ktore tam do referencii uvedies. nemozno porovnavat domacu opateru s opaterou v zdrav. zariadeni. aj keby si odrobila len meiac v nemocnici na oddeleni, tak mas vacsiu prax ako pri rakuskom dochodcovi za dva roky 😉

@jakala este som zabudla, ak nevykonavas prax za poslednych 5 rokov, tak ak ta prijmu, tak budes robit pod dohladom sluzobne starsej sestry a len za jej pritomnosti pocas isteho obdobia, neviem presne kolko hodin musis odrobit na taketo preskolenie a potom ta preskusaju. mne to tiez oznamili, tak sa ucim vsetky osetrovatelske postupy. no sranda, ti poviem.... kopa veci sa pomenilo, hlavne kopa papierovaciek.

skorinkas
31. máj 2013

@mawka No na súkromnej ambulancii? Ale tak to je každého osobný názor, či stojí tá ambulancia za to. A v Rakúsku by to mala o inom? Víkendy, sviatky, noc a plat rovnaký

mawka
31. máj 2013

@skorinkas ja neviem, co riesis, tu sa pisu realne veci. niekto chce ist do nemocnice, tak pojde tam, ak ma znamych, tak pojde na ambulanciu a ak chce, pojde do rakuska. ty si zdravotna sestra?

sirinka
31. máj 2013

@skorinkas
@mawka co vy dve vlastne riesite? Je samozrejme, ze v ambulancii na sk zarobi sestra biedne... V nemocnici trosku lepsie, zalezi od praxe, skol, pracoviska, da sa zarabat aj cez 1000 eur mesacne, to na ziadnej ambulancii nedostanete... Ale pochybujem, ze niekde na sk sa da zarobit tolko, ako v nemocnici v rakusku, staci aj starobinec...

skorinkas
31. máj 2013

@sirinka Jasné, že v Rakúsku sú platy lepšie. V každom zdr.pracovisku tam. Ale neriešili sme tieto zariadenia v Rakúsku, ale podľa toho čo som čítala,som pochopila, že ide o opatrovanie v rodine. A to sa už sestre neoplatí. 😒 Inak úplne súhlasím 🙂

sirinka
31. máj 2013

@skorinkas priznam sa, ze netusim ako sa teraz pohybuju platy opatrovateliek v rakusku, ale 10 rokov dozadu sa to oplatilo a velmi.... 🙂

bizuka
1. jún 2013

záleží od zamestnávateľa, aký budeš mať plat v ambulancii. Ja tam robím 12 -ty rok, plat o ničom, obedové lístky som za tie roky nedostala ani raz.. ja sa práve chystám späť na smeny. V ambulancii nemáš voľno, iba ak aj zamestnávateľ má dovolenku.

danielita111
1. jún 2013

Zdravim vsetkych riesim podobny problem ci ist na amb.alebo do nemocky na smeny.Byv.kolegyna po 3 detoch chcela ist na amb.ale nemohla nic najst tak skoncila na odd.kde vydrzala 2 mes.Nezaratali jej tie roky co bola na MD cize po 3 detoch dost.Mala mizerny plat nakoniec nasla miestona amb.u sukromnicky,ale len na zastupovanie pocas MD.Teraz ma vyssi plat ako v nemocke.A to nehovorim ze ms VS.Mate s tymto niekto skusenost?Myslim s tym ze Vam nezaratali roky na MD.Lebo to si neviem predstavit ze aky plat dostane taka baba co ma 8 deti-jednu poznam.

slavuska30
2. jún 2013

@danielita111 ahoj, ja idem späť do práce od polovice septembra, tiež na 3 smeny, už som čítala, že sa nezapočítáva do praxe doba na MD...ja idem koncom júna na personálne ohľadom vybavenia nástupu po MD, tak sa opýtam ako to je s tou praxou..

maznacik007
2. jún 2013

@danielita111
@slavuska30
doba na RD sa vam do praxe nezapocitava ... pocita sa iba realne odpracovana odborna prax...
viac
http://www.sksapa.sk/201204052332/Aktuality-a-o...

slavuska30
2. jún 2013

@maznacik007 ďakujem za info, idem si prečítať 🙂

slavuska30
2. jún 2013

@maznacik007 ..a to nie je ten pozastavený zákon?

danielita111
2. jún 2013

@maznacik007 Dakujem za info,tak to ma vobec nepotesilo.Teraz uz fakt neviem kam ist robit,hlavne ze som si robila VS,ktora mi je uplne na .....

rodinnevikendy2
21. jún 2013

Surne hladam ZDRAVOTNIKA na detsky pobytovy tabor na Kysuciach 27.7.-3.8.2013
Podmienky na pozíciu ZDRAVOTNÍK:

- zdravotná sestra / zdravotný brat
- študent medicíny (ktorý úspešne absolvoval 6 semestrov)
- skúsenosť v práci s deťmi , kumulovana funkcia s animatorom
Ak mate dieta nad 5 rokov, moze ist s vami.