Ako si nájsť prácu bez známosti?

kasokri
13. mar 2017

Ahoj. Aj vy ste na tom podobne. Ako si najst prácu bez znamosti pri ktorej budem mat cas aj na svoje deti?

medovka14
13. mar 2017

Každú prácu som mala cez známosti.. Normálne som pozrela inzeráty, poslala žiadosti. Skus pozrieť aj na fb, je tam veľa stránok, kde ponúkajú zamestnanie, brigády 🙂

siska53
13. mar 2017

@kasokri zalozit si vlastnu 🙂
Ja som som nasla pracu normalne... Ked nemozem ja,zastupia stari rodicia. Partner dlho pracuje,takze tam pomoc nemoze byt velka.
Deti tak 2-3x do ttzdna stihal vybrat ja.

kasokri
autor
13. mar 2017

@siska53 Ahoj, ak sa mozem opýtat, co robís?

siska53
13. mar 2017

@kasokri mas ip

mata_86_tt
13. mar 2017

Zvys si kvalifikaciu, studuj jazyky, porob si co naviac kurzov co mozes a financne zvladnes. A praca pride. Len musis vyniknut nad ostatnymi.

dorottka
13. mar 2017

ani jednu pracu som neziskala cez znamosti a myslim, ze v mojej branzi sa to ani neda... dosiahla som to tak, ze som na sebe makala a neverila bludom, ze vsetko je len cez znamosti a snazila som sa byt na pohovore co najpripravenejsia a najlepsia - obvykle to vyslo. To je vsetko.

tiper24
13. mar 2017

a ja pracu nemam uz 15 rokov

mata_86_tt
13. mar 2017

Presne tak. Niekdy uplny detail z teba spravi vitaza na pohovore-treba byt len o krok vpred pred ostatnymi.

tiper24
13. mar 2017

co treba hovorit na pohovoroch?

dorottka
13. mar 2017

@tiper24 no to zalezi od profesia predsa. u nas sa pytaju na to, ako by som riesila ten ktory problem, pripadne mi daju nieco urobit, aby videli ako sa prepracujem k rieseniu a ako rozmyslam.

tiper24
13. mar 2017

@dorottka no ja minule bol na vysokozdvizny a ma nevzali

tiper24
13. mar 2017

@dorottka mimochodom nevies nahodou o nejakej praci alebo aspon brigade? aj 20 euro na den by mi stacilo

dorottka
13. mar 2017

zial nie, prepac, ja som informatik, cize maximalne by som vedela poradit v tomto, v ostatnom sa moc neorientujem :( Co vlastne vies, aku mas kvalifikaciu a co by si chcel robit?

tiper24
13. mar 2017

@dorottka no som expert na IT technologie, pc, tablety, mobily,

dorottka
13. mar 2017

@tiper24 ok, ale to je siroky pojem... softver, hardver, administracia, opravy, servis? a kde zijes, ked ako expert na IT si nevies najst pracu tak dlho? :o Ako je to mozne?

tiper24
13. mar 2017

@dorottka softver, hardver, opravy, no lebo mam iba uciliste

eeffka
13. mar 2017

@dorottka robi si z teba prdel. Niekde vypusyje ze je invalid.inde ze ma dioptrie 8ky. ma len zakladnu skolu... skoda jazyk drat s nim

stanulka27
13. mar 2017

tiez som na tom podobne,aj sa si hladam pracu a nic ☹ kedze mam specificky smer a v inej oblasti nemam prax tak ma nikde nechcu zamestnat ☹ a tom som ochotna naozaj uz pomaly robit čokolvek,absolvovala kopec pohovorov a stale nic....tak neviem

tiper24
13. mar 2017

@eeffka ver mi ze by si nechcela mat problemy s ocami ako mam ja, to ti neprajem ani tvojim detom a srandu si nerobim lebo to sranda nie je

lenockaaaaaa
13. mar 2017

ja som uz tiez bola na strasne vela pohovoroch. uz sa tym ani nechvalim lebo znova hovorit ze zase to nevyslo. ☹ no takze tak.

dorottka
13. mar 2017

ja nevidim aj tak v nicom problem...uciliste? v IT je uplne jedno, ake mas vzdelanie a aku skolu, ide o to, aby si vedel robit a ak vies, zoberu ta, to viem na 100%. 8 dioptrie? Kamoska ma 10tky, uz dobrych 15 rokov a pracuje na sude s minimalnym obmedzenim. A opat, softver, hardver, su velmi vseobecne terminy - ved povedz normalne priklad, co vies robit. Co znamena, ze vies robit napriklad ''softver''?

tiper24
13. mar 2017

@dorottka instalacia programov, preinstalacia pc, antivirus, malware, proste nastavenia pc, niekto dokafre pc tak viem opravit preinstalovat nastavit ako zanova,

vetthy
14. mar 2017

@kasokri tazko radit ked nevieme v ktorom meste hladas pracu a,aku mas kvalifikaciu.flexibilnu pracu poskytnu urcite agentury tykajuce sa obchodov upratovani opatrovanie roznasanie letakov

jeennyv
14. mar 2017

@kasokri zalezi velmi aky typ prace hladas resp. V akej sfere a meste..ja som pracovala v administrative, personalistike v 2 firmach ako prace som si nasla sama, no mali vadu..proste vymyslanie so zmluvou, potom cez prispevky z up atd..druha firma mi po par dnoch povedala, ze odchadza z mesta a dovi job..ono ja na oboch strana, ci personalistu i ked hladas job pocitujem, ze je tam hlavne v administrative velky pretlak ludi, na jeden job pride aj 800 ziadosti, a vzdy sa nad vsetkymi nezamyslia musis mat stastie jednoducho..a za mna, aj ked ma niekto robotu po znamosti sa ti neprizna..a musi to byt fakt clovek co ti chce pomoct a nezavidi, ze by si sa mal kusok lepsie...jedina vyhoda je ked hladas job je zbavovanie sa "znamych" a zvedavcov sa ich opytas ci nevedia o nejakej praci a uz ich dlhu dobu neuvidis..

dkethe
14. mar 2017

N

dkethe
14. mar 2017

No ja som z vychodu a vyzera to tak ze z mojho okolia som snad jedina kto mal pracu bez znamosti. Vsetci znami hovoria ze bud ich prijali lebo niekoho poznaju. Alebo ze ich neprijali lebo nikoho nepoznali. Tolko moja skusenost. Smie sa vobec take pisat na net?? :( je to smutne..

tiper24
14. mar 2017

ja uz by som normalne robil aj smetiara len aby uz nejaka robota bola

vetthy
14. mar 2017

@tiper24 to tvoje nariekanie uz sa zacina byt otravne a unavne.kopa pracovnych agentur automobilky samsung atd.pobozkaju ruky ak tam ide volakto robit.len treba zdvyhnut zadok

tiper24
14. mar 2017

ja nemozem hockde budem v automobilke a kazdu minutu budem menit okuliare? no pas na mna nepocka

moni244
14. mar 2017

To je najlepsie, dopredu sa nastavit, ze bez znamosti to nejde a len frflat, ako to maju ostatni jednoduche, lebo ppznaju ludi