Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako si založím e-shop?

freyusha
13. aug 2014

Babulky (PRO) potrebovala by som par rad...som v stadiu uvah o zalozeni e-shopu...chcela by som vediet, co vsetko treba..cim zacat..mam na mysli e-shop ako taky a web...dakujem za kazdu cennu radu 😉

sim87
13. aug 2014

Ahoj, snad nevadi ze nie som pro a mozem ti skusit poradit 🙂

Najprv by asi bolo dobre si rozmysliet, ci chces mat e-shop len ako taku bokovku, alebo to chces brat naozaj 'vazne' a spravit si z toho casom full time biznis, aby si vedela, kolko casu (a penazi) chces do toho vlozit (a aby si si vedela predstavit, ake vysledky ti to prinesie).

Take uplne zakladne veci ktore budes potrebovat a ktore mi napadaju:

- Domenu (laicky povedane webova adresa e-shopu, kupis si ju raz a uz ju mas)
- Hosting (laicky vysvetlene to, ze ten eshop ti bude 'bezat' na tej webovej adrese kazdy rok - plati sa to kazdy rok poskytovatelovi. Na Slovensku je najznamejsi Websupport, ale su aj mensi a asi aj lacnejsi poskytovatelia)
- co sa tyka samotneho webu, mozes si ho nechat naprogramovat uplne od nuly podla tvojich predstav, alebo si mozes kupit predpripravenu 'sablonu' e-shopu - tie su samozrejme lacnejsie, ale mas tam potom obmedzenia ze tam nemusia byt take funkcionality ktore ty prave chces a potrebujes.
- dizajnera, ktory ti ten web navrhne (po funkcnej a/alebo grafickej stranke - ako to bude vyzerat). ak si kupis hotovy eshop podla sablony, toto moze odpadnut ale zase - bude tam uz nejaky predpripraveny vzhlad ktory pre teba nemusi byt idealny
- pravnika, s ktorym vytvoris pravidla nakupovania, prava a povinnosti a pod., proste obchodne podmienky, ktore budes mat uverejnene na webe
- neviem ci mas zivnost alebo sro, ale ak nic z toho, tiez si budes musiet vybavit tieto veci (teda ci podnikat na zivnost alebo si spravit firmu)
- uctovnika (suvisi s tym vyssie, ak teda nie si sama dostatocne rozhladena v uctovnictve a nevies si ho robit komplet sama)
- ak ho budes chciet robit naozaj dobre, budes potrebovat zabrdnut aj do internetoveho marketingu (ten sa toci okolo toho, ako priviest ludi na tvoj web, ako ich tam udrzat, ako robit veci lepsie pre zakaznikov a pod.) a to je cela samotna kapitola, ktoru by som tu asi zbytocne rozpisovala 🙂

To je vsetko co mi tak na prvy sup napadlo. Ak mi nieco este napadne, napisem 🙂
Ak mozes prezradit, coho by sa ten eshop tykal?

sim87
13. aug 2014

Este mi napada ze neviem ako je to s tymi hotovymi sablonami a podporou platenia, ci to tam maju nejako vymyslene alebo by si si musela sama doriesit sposoby platby. Kazdopadne toto byva tiez asi celkom narocnejsia vec... (hlavne pokial tam chces mat platby kartou. Najjednoduchsi by bol asi paypal alebo dobierka)

luslus
13. aug 2014

ahoj, ja som robila jeden eshop cez www.eshop-rychlo.sk . su tam sablony, ktore si mozes akokolvek upravit. ja nie som technicky typ takze som tam vela nespekulovala. jediny problem som tam mala s nahranim hlavicky a vytvorenim loga, s tym mi pomohla kamaratka. vsetko sa tam da jednoducho nastavit, cez platby, dodanie a pod...
webhosting, domeny som riesila cez forpsi.com

luslus
13. aug 2014

no ale urcite asi najzlozitejsie je pripravit bezpecnostny projekt ohladom ochrany udajov a vsetko okolo toho, tieto papierovacky, preto ak mas na to financie je lepsie to nechat urobit nejakej firme

petfo
19. aug 2014

suhlasim s tebou luslus znamemu to robila firma, taky student na volnej nohe ti narobi akurat tak starosti h...treba si nechať poradiť povecsine to firmy maju premyslene lepsie ... robila mu to firma http://www.comein.sk/portfolio/web skus pozriet mozno ta to zaujme,,,

ramzes1980
19. aug 2014

Mozes predavat aj cez moj eshop, ak mas zaujem...

martina833
19. aug 2014

odporucam webareal, mam cez nich eshop a vyzera profesionalne a to som si len prisposobila pozadie, ma velmi pekne nove sablony, ktore si mozes maximalne prisposobit, zdarma ti poskytnu potrebne zdrojove subory (photoshop, html, css), ja sa trochu venujem grafike, tak som si to spravila sama, mesacne vychdza 10 €.
Pre webareal som sa pred 3 rokmi rozhodla kvoli variabilite dizajnu (inde sa napr. platilo za to ze si chcem zmenit hlavicku webu), mnozsvu funkcii, jednoduchosti. Vtedy boli najlepsi, a podla mna stale su. Stale vynovuju system, pridavaju nove funkcie.

K tomu ti treba kupit dobru domenu, najlepsie je vybrat taku, ktora zahrna nazov tovaru, ktory predavas, ak sa to da jednoslovne pripadne dvojslovne zhrnut napr. detskeoblecenie.sk, jednoduchsie ta potom ludia v google najdu. Dalej ti treba pekne fotky a detailne popisy vyrobkov. Ja som si napr fotky fotila a upravila sama, netreba ziadne fotostudio ani profi fotak, len dobre svetlo a dobry program na upravu fotiek...
Tolko na zaciatok...

janusa28
16. okt 2014

nesuhlasim. vsetky tieto "naklikavacie" firmy, ktore chrlia eshopy su sice lacne ale svojou funkcionalitou vobec nezarabaju. nezalezi na dizjne, ale aky ma eshop seo optimalizaciu, aby ho mohol google zaindexovat a pod.... je to ho vela a ja nemam cas, ale ak by si naozaj chcela eshop, ktory by ti zarabal tak oslov nieco kvalitnejsie. a este dalsia vyhoda zaplatis raz a mas pokoj, kdezto tu len platis mesacne, rocne....
kvalitny programator ti urobi administraciu a nauci ta v nej robit takze si budes vsetko potom robit sama a nebudes nikomu platit akurat len za domenu co je asi 12 eur rocne. dam ti kontakt na niekoho kto robi taketo eshopy ak chces?

patkaba
27. mar 2018

@janusa28 To ani nemyslis vazne :D Ty jej das kontakt na programatora, ktory to urobi zadarmo? :D Fuu takeho chcme aj ja, budem mu dohadzovat klientov a brat peniaze..

A teraz vazne. "naklikavacie firmy", zoberme si do hladacika napr eshop-rychlo.sk, oni mi pridu najprogresivnejsi a napr. oproti shoptetu, kde platis za komplet 92 eur, u nich platis komplet 12 eur a povazujem ich za najvacsiu konkuenciu.

Tieto riesenia maju vsetko, od a po z + maju podporu, online - ty zavolas a niekto ti pomoze. Ak by programator programoval take mnozstvo funkcii ako ma eshop-rychlo, vyslo by to odhadom na 10-15 000 eurovu investiciu + ked sa nieco pokasle, da si 40 eur za kazdu zacatu hodinovku sadzbu a bude upravovat. A toto vsetko mas za 12 eur v eshop-rychlo. Tak sa skus zamysliet a este raz preformulovat, mozno nie si uplne mimo a len si sa zle vyjadrila..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli