Ako urýchlene nájsť prácu z domu?

23. máj 2023

ahojte,
ako si rýchlo najst normalnu pracu z domu? nikto nechce davat na 100% HO, ziadne nahadzovanie produktov na eshop, ziadne copywritingy, nic, som z toho znechutena, svetko zamietave odpovede, ani preklady angličtiny uz nie su, nic, vsetko riesi chat gpt, to AI a ine nic,
co potom ucenie anglictiny online tiez je velka konkurencia, ale toto su brigady, ja chcem nejaku serioznu pracu na doma, normalne polovicny alebo cely uvazok,to je jedno, ale vzdy vsade kam napisem, tak su to zamietave odpovede a som uz z toho chora, som v cudzine takze preto HO potrebujem, moze byt aj privyrobenie iba, ale ziadne ze predaj vyrobkov, call centrum a take, lebo zijem s muzom v Baku a tu su platy 200e takze chcem nieco ine, dakujem za info

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasitimi17
23. máj 2023

Ved som ti povedala ze napis mi spravu

autor
23. máj 2023

@marcellka32 to je len kurz kadernícky ? Iba toto ? Ja som na toto nešikovna .kolko také niečo stojí a koľko to trvá ?

autor
23. máj 2023

@maros313 živnosť ? Ďakujem už neprosím. S tým sú len starosti. To ozaj nie. Ale dik za info

autor
23. máj 2023

@sheila121 presne tak. Ponuky výrazne poklesli

marcellka32
24. máj 2023

Prepáč, ale nechceš aby som celý kurz napríklad kadernícky za teba vybavila? Nie si tak trošku pohodlná? Pýtaš sa mňa, koľko trva kurz kaderníčky v Baku? Netuším, v živote som tam nebola, informácie si hľadaj sama, z neba ti práca len tak nespadne...a nie, nie som múdra ako rádio, ale s tvojím prístupom k práci (k hľadaniu práce) ďaleko neprídeš, myslené v dobrom ;)

melanta
24. máj 2023

@simca06022011 tak ak jej muž zarobí 300 eur, tak je v podstate na približne priemernej mzde v Azerbajdžane. Čiže normál. Ale nie ak pracuje iba jeden. A áno, ako píšeš, ženy tam normálne pracujú. Nebavíme sa o Saudskej Arábii či Afganistane za režimu Talibanu. Ženy v Baku pracujú v mnohých sektoroch, od nízkych pozícií po vysoké. Autorka silou mocou potrebuje pracovať doma, čiže tu mi skôr na rozum ide, že problém nebude práca ako taká, ale možno muž nechce, aby chodila do práce medzi ľudí? Inak mi hlava neberie, prečo by vysokoškolsky vzdelaná žena riešila to, že v Baku nie je práca pre ženy.

simca06022011
24. máj 2023

@melanta ano, no mozno to nevie... kto vie ake ma informacie a ako pises, pristup muza a jeho rodiny.

autor
24. máj 2023

@marcellka32 no to musím pozistovat.

@melanta nechcem veľmi pracovať s ľuďmi dookola a najmä nie s mužmi, tiež manželovi rodina by nebola nadšená z toho, môj muž je kurd ktorý sa narodil v azerbajdzane ale nie v baku, narodila sa do tradičnej rodiny,(ale pracovať mi nezakázal) v islame to nie je zakázané predsa, sú moslimovia ktorí normalne posielajú svoje ženy do práce, sú trošku tradičnejsi jeho rodina , a naozaj nie sme v saudskej, ale ani tu to nie je na ružiach ustlane, keby ste tu žili, tak viete. Je to síce trošku otvorenejšie ale ja nechcem sa pohybovať v turizme medzi muzmi napr a podobne. Náboženstvo nezakazuje ženám pracovať, ale majú pracovať tak, aby to bolo pohodlné pre ne, muž ich má živit, postarať sa o ne podľa islamu, áno má 300e a síce mi vraví, že nemusím pracovať, ale z toho sa nedá žiť, a nedá sa aj šetriť do budúcna na dôchodok a pod. To je predsa nemožné. Je to málinko.

autor
24. máj 2023

@marcellka32 ale keď aj tak ja som ľavá celkom na také veci ako maľovanie žien, ja sa ani nemalujem, na neviem nič vytvárať nie som vôbec kreatívna..kebyže som umelecká duša tak už pečiem torty vyrábam nejaké sijem niečo a nehľadám prácu za Pc doma...takže toto asi pre mňa nebude ťa šálka kavy

melanta
24. máj 2023

V Baku síce nežijem, ale robím headhuntera a aktuálne možno aj viac ako 50% mojich klientov sú klienti z moslimskej krajiny. A najímam im aj ženy. Ak je muž z tradičnejšej rodiny, kde nechcú, aby žena pracovala s mužmi, tak na toto si ty pristúpila dobrovoľne. Takto si sa rozhodla žiť. V tomto si sa rozhodla vychovávať aj svoje deti. Čiže čo navrhujem je, urob si dobrý profil na Linkedine, nech ťa ľudia, ktorí hľadajú ľudí v Baku vedia nájsť. Okrem toho si na lokálnych pracovných weboch pozri, aké pozície full remote v Baku ponúkajú a akú klasifikáciu na ne potrebuješ. A potom rieš to, aby si tú klasifikáciu mala. Či už ďalšou školou, kurzom a pod. Tiež sa pozri na to, ako korporátne spoločnosti v Baku pôsobia, aké pozície ponúkajú, ktoré sa najviac blížia k tvojim zručnostiam a mala by si čo najmenej práce s tým dokvalifikovať sa.

marcellka32
24. máj 2023

Ja som ti dala len príklad, ja netuším čo vieš robiť 🙂

1andrea111
24. máj 2023

Že si sa rozhodla takto žiť je Tvoje rozhodnutie ale priviesť do takého života dcéru by som teda nechcela.

januska12323
24. máj 2023

Keď si tam išla si nevedela, že nebudeš môcť robiť?

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. máj 2023

@maros313 a živnosť sa myslíš oplati?platiť si zdravotné sociálne a plus dane ??však to mi nič nezostane asi že nie
Ja kľudne vezmeme hocičo dohodu trabesa aj to je jedno...aj polovičný iba...

katkaseiner
25. máj 2023

rata sa mi ako pises ze vezmes dohodu... a to si ju das poslat na podpis do Baku?

maros313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naty_10
25. máj 2023

Jednoduchá a zaujímavá práca v administratíve.
Súkromná firma Aquamol príjme šikovných ľudí do administratívneho smeru - asistenta/ku / aj brigádnicky/, obchodno technického poradcu. Možnosť okamžitého nástupu.Práca je vhodná aj popri zamestnaní, podnikaní, MD ale aj popri dôchodku ako privyrobenie.
Práca zaberie 4 hod. denne so zárobkom 800€/mesiac.
Osobný pohovor je podmienkou /Košice, Bratislava/
Čas a miesto pohovoru po dohode.
Každé info osobne - nie písomne.
V prípade záujmu píšte prosím mail. Po prvotnej mailovej komunikácii sa spojíme telefonicky.

onedaynick
25. máj 2023

@naty_10 co tym chces povedat?

autor
25. máj 2023

@katkaseiner žeby online cez emaily sa to dá poriešiť ?

@maros313 no nemám preto sa tu pýtam

januska12323
25. máj 2023

A zmluvu podpíšeš cez zoom? Hľadaj si robotu tam kam si sa dobrovoľne presťahovala.

katkaseiner
26. máj 2023

Zmluvu podpises, ale toto zamestnavatel nechce. Zamestnávateľ ťa chce vidieť a akokoľvek neuveriteľné to znie, aj kontrolovať 😉

sheila121
26. máj 2023

@katkaseiner nie je to vždy pravda. Ja robím pre šéfka ktorý je zo Žiliny, zmluvu sme podpísali online a videli sme sa raz keď prišiel do Popradu na dovolenku ;)

onedaynick
26. máj 2023

@januska12323 empatia, porozumenie.. nezname pojmy pre teba, ze? lebo my vsetky ostatne zijeme dokonale zivoty bez zakopnuti.

katkaseiner
26. máj 2023

@sheila121 beriem to ako že si 1 zo 100. Moja šéfka je z Poľska, reálne sme sa nikdy nevideli ale Office je v BA, čiže HR riešil všetko "za ňu"

januska12323
26. máj 2023

@onedaynick slečna vedela do čoho ide, neprestahovala sa tam to dňa na deň predsa. Nemôžem ľutovať človeka, ktorý si nezistí základné veci.

onedaynick
26. máj 2023

@januska12323 ja mozem, je to o ludoch. ja tiez nemam zivot nalinajkovany.

autor
26. máj 2023

@onedaynick ľudia moc empatie nemajú v dnešnej dobe ...

jmdm19
Odpoveď bola odstránená
Zobraz