Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako vyriešiť stresové zamestnanie pred mimotelovým?

martinazvo
23. aug 2012

Dobry den, rada by som sa spytala, ci budem mat narok na matersku, ked by som dala v zamestnani vypoved. Pracujem v jednej firme 11 rokov, ale je to velmi stresove prostredie a planujeme s manzelom podstupit IVF, co si vyzaduje klud a v tejto praci to bude nemozne/urcite neuspesne. Rada by som to vyriesila vypovedou s tym, ze budem dufat ze otehotniet sa mi podari co najskor. Dakujem za odpovede.

zuzik311
23. aug 2012

@martinazvo ochranná lehota je 8 mesiacov t. j. muselo by sa narodiť do 8 mesiacov od skončenia nemocenského poistenia /zamestnania/. prípadne si môžeš platiť dobrovoľné nemocenské poistenie ale to sa už teraz neoplatí alebo sa niekde zamestnať ...

zuzik311
23. aug 2012

@martinazvo takže už by si musela byť tehotná keď dávaš výpoveď

annastasia22
23. aug 2012

ja som na tom rovnako som tiez po ivf tak mi odporucili od pichania 1 injekcie ist na pn a som az do 1 trimestra ale viem ze niektore tehu ostavaju az do materskej 🙂

moon1979
23. aug 2012

@martinazvo ja by som vypoved urcite nedavala ale isla by som na PN, na PNke mozes byt az rok, potom si uz bez naroku na peniaze z PNky ... aj pocas MD a RD je pre teba vyhodnejsie byt vedena ako zamestnanec nez ako nezamestnana osoba ... porozmyslaj, je to na tebe, ale PNka nie je zle platena, ak si doma cely mesiac ...

bettypo
23. aug 2012

@martinazvo stačí Ti byť doma po prenose (dovolenka, PN-ka) , nemusíš dávať výpoveď. Veľa žien je po IVF na PN-ke až do pôrodu. A ďalšia vec, nie každý je úspešný na prvýkrát. Niektoré žienky chodia na IVF roky

martinazvo
autor
23. aug 2012

dakujem kocky, presne pre toto vsetko velmi vaham, vypoved mi pride velmi nezodpovedna, ale na druhej strane si neviem predstavit absolvovat tie pokusy (a som si vedoma ze ich bude viac) pocas tejto prace, pretoze to chce klud co sa mi tu nepodari ani nahodou :(

zuzik311
23. aug 2012

@martinazvo ako povedali baby jedine PN.. výpoveď sa ti neoplatí vôbec.. iba si uškodíš

evickav
23. aug 2012

@martinazvo ja som mala tiež tento problém,,, pred pár rokmi som podstúpila 3x IVF počas zamestnania, len po transfere som mala dovolenku,,, posledný krát PN,,, bol to neskutočný stres!!!!!!
teraz som sa dohodla s mojim gyn. dr., že pred IVF pôjdem na PN,,, nič proti tomu nemal,,, vypísal ma koncom januára a ja som zostala tehotná v polke apríla po prvom transfere embryjka 🙂
v soc. poisťovni mi povedali, že PN môžem byť rok,,, takže potom len prejdem na materskú,,,
určite by som nedávala výpoveď,,, dnes je veľmi ťažké si zohnať prácu,,, každý kto ju má je rád,,,
skús sa opýtať obvoďáka alebo gyn. dr. či ti dajú PN ešte pred IVF,,, myslím, že by nemal byť s tým problém,,,
DG je N98 - problémy spojené s IVF
držím palce 🙂

martinazvo
autor
23. aug 2012

dakujem velmi pekne, velmi ste mi pomohli... o hodinku idem za lekarkou a nesiem jej manzelove vysledky, kde nam odporuca jeho lekar CAR, tak drzte palceky nech sa nam to vybavovanie pekne rozbehne a mozeme sa coskoro zacat pripravovat.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli