Ako vysvetlit PN v práci keď nechcem udať dôvod?

petra2505
6. jan 2009

Prosim Vas ako ste v praci vysvetlili nepritomnost v pripade laparoskopie a podobne?Mam teraz dovolenku, snazim sa pocas nej vybavit co najviac este pred laparkou, ale neviem co mam potom povedat v praci ked pojdem na prijem do nemocnice.Nechcem aby vedeli, ze sa snazim otehotniet.A bojim sa, ze pridem o pracu este predtym ako by som nahodou otehotnela.

babulka123
6. jan 2009

peti povedz ze mas planovanu operaciu ... nemusi ich zaujimat coho ... alebo si zober dovolenku a vtedy nemusis vysvetlovat uz vobec nic..

emjee
6. jan 2009

laparoskopia predsa neznamena, ze sa snazis otehotniet, to po prve
a pokial viem, nemusis informovat preco ides do nemocnice, tvoj zdravotny stav sa tyka len teba, nie zamestnavatela - len ho informuj, ze nastupujes na pn a hotovo

petra2505
autor
6. jan 2009

no ja som si dovolenku brala teraz tento tyzden lebo si vybavujem predoperacne vysetrenia a buduci tyzden mi lekar upresni presny den laparoskopie

libka1
6. jan 2009

Nic ich do toho nie je, ides do nemocnice, hotovo, bodka, ziadny dalsi komentar. Nech klebetia 😅

petra2505
autor
6. jan 2009

takze nemusim mu povedat preco , naco, zaco?Fuha to mi odlahlo, som myslela, ze ked zisti, co mi idu robit automaticky ho to napadne.

misik1
6. jan 2009

zalezi velmi od toho ake su pomery a vztahy v tej ktorej praci...
ja mam vlastne kolegyne skoro vsetky viacmenej kamosky, tak by sa mi tazko islo, aby som im povedala, viete co, nestarajte sa do mojho zdravotneho stavu...
peti zavisi aj od toho kolko asi budes po laparke doma.Lekar ti predbezne nehovoril ake su zvyklosi, lebo aj od toho ktoreho oddelenia ci lekara,no samozrejme aj stavu zavisi....drz sa...a kedy to mas mat?

petra2505
autor
6. jan 2009

v praci som s dvomi chlapmi, sefa mam chlapa a bolo by mi blbe s nimi preberat moje problemy....mala by som to mat o dva tyzdne a doma by som chcela byt min.tyzden po zakroku, ale zavisi to aj od toho ako to dopadne a ci budem mat vysledky o.k. alebo ako....

shaarka
6. jan 2009

ja by som asi povedala, ze ma caka maly neskodny chirurgicky zakrok, o ktorom nechcem hovorit. a ze dakujem za pochopenie. a ze sa budem snazit zotavit rychlo 😉

petra2505
autor
6. jan 2009

shaarka dakujem, toto asi pouzijem a snad im to bude stacit

misik1
6. jan 2009

pekne si to sharka napisala, myslim,ze tak by to slo, ze peti ... 🙂
a myslim,ze chlapi by sa ani nevypytovali....

babulka123
6. jan 2009

pozri jedna holka co bola na IVF bola cely cas doma a ked sa vratila do roboty tak si mysleli ze bola na plastike prs... takze je to aj tak jedno.. hehehehee u mna tiez nevedeli preco som doma az ked som to mala potvrdene tak som to povedala sefke... ale vedela co ma caka.. takze pohoda..

peti neboj , ja by som im bud nepovedala nic alebo len tolko ze ides na operaciu a ver ze chlapi nie su az tak zvedavi ako baby...

petra2505
autor
6. jan 2009

no presne misik 1 , je to celkom dobre, takto im to vysvetlim

petra2505
autor
6. jan 2009

ved uvidim, tento tyzden mam dovolenku takze pohoda, v pondelok som este doma lebo idem k zubarke o tom sef vie a buduci stvrtok sa idem dohodnut na presny termin laparky takze potom uz budem vediet kedy presne pojdem tak to nejako zariadim🙂mozno sa dam na PN o den skorej lebo ja sa hrozne bojim tak sa budem davat doma psychicky dokopy🙂

honey777
9. jan 2009

Petra, hlavne sa nestresuj. V práci nikoho nemusí zaujímať, prečo si PN !!! Ani na PNke, ktorú odovzdávaš zamestnávateľovi, neni napísaná diagnóza, lebo to je len a len tvoja súkromná záležitosť. A len preto, že im to nechceš povedať a ideš na PN, tak ´ta nemôžu vyhodiť. Zo zákona ťa počas PN nemôžu vyhodiť a ako tehotnú tiež nie. Tak buď v poho a sústreď sa na svoje zdravie a to prečo to podstupuješ.

pipka
9. jan 2009

peti, len aby si presne naopak nemysleli, ze si bola na interupcii 😅 😒

ja som u nas v robote povedala, ze mi zistili cystu na vajecniku a musia mi ju odstranit. 😉 a nikto sa na nic nepytal, brali to ako hotovu a jasnu vec 😉

honey777
9. jan 2009

aj to je možnosť pipka. Záleží od atmosféry v práci. Gratulujem k Hanke. Nádherné meno a má magický dátum narodenia. Nech jej prinesie šťastie

anjelinka
9. jan 2009

Hmm, no ja som nastupila v septembri do novej prace, a hned o dva dni som musela ist na ster. Tiez sa snazime otehotniet. Zo zaciatku som nic nevravela, ale vedela som, ze budem potrebovat viac priepustok, no a ako to vysvetlim. Nastastie, mam chapavu sefku, tak som jej pri nejakej prilezitosti povedala, ze sa snazime otehotniet a nedari sa nam, tak ze zrejme budem chodievat k doktorovi, no ze si vsetko nadrobim. Ani som necakala, ze tak super zareaguje, ze sa nic nedeje, ze v pohode, tak som bola rada, ze nebudem musiet pre buducnost nic vysvetlovat. Ona vie, co sa deje, dokonca so mnou suciti, je mila.

och
10. jan 2009

Peti ja idem na laparku vo stvrtok a vsetci to vedia okolo mna v praci, doma.... a nikto netusi, ze sa snazime o mimi. Proste idem na laparku lebo mi zistili cysty a basta, nevies si predstavit aka som bola prekvapena ked som zistila kolkym kamoskam to uz robili a nikoho ani len nenapadol pravy dovod 😀 a to sa ma ani mama neopytala ci mame problem lebo strasne tuzi po vnucati a dokonca som jej povedala ze idem do gynekologickeho centra a jej to ani nedoslo 😀 😀

Takze pohodicka cysty ma "kazda tretia" 😀 a neboj sa nicoho je to len maly rez na brusku, vecer ma chcu dokonca pustit domov, ze vraj to vobec neboli len je to taky neprijemny pocit 😀 😀 ale co pre mimi neurobime, ze 😀

rosienka
12. jan 2009

ja mam momentalne tiez tazku hlavu z toho, co poviem, ked chcem ist vo stvrtok na IUI. nie je to operacia, ale neviem, ma ake vhodne, nenapadne, ale dôlezite vysetrenie by som mohla ist... 😉 Nechcem v praci nic hovorit.

titkovamiriam
12. jan 2009

idem k lekarovi a hotovo co mam co hovorit preco??!!

rosienka
12. jan 2009

titko - ale na cely den? keby som sla na hodinu-dve, to sa da, ale musim ratat s rozmedzim 11-16h

emjee
12. jan 2009

rosienka no a co? na cely den a hotovo - proste niektore lekarske ukony zaberu cely den, nielen polhodinku

kiwuska
12. jan 2009

baby, vas ydravotny stav je vasou sukromnou zalezitostou, ziaden zamestnavatel nema pravo sa pytat na ake vysetrenie idete. takze nic nevysvetlujte. zistite si ci vas zamestnavatel neposlytuje celodenne volno v pripade, ze sa necitite v poriadku. niekde to je zavedene, ze sa moze cerpat napr. jeden takyto den v mesiaci alebo za dva mesiace.. bez lekarskeho potvrdenia.

pipka
12. jan 2009

honey dakujeme 😵

baby nikoho nemusi zaujimat na ake vysetrenie idete, zo zakona mate narok na 7 pracovnych dni celodenneho lekarskeho osetrenia, v CAR vam daju potvrdenie , to je samozrejmost, to date zamestnavatelovi a hotovo, je tam peciatka gynekologa, nie je tam napisane centrum asistovanej reprodukcie, tak v poho... 😉

rosienka
12. jan 2009

all - diky, tiez môzem pre nevolnost chybat cely den, len nechcem, aby to vyzeralo ako vyhovorka a kedze sme mala firma, tak mi je to takzko odbavit jednou vetou, ze idem na cely den k lekarovi a basta, nestarajte sa...v krajnom pripade sa to da, len chcem, aby to vyzeralo vieryhodne. A z CAR-u nedostanem ziaden papier a aj keby, je to specializovana zenska klinika a nechcem s tym v robote mavat... nieco uz len vymyslim

emjee
1. feb 2009

petra2505 • snž • 31. jan 2009 o 09:52
Mam problem a to:som momentalne PN kvoli laparke (pred PN som im povedala, ze idem do nemocnice na jeden zakrok), pracujem v jednej firme kde mam sefa, ale on vlastni dalsiu firmu s jeho bratrancom.A teraz ide o to, ze vcera mi volala zena toho sefovho bratranca, ze sa ma chce opytat co mi robili ako mi je a aby som jej to povedala ona to nikomu nepovie atd atd.Som strasne nasrata na svojho sefa lebo den po laparke som mu volala este som bola vtedy v nemocnici a trcala mi hadicka z brucha a oznamila som mu, ze este budem min tyzden alebo na dva na PN podla toho ako mi bude.No a teraz neviem ci som povinna mu podrobne oznamit co mi je lebo nechcem aby vedeli, ze riesim svoju neplodnost, je to moja sukromna vec a nepovazujem za dolezite aby to vedel.Po tejto skusenosti by to po par minutach riesila uz cela firma.Ako mu mam dat slusne,ale zaroven jasne a dorazne najavo, ze si neprajem aby sa vypytovali a roznasali po firme moj zdr.stav.

annon • 2d • 31. jan 2009 o 10:20
ahoj, tak podľa mňa ich teda do toho nič nie je, veď tvoj zdravotný stav, je tvoja osobná vec, ale na druhej strane, možno sa boja že si už tehotná a oni budú musieť za teba narýchlo hľadať náhradu, napr. kvôli rizikovému tehotenstvu, skús ho slušne uistiť, že rozoberať svoj zdravotný stav ti je nepríjemné, ale že to určite nebude trvať dlhšie ako spomínaný týždeň, dva

A podľa mňa presnú diagnózu ti aj tak uvedú na PN, tuším sa tam píšu nejaké kódy kvôli nem.poisteniu, takže ak sa v tom ich mzdová účtovníčka vyzná, zistia o čo ide

petra2505 • snž • 31. jan 2009 o 10:32
na PN ke to nie napisane, uz som zistovala a pokial ano tak mozu byt v pohode mam tam diagnozu neplodnost.

annon • 2d • 31. jan 2009 o 10:40
Ja som bola počas tehu na PN a viem, že tam gynekolog písal nejakú diagnózu, ono už je dosť nepríjemné vôbec to, že je tak PN z gyndy a ak nevysvetlíš, tak hovoriť sa môže čokoľvek.
malala som kolegyňu, ktorá riešila presne ten istý problém, bolo jej nepríjemné nosiť stále potvrdenie od lekára, a tiež šéf zisťoval, že čo jej je... ona to potom riešila tak, že si vzala občas jednoducho dovolenku

petra2505 • snž • 31. jan 2009 o 10:47
to je na PN, ktoru ma lekar lebo tu co davas v praci tam diagnoza nie je......mometalne mi je jedno, nech si mysli co mi je, ale nepoviem mu nic lebo nepotrebujem aby to riesili ludia co sa ich to netyka....mam prac.zmluvu do augusta tak vyhodit ma nemoze.....ale zaraza ma ako su niektore osoby drze a vtierave do sukromia ludi....