Ako začať s prácou realitného makléra ?

cicikmicik
16. nov 2019

Baby robíte realitnú maklérku? Alebo vaši muži? Ja rozmýšľam nad tým že skúsim. Pred materskou som pracovala v zahraničí,ale pri dvoch detoch už to nie je možné,tak rozmýšľam čo ďalej 😊 ako mám postupovať, školenia a pod.? Chcela by som sa vypracovať tak rozmýšľam čo s tým🙂
P.s nečakám že to bude ľahké 🙂
Ďakujem

ivkazba
16. nov 2019

Kopírujem ti môj komentár na podobnú otázku asi 3 týždne dozadu.

Z vlastnej skúsenosti, nakoľko roky spolupracujem s realiťákmi. Dobrý realiťák vie zarábať nadštandarde (od 5 tisíc hore každý mesiac), vie si riadiť čas, nemusí byť hodiny zavesený na internete a sociálnych sieťach (lebo klienti mu cez referencie chodia sami). Ale... strať sa dobrým realiťákom trvá roky. A sú takí čo to robia roky a aj 5ak zarábajú priemerne len 1000 eur mesačne (na živnosť) a aj za tým sa musia hnať.

Ak začínaš, zamyslela by som sa úplne v prvom rade nad spoločnosťou, v ktorej by si pôsobila:
- má právnika, ktorý bude zodpovedný za právnu stránku zmlúv?
- koľko % z provízie budeš dostávať (žiaľ, poznám ľudí čo s provízie dostávali iba 20%)
- aký servis tam dostaneš (platené prístupy na realitné portály atď)
- bude sa ti niekto venovať, kto ti povie základné info - ako fotiť nehnuteľnosť aby zaujala fotkami, ako napísať zaujímavé znenie inzerátu, ako komunikovať s klientom, ako identifikovať v rozhovore s klientom "kulehy" atď
- spolupracuje realitka s nejakými hypo maklérmi, ktorým môžeš posúvať klientov na hypo za tipérsku odmenu

Zároveň treba myslieť na to že väčšina obhliadok je poobede a večer a cez víkendy.

Ak nemáš inú prácu a vyššie spomenuté ti realitná firma poskytne, nemáš čo stratiť, ak to skúsiš. Ak neskúsiš, nevieš. Možno zistíš, že je to job pre teba.