Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako začať vyrábať vlastný výrobok?

bejinka28
11. apr 2017

Ahojte babenky. Prosím o radu, moja podnikavá známa dostala nápad vyrábať vlastný produkt Smoothie v prášku. Je tu niekto s podobným nápadom, aby poradil, co všetko je okolo toho potrebné a čo všetko sa musí riešiť? (obaly, certifikaty...)

sykorkauhliarka
11. apr 2017

a uz aj zistila ako to chuti?

sykorkauhliarka
12. apr 2017

inac som nad tym tak uvazovala ze ci to je az taky uzasny podnikavy napad...smoothie si robia ludia hlavne koli tomu aby dostali do seba enzymy a vitaminy..cerstvu zeleninu ovocie...takze to by sa malo ako susit na padrt pomlete a zaliat akoze vodou ? bleee...nech skusi vyrobit a ziskat si ludi okolo seba svojou smakocinkou...v Banskej Bystrici je patentovy urad...si moze dat patentovat svoj vymysel...a potom moze vrazit prachy do strojov a reklamy..aaa inac ved existuju ovocne kapsicky...to je take smoothie v kapsicke do ruky..ani nemusi vodu pridat....

veronika_e
12. apr 2017

najprv by som to veru ochutnala a spravila si mensi prieskum ci to chuti viacerym ludom pre tym ako by som sa mala pustat do vyroby potom si treba pobehat urady ci by aj nemohla dostat nejaku dotaciu na vyrobu tak to tusim byva u zacinajusich podnikatelov predkladaju projekt v ktorom maju presne uvedene z coho a v akych pomeroch to budu vyrabat odkial budu mat obaly znacku a prosto vsetko😉

jofajofa
12. apr 2017

Tak nepotesim...potravinarstvo je tazky biznis. Ak to chce oficialne predavat musi mat "skolu" z tejto oblasti, alebo zamestnat cloveka ktory prislusny papier ma. To poprve. A potom sa teste na hygienu a buzeraciu statnymi organmi.....hlavne vsetko cistucke a nerezove. A najdolezitejsia vec - prevazdku kde to bude vyrabat musi mat uplne oddelenu od inych priestorov. Taka predstava ze si budem nieco vo vlastnom dome - byte "robkat" - zabudnite. Ale tvrdohlavym stastie praje......

snehuuulienka
12. apr 2017

@bejinka28 nazov temy ma zaujal,Tvoj prispevok vsak viacmenej rozosmial....
Napad je to dobry,co ale z toho,ked si to vsetkym uz vyklopila?!?....nemala si konkretizovat o co ide.....moze sa toho hocikto priebojnejsi, a kto vie v tom chodit teraz chytit,a uz je aj po dobrom napade...chapes?????
-take veci sa neudavaju konkretne,ale ok budiš......
-vsetky potrebne infosky ohladom jej otazok jej zodpovedia na zivnostenskom urade....tam sedia take mudre tety,ktore vedia co a ako,a poradia jej aku skolu,prip kurzy,ake certifikaty musi vlastnit k danemu odvetviu,popripade,ze staci mat "len" zodpovedneho veduceho atd....

tinnka30
12. apr 2017

Ani nie živnostensky urad,tam s tym velmi neporadia,najprv RUVZ,tam asi za 20e konzultaciu vysvetlia čo všetko ma splnat vyrobna miestnost/tu už ju prejde všetka chut/,a ked neprejde potom veterinarna hygiena a tam jej vysvetlia čo dalej ma výrobok splnat podla noriem EU/.A až ani potom všetkom ju to neprejde až potom ten živnostensky urad.Aby som nezabudla musi mat potravinovu školu,alebo hygienicke minimum.